man - no manual entry for <command>

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.10.2010 | 19:53
Avatar mikolo   Používateľ
~$ man getchar
No manual entry for getchar
$ man man
No manual entry for man
Pokud nejsou manuálové stránky dostupné použijte pro nápovědu použijte 'man 7 undocumented'.
~$ man info
No manual entry for info
Pokud nejsou manuálové stránky dostupné použijte pro nápovědu použijte 'man 7 undocumented'.

Moze mi niekto poradit ako to rozbeham?
    • Re: man - no manual entry for <command> 18.10.2010 | 20:25
      Avatar mikolo   Používateľ
      edit:
      $echo $MANPATH je prazdny riadok
      sudo vim /etc/environment je

      PATH="/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/usr/games"
      LANG="cs_CZ.utf8"
      LANGUAGE="cs:sk_SK:sk:en"
      • Re: man - no manual entry for <command> 18.10.2010 | 22:16
        l_barbarossa   Návštevník
        bash-4.1$ echo $MANPATH

        bash-4.1$ manpath -a
        /usr/local/share/man:/usr/share/man/en:/usr/share/man
    • Re: man - no manual entry for <command> 18.10.2010 | 21:02
      myky   Návštevník
      Nestaci len nainstalovat balik man ? niektore distribucie ho nemaju v zakladnjom baliku .... aspon co ja viem ...
      • Re: man - no manual entry for <command> 18.10.2010 | 21:06
        Avatar mikolo   Používateľ
        instaloval som odusu :) (manpages, manpages-dv, pomohlo az myslim manpages-db kde sa mi rozbehli zaklady ako mkdir, man...) Manpages C ako fopen, getchar, printf stale nefunguju, instaloval som manpages-dev, nepomohlo..

        BTW bezim pod Ubuntu (Greenie)
        • Re: man - no manual entry for <command> 18.10.2010 | 22:32
          WlaSaTy   Návštevník
          V Ubuntu funguje v poriadku príkaz man. Otázkou je či tie manuály nevyhodil Stano v rámci šetrenia miesta. Každý kB sa zíde keďže na jeho miesto môže ísť niečo iné.

          Možno by som poradil nainštalovať meta balík Ubuntu Desktop, ale neviem čo to dorobí s pôvodným greenie.
        • Greenie 18.10.2010 | 22:51
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          A práve (aj) pre TOTO si viacerí z nás myslia, že úsilie (určite nemalé) S. Hofereka a prípadnych vývojárov Greenie by sa implementovalo LEPŠIE, keby sa prejavilo vo vklade do SLOVENSKEJ LOKALIZÁCIE Ubuntu. ( A nie do slovenského Ubuntu). Toto je môj názor, bez potreby vyvolania akejkoľvek slovnej vojny alebo dehonestovania ich práce .....

          Skúste sa vyjadriť aj viacerí, nielen ja, môžem sa mýliť ...
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: man - no manual entry for <command> 18.10.2010 | 23:42
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          no neviem, ale kazdy seriozny software a aj distribucia ma nejaky bug tracker. skusil by som im to poslat ako bug. mozno to bude fixnute vo verzii greenie 8N.
    • Re: man - no manual entry for <command> 19.10.2010 | 00:45
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Osobne na man používam toto.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: man - no manual entry for <command> 19.10.2010 | 08:55
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      skus preinstalovat balik ku ktoremu hladas manualovu stranku. je to ako pisal wlasaty, za cenu vyhodenia manov vacsiny programov sa na medium zmestilo WINE.

      v osmom greenie sa uz konecne mam v plane vykaslat na CD, a tak nebudem musiet setrit miestom na tolkych frontach.
      • Re: man - no manual entry for <command> 19.10.2010 | 12:30
        Avatar mikolo   Používateľ
        cez synaptic som nainstaloval zopar balikov ktore sa mi zdali vhodne, takze uz mi funguju vsetky manpages ktore som chcel, akurat mi dnes (prvy boot po instalacii balickov), nenabehol system pod aktualnym jadrom, mmnt som to bootol cez starsiu veziu (to v grube, dufam ze som sa dobre vuhadril), ako edit nahoim hlasku co mi to vypise
      • Re: man - no manual entry for <command> 19.10.2010 | 12:30
        Avatar mikolo   Používateľ
        cez synaptic som nainstaloval zopar balikov ktore sa mi zdali vhodne, takze uz mi funguju vsetky manpages ktore som chcel, akurat mi dnes (prvy boot po instalacii balickov), nenabehol system pod aktualnym jadrom, mmnt som to bootol cez starsiu veziu (to v grube, dufam ze som sa dobre vuhadril), ako edit nahoim hlasku co mi to vypise
        • Re: man - no manual entry for <command> 19.10.2010 | 12:39
          Avatar mikolo   Používateľ
          Kernel panic - not syncing: VFS: Unable to mount root fs unknown-block(0,0)
          • Re: man - no manual entry for <command> 20.10.2010 | 11:59
            WlaSaTy   Návštevník
            Tak vyber staršie jadro a skontroluj či sa zavádza initrd pri štarte systému aj s novým.
            • Re: man - no manual entry for <command> 20.10.2010 | 17:29
              Avatar mikolo   Používateľ
              mrknem na to, ale man uz je vyrieseny takze to je off topic