pomaly internet Ubuntu 10.4

Sekcia: Konfigurácia 19.10.2010 | 01:40
Avatar strudliak   Používateľ
Ahoj, uz dlhsie mam problem s netom. mam UBUNTU 10.4 a pripojenie cez wifi rooter a net cca 20Mbps download...poskytovatel je oki, na dalsich Pc v byte co maju windows ide oki, aj mne na windowse isiel oki...ked otvorim prehliadac, zadam stranku napr. www.csfd.cz tak sa nacita okamzite.takisto aj napr www.ulozto.sk a dalsie taketo stranky...ale ked chcem ist napr. na stranku www.isohunt.com, nacitava sa asi 20 az 30 sek. a ked sa nacita tak nie uplne.ked chcem stiahnut torrent, tak sa mi cez spravcu stahovania vo firefoxe ani nestiahne...a to ma par kilobajtov. skusal som aj ine prehliadace, no je to to iste...vo firefoxe som aj vypol pomocou about:config v okne zadavania adries - "network.dns.disableIPv6;true" ale problem pretrvava. co to moze byt?? som novacik v linuxe, potrebujem vysvetlit vsetko polopate ako pre blbca lebo sa skoro vobec neorientujem v prikaz.riadku (len teraz som presiel na linux z win.) Prosim pomozte!!
Dakujem...
    • Re: pomaly internet Ubuntu 10.4 19.10.2010 | 02:18
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Ty máš v PC wifi kartu a pripájaš sa na router? Alebo máš notebook a zabudované wifi? Skúšal si ísť priamo cez kábel? Bez tohoto sa ďalej nepohneme.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: pomaly internet Ubuntu 10.4 19.10.2010 | 14:11
        Avatar strudliak   Používateľ
        mám notebook so zabudovanou wifi...(myslim ze atheros ci jako...) aaa neskusal som priamo cez kabel...je to treba vyskusat?? lebo nemam k nemu pristup a ani to tak nemozem vyuzivat...
      • Re: pomaly internet Ubuntu 10.4 19.10.2010 | 14:29
        Avatar strudliak   Používateľ
        takze som sa nakoniec dostal ku kablu a ide to stale rovnako...nic sa nezmenilo...
      • Re: pomaly internet Ubuntu 10.4 19.10.2010 | 15:37
        Avatar strudliak   Používateľ
        kde moze byt teda problem?
    • Re: pomaly internet Ubuntu 10.4 19.10.2010 | 15:41
      migelo   Návštevník
      http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=50329.msg362716#msg362716
      • Re: pomaly internet Ubuntu 10.4 19.10.2010 | 16:20
        Avatar strudliak   Používateľ
        " Možná změna DNS pomůže...možná...
        Dej upravit tu tvoji síť "switch"
        pak nastavení IPv4, Metoda: Pouze automatické adresy (DHCP)
        a Servery DNS napiš: 8.8.8.8
        a Použít
        Jiné DNS: 208.67.222.222 208.67.220.220
        Můžeš je tam napsat s mezerou všechny."

        - toto je tema z linku, teda potencionalna odpoved na problem, len vravim ze som linux.nemehlo a neviem kam mam zadat "swich" aaa či to pomôže tie servery DNS aj mne, ten chlapik mal upc poskytovatela...ja mam slovanet...to "svich" mam napisat do prikaz.riadka?
        • Re: pomaly internet Ubuntu 10.4 19.10.2010 | 16:56
          migelo   Návštevník
          Omlouvám se, to jsem přehlédl. Ano, změna DNS serverů může vyřešit tvůj problém. Ubuntu nepoužívám a nepovedlo se mi najít klikací návod v jejich wiki. Způsobů jak měnit DNS servery je více. Poradím změnu přímo v konfiguračním souboru /etc/resolv.conf. Pokud bude umístěn jinde, použij vyhledávání.

          Otevři resolv.conf (jako root) a přepiš stávající adresy serverů za jiné. Zkus a uvidíš, zda-li to pomůže.

          DNS můžeš zkusit více:
          http://code.google.com/intl/cs-CZ/speed/public-dns/
          http://theos.in/windows-xp/free-fast-public-dns-server-list/
    • Re: pomaly internet Ubuntu 10.4 19.10.2010 | 16:43
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      network.dns.disableIPv6;true

      zadal si to ako celok? alebo solo podla koloniek?

      a blbne to len na urcitych strankach? skusal si napriklad www.speedtest.net ?

      • Re: pomaly internet Ubuntu 10.4 19.10.2010 | 17:16
        Avatar strudliak   Používateľ
        no, vypinal som ipv6 cez firefox- vo vyhladavajucom riadku som zadal "about:config" a tam uz si iba dvojklikom zmenim z "false" na "true"...potom mi este niekto odporucil nejaky prikaz v prikaz.riadku co otvori text. subor a do neho na koniec dopisat nejake prikazy, ale ani to nepomohlo... ako vravim, niektore stranky idu oki, no niekt. sa bud velmi pomaly nacitavaju (20 sek) alebo vobec...speedtest ukazuje rychlost okolo 7,6 Mbps down.
        • Re: pomaly internet Ubuntu 10.4 19.10.2010 | 17:49
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          takze problem nemusi byt u teba ... to sa mi zda aj dost pravdepodobne ... kedze speedtest ukazuje VYSOKU hodnotu a weby idu korektne, tak uz netusim, co by to mohlo byt.
          • Re: pomaly internet Ubuntu 10.4 19.10.2010 | 18:12
            Avatar strudliak   Používateľ
            takze sa mam stazovat u posakytovatela netu? blebo tam som volal a oni neeviduju ziadne problemy...ale v mojom ubuntu teoreticky uz nema byt nic co by mohlo takto robit zlobu...??aaa neexistuje nejaky soft pre nejaku optimalizaciu ci automaticke nastavenie/konfig. netu??
        • Re: pomaly internet Ubuntu 10.4 19.10.2010 | 18:47
          WlaSaTy   Návštevník
          Odporučil by som skontrolovať DNS servre. Občas sa stane že niektorý vypadne a v Linuxe máš potom zbytočné time out-y.

          Ink, tie DNS servre by mali byť zadané aj v správnom poradí :-)
          • Re: pomaly internet Ubuntu 10.4 19.10.2010 | 19:04
            Avatar strudliak   Používateľ
            uf...a ake je to poradie a odkial zistim co tam ma byt? (asi v papieroch od poskytovatela...ci??)
            • Re: pomaly internet Ubuntu 10.4 20.10.2010 | 11:41
              WlaSaTy   Návštevník
              V papieroch máš tak maximálne telefónny kontakt na poskytovateľa ktorý s tým môže poradiť. Ale nemusí keďže pre veĺa garážových poskytovateľov je Linux synonymom routerov a nie desktopov.

              Čo máš v súbore /etc/resolv.conf ?
    • Re: pomaly internet Ubuntu 10.4 20.10.2010 | 00:29
      Avatar strudliak   Používateľ
      Myslim ze to ide dobre!!!!!!!!!!!! konecne!!!!!!!!!!! (teda aspon zatial...) Daaakujeeem vsetkym co napisali!!! keby nieco, dam vediet....d;o) este raz dakujem...
      • Re: pomaly internet Ubuntu 10.4 24.01.2012 | 23:50
        Jirka   Návštevník
        ahoj, měl jsem stejny problem. Hlavně videa se mi dost sekaly. Byl jsem z toho zoufaly. Upravil jsem DNS podle google návodu:
        http://code.google.com/intl/cs-CZ/speed/public-dns/docs/using.html
        jednak v Linuxu a jednak v nastaveni routeru. Vse je napsano navodu.