Sim karta v Latitude D830

Sekcia: Konfigurácia 23.10.2010 | 22:33
Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
Mám sim kartu na internet a ntb Dell Latitude 830, ktorý má pod batériou slot na sim kartu a nejak neviem nikde nájsť ako sa dá spojazdniť. Potrebujem občas prístup na web ak nie som v dosahu niečoho iného a nechce sa mi kupovať ani modem ani stále meniť sim v mobile a tak sa pripájať. Teda mám ešte možnosť zavolať na support (neviem či by mi poradili aj ohľadom ubuntu), ale ak by niekto už čosi podobné riešil, veľmi by mi to pomohlo.. Dík za odpovede.
skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
    • Re: Sim karta v Latitude D830 23.10.2010 | 23:31
      Avatar Lukáš Staňa Arch, CentOS, Debian  Používateľ
      Slot na SIM kartu samotny nestaci, potrebujes mat v NB osadeny aj GSM modul, vacsinou ako miniPCI alebo miniPCIe. To najjednoduchsie zistis ked otvoris spravnu krytku na NB. Mam trebars jeden Dell D620, ktory ten slot ma, ale nema nainstalovany modul, takze s netom si nevrznes. A cena takeho modulu je aspon pre bezneho usera privysoka, takze lepsie riesenie bude asi nejaka USB sranda, alebo telefon cez BT. Zas na druhej strane, za ten pocit to stoji ;)
    • Re: Sim karta v Latitude D830 24.10.2010 | 01:26
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Huawei stojí vyslovene pár eur a pod Ubuntu fachčí bez problémov. A je to ešte aj výhodné - môžeš sa pripojiť na net aj na notebooku, ktorý nemá SIM slot ;-) Pouvažuj o tom
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Sim karta v Latitude D830 25.10.2010 | 13:52
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        ja osobne by som uprednostnil BLUETOOTH, respektive ak to mobil podporuje tak zdielanie netu cez wifi (na to treba aspon symbian) tak mozes pripojit k netu cokolvek co ma wifi a asi aj viac zaraideni naraz
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: Sim karta v Latitude D830 24.10.2010 | 03:14
      WlaSaTy   Návštevník
      Ten NB Nepoznam, ale nie je ten slot len na WiMax? Lebo nie kazdy SIM karta to umozni.