Ubu 10.10 problem s pripojenim

Sekcia: Hardware a Drivery 24.10.2010 | 12:05
Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
Tak som sa po vysokej spokojnosti na PC rozhodol nainštalovať Ubuntu aj na NTB. Prvé čo ma zarazilo po inštalácii bol chýbajúci applet network-manager v lište.
Nevadilo nastavil som si pripojenie v práci fix IP a net zrazu šlapal.
Avšak doma som sa chcel pripojiť cez Wifi a tu som narazil na problém pri aktivovaní wifi na NTB sa v ubuntu aktivovalo bluetooth príčom notas hlásil zapnuté wifi.
Tak som sa chcel pripojiť cez kábel na router nastavil som nové DHCP pripojenie ale on zanovito trval na fixnej IP adrese predtým nastavenej. Zmazal som profil z práce ale naďalej nenahradil IP adresu za automaticky pridelenú.
Skúšal som nainštalovať Madwifi ale nejak sa mu nepáčil kernel. Skúste poradiť ako ďalej pokračovať možno verziu madwifi ktorá by išla nainštalovať.
PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
    • Re: Ubu 10.10 problem s pripojenim 24.10.2010 | 15:23
      petertomasy   Návštevník
      Peter, v prvom rade pošli výpis lspci -nnk
      ifconfig -a
      • Re: Ubu 10.10 problem s pripojenim 24.10.2010 | 15:46
        Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
        tak som to musel vykopírovať z ntb a vložiť do poznámok na kľúč. Preniesť do iného PC.
        Keďže je to veľké vložil som to na uložto. Nesmejte sa bolo to prvé čo ma napadlo.
        Tu je odkaz: TU
        PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
        • Re: Ubu 10.10 problem s pripojenim 24.10.2010 | 16:15
          petertomasy   Návštevník
          Tak toto je tvoja wifina
          04:00.0 Ethernet controller [0200]: Atheros Communications Inc. AR5001 Wireless Network Adapter [168c:001c] (rev 01)
          	Subsystem: Device [1a3b:1026]
          	Kernel driver in use: ath5k
          	Kernel modules: ath5k

          a tak to ju systém vidí
          wlan0     Link encap:Ethernet  HWaddr 00:22:43:37:21:80  
                    UP BROADCAST MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
                    RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
                    TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
                    collisions:0 txqueuelen:1000 
                    RX bytes:0 (0.0 B)  TX bytes:0 (0.0 B)

          a ešte Madwifi ide , samozrejme nainštalovať, ale driver ath5k je tiež dosť kvalitný , tak by nemal byť problém, ale uvidíme...

          Vyzerá to zatiaľ všetko OK
          Takže, ešte pošli
          nm-tool
          iwlist -scan
          • Re: Ubu 10.10 problem s pripojenim 24.10.2010 | 18:46
            Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
            No tak som sa vrátil domov a skúsil som to nm-tool je vo výpise aj pri podla OS zapnutom bluetooth aj pri vypnutom Wifi pri tom na NTB svieti stále akoby bola zapnutá.
            iwlist -scan píše chybu neznámy príkaz
            PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
            • Re: Ubu 10.10 problem s pripojenim 24.10.2010 | 19:59
              petertomasy   Návštevník
              Počuj, máš tam dve siete
              T-Com
              usagiPC
              sila signálu (38, 85) je dobrá, teda nič ti nebrani ( pri usagiPC je WPA ) v pripojení sa do siete .
              sudo iwconfig wlan0 essid "usagiPC"
              sudo iwconfig wlan0 key s:heslo
              sudo dhclient wlan0
              ak je teda ip dynamická. Ale tvoj router je asi usagiPC ( podľa nicku , či sili signálu )
              inak ten applet nm-managera by si mal vidieť na lište. No . Skús ho nahodiť
              killall nm-applet
              nm-applet &
              • Re: Ubu 10.10 problem s pripojenim 24.10.2010 | 20:18
                petertomasy   Návštevník
                Samozrejme, toto všetko sa dá naklikať. Máš možnosť si nainštalovať aj iného managera napr. "wicd" a pod. viz. ujo google
                • Re: Ubu 10.10 problem s pripojenim 24.10.2010 | 20:43
                  Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
                  no ono je síce pravda, že môžem použiť iný, ale ťažko sa inštaluje pokiaľ sa nedostanem na net a to sa mi fakt nedarí.
                  Znovunahodenie appletu skončilo chybou:
                  (nm-applet:1758): DEBUG: old states that this was not a disconnect 0

                  každý pokus o pripojenie zlyhal.
                  PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
                  • Re: Ubu 10.10 problem s pripojenim 24.10.2010 | 21:26
                    petertomasy   Návštevník
                    No nič ti nebráni sa pripojiť cez cml (príkazový riadok ), tak isto aj cez sieťovú drôtovú kartu. Ešte sa spýtam , v oblasti upozornení vidíš ikonky napr. klavesnicu, hlasitosť , alebo keď si spustíš firefox a pod.? Možno by pomohlo toto : klilať pravým na panel >pridať do panelu>oblasť upozornení > pridať. Inak to nebola chyba , ten nm-applet ti beží, len je asi vypnutý v oznamovacej oblasti pozri :
                    ps aux | grep nm-applet
                    • Re: Ubu 10.10 problem s pripojenim 24.10.2010 | 21:53
                      Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
                      no to práve ani po kábli mi pripojiť nejde neustále si drží v pamäti nastavenia čo som mal urobené v práci a novú IP nenačíta ani manuálne.
                      Všetky ostatné ikony v oznamovacej časti zobrazuje len túto nie. Mám pocit, že niečo mu bráni čokoľvek prepísať skúsim preinštal a uvidím.
                      PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
                      • Re: Ubu 10.10 problem s pripojenim 25.10.2010 | 00:35
                        Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
                        Takže po preinštalovaní všetko išlo tak ako malo, ale aj tu bol problém klasická inštalácia sa mi vždy v určitom bode zosypala. Pomohla až inštalácia z alternate disku.
                        PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512