separovanie vadného sektoru RAM

Sekcia: Hardware a Drivery 24.10.2010 | 19:44
Andrej Manduch (burlak)   Návštevník
Mám taký problém že na mojej RAM je jedna Adressa (viem ktorá) na ,ktorú keď čokolvek zapíšem tak sa mi to tam neuchová alebo presnejšie neuchová presne ale niektoré bity sa pozmenia.
Tak sa chcem spítať či neexistuje nejaká metóda, či už modul do jadra alebo tak ,ktorý by dokázal vynechávať danú adresu pri práci z RAM.
Daná adresa je pomerne pri konci RAM tak by mi nevadilo aj keby bola len taká možnosť ako využívať RAM iba do tej konkrétnej oblasti.

Za každý nápad ďakujem.
    • Re: separovanie vadného sektoru RAM 24.10.2010 | 20:51
      WlaSaTy   Návštevník
      Existuje. A už si len málo kto pametá časy keď ešte neexistovala, i keď už na to ľudia pomali zabúdajú. List pre badram dokáže vygenerovať napríklad memtest.
      • Re: separovanie vadného sektoru RAM 24.10.2010 | 21:17
        Andrej Manduch (burlak)   Návštevník
        Waw, ten badram vyzerá úžastne, ale hobužial mám kernel novší ako 2.6.26 takže mi nepôjde. Ale inak by to bolo ideálne lebo by som prestal takto používať len skutočne vadné sektory.

        Btw: nedá sa kernel presvedčiť že všetko čo je od určitej adresi vyššie je už alokované?
        • Re: separovanie vadného sektoru RAM 24.10.2010 | 21:42
          WlaSaTy   Návštevník
          No. Nástroj badram bol svojeho času súčasťou každého jadra bežnej distribúcie, ale od vtedy pamäte dosť zlacneli. Ale, pochybujem že sa takéto niečo stratilo do prepadliska dejín.

          Jadro 2.6.35 má stále v dokumentácii návod na použitie v prípade vadnej RAM. Zdrojáki sa mi už nechcelo kontrolovať.