Čierná obrazovka pri odhlásení užívateľa

Sekcia: Hardware a Drivery 25.10.2010 | 14:07
Lotar   Návštevník
Dobry den panove!

Ubuntu 10.04, VGA Nvidia GF FX5500 128MB, ovladac nvidia-173

Problem je v nazve. Ale robi to len vtedy ked je nainstalovany uzavrety ovladac graf. karty od nvidie. Proste odhlasim uzivatela a namiesto prihlasovacej obrazovky je cierna obrazovka a pomoze len tvrdy restart.
Ked odinstalujem dany ovladac tak odhlasenie funguje dobre lenze vtedy zase 3D akceleracia je omnoho slabsia. Napr. 720p filmy sekaju a glxgears je 725 oproti 14000 co je celkom velky rozdiel.
    • Re: Čierná obrazovka pri odhlásení užívateľa 25.10.2010 | 14:30
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      dojdem domov a poviem ti, ktory driver mam ja ... mam tu istu kartu.
      • Re: Čierná obrazovka pri odhlásení užívateľa 25.10.2010 | 23:11
        Lotar   Návštevník
        To by bolo dobre keby si povedal, ked tebe funguje dobre.
        No ja mam v system/sprava/ovladace hardwaru len dva ovladace a to:
        NVIDIA verzia 173 a NVIDIA verzia 96
        Tu 96-ku este nemam vyskusanu tak pockam na teba co napises.
        • Re: Čierná obrazovka pri odhlásení užívateľa 26.10.2010 | 09:53
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          tak som pozeral, tu 173ku mam aj ja doma, je pravda, ze sice mam 3D desktop zapnuty, no nevyuzivam ho ... cudne.
          • Re: Čierná obrazovka pri odhlásení užívateľa 29.10.2010 | 12:33
            Lotar   Návštevník
            eMDi
            A tebe funguje s 173 driverom odhlasenie korektne?
            Medzitym som si nainstaloval 96 driver. Odhlasenie sice funguje ale nie uplne. Ak sa odhlasim vtedy kedy je prihlaseny len jeden user funguje v poriadku, ale ak je prihlasenych viac userov naraz, tak pri odhlaseni jedneho zase len cierna obrazovka.
            No zatial si ponecham tento driver a po case a aktualizaciach skusim znovu 173-ku. Lebo 96 sice dava rovnake hodnoty glxgears ako 173 aj 3D a 720p ide korektne ale pri minimalizovani okien z plochy na panel a pri prepinani ploch ma pomalu odozvu.
            • Re: Čierná obrazovka pri odhlásení užívateľa 29.10.2010 | 14:15
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              jj, funguje.
              • Re: Čierná obrazovka pri odhlásení užívateľa 29.10.2010 | 14:47
                Lotar   Návštevník
                Tak to asi bude u mna monitor. Mam LCD Monitor AOC 831S 1366x768/60Hz a nvidia drivery ho nemaju moc v laske. Este na Hardy som musel zvarat v xorgconf aby to bezalo v nativnom rozliseni ale potom uz problemy neboli. V Lucide som upravovat nemusel ale zase na oplatku ma o.jebava pri odhlaseni :D
    • Re: Čierná obrazovka pri odhlásení užívateľa 25.10.2010 | 23:31
      Avatar vojto   Používateľ
      Mam
      Asus NVidia 9800 GT Hybridpower 512MB, PCIe
      a grafický ovládač NVIDIA 195.36.31.
      Občas, asi tak po každom 30. odhlásení mi zostane tiež iba čierna obrazovka a mŕtva klávesnica. Neviem, ako sa to správa s nv ovládačom, lebo ho nepoužívam.
      X Server 1.6.3
      KDE verzia 4.2.4
      všetko 64-bit

      Ak tvrdým reštartom myslíš tlačidlo Štart na mašine (ACPI power button), tak tiež to tak riešim.
      • Re: Čierná obrazovka pri odhlásení užívateľa 25.10.2010 | 23:43
        Lotar   Návštevník
        No keby to spravilo aj mne len pri kazdom 30. odhlaseni tak to by este slo ale robi to pri kazdom odhlaseni.
        Ano ten tvrdy restart je fyzicke restartovacie tlacitko na masine lebo klavesnica vobec nereaguje.
    • Re: Čierná obrazovka pri odhlásení užívateľa 29.10.2010 | 15:03
      miso   Návštevník
      Vytuhne cela masina alebo len X? Da sa napr. prihlasit cez ssh, funguje ftp, smb, atd? Samozrejme ak sa tam nieco take prevadzkuje. Zostane nieco v logoch?
      • Re: Čierná obrazovka pri odhlásení užívateľa 29.10.2010 | 16:09
        Lotar   Návštevník
        Vytuhne cela masina a vobec nereaguje ani klavesnica ani mys, pomoze len restartovaci gombik na skrinke. V logoch sa nevyznam tak som si ich ani nepozeral.
      • Re: Čierná obrazovka pri odhlásení užívateľa 13.11.2010 | 15:31
        Avatar vojto   Používateľ
        Celá mašina určite nevytuhne, aspoň nie v mojom prípade. Totiž ACPI power button spoľahlivo spustí korektný shutdown. Nemám druhú mašinu, ktorou by som sa mohol prihlásiť a zriedkavosť tohto javu ma zatiaľ nedonútila pozrieť logy, ale pri najbližšom prípade to urobím.
    • Re: Čierná obrazovka pri odhlásení užívateľa 14.11.2010 | 23:32
      Avatar Ondrej Danko Debian | Fedora  Používateľ
      Ahoj, na tvojom mieste by som testoval, skusal. Napr ked sa ti objavi cierna obrazovka, funguje CTRL+ALT+F{1,6}?
      Tiez by som si popozeral vsetky dolezite logy ci niekde predsa nevyhodi neaku chybu, keby boli prazdne tak sa pripoj na tu masinu cez SSH a spusti startx -- -logverbose 6. Niekedy pomoze aj instalacia uvesafb ;)
      • Re: Čierná obrazovka pri odhlásení užívateľa 16.11.2010 | 23:56
        Lotar   Návštevník
        Ahoj! Nuz odvtedy som si par-krat preinstalovaval rozne nvidia ovladace ako aj ten defaultny open. Nakonec som si dal naspat ten nvidia-173 a teraz to funguje uz o nieco lepsie ako predtym.
        Preco? To vobec netusim, ale faktom je ze teraz ked si odhlasim uzivatela tak sa uz objavy namiesto ciernej obrazovky, prihl. obrazovka s vyberom uzivatelov a mozem si prihlasit uzivatela ktoreho chcem, tam aj spat.
        Problem robi uz len vtedy ked si chcem odhlasit jedneho uzivatela pri viacerich prihlasenich uzivateoch. Vtedy sa objavy ta cierna obrazovka a vobec nereaguje ziadna klavesova akcia. Nastastie nepotrebujem caste prepinanie medzi uzivatelmi takze ma to zatial az tak netrapi.
        Ale patral som potom na roznych forach a vraj tento problem sposobuju uzavrete ovladace od nvidie, ktore nespolupracuju korektne s niektorymi monitormy.
        • Re: Čierná obrazovka pri odhlásení užívateľa 19.11.2010 | 20:43
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          ked mas viac uzivatelov nie je jednoduchsie len medzi nimi prepnut ?? v ubuntu myslim ze od verzie 9.10 je na to panelovy applet INDIKACNY APPLET RELACIE v ktorom je zahrnute prepinanie uzivatelov, vypinanie, uspavanie aj IM a socialne siete.
          teda ak nie je podmienkou ze dany uzivatel sa musi uplne odhlasit.
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment