Ubuntu 10.10 "Vyžaduje inštaláciu nedôveryhodných balíkov"

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.10.2010 | 01:18
toeq   Návštevník
zdravim... novonainstalovane ubuntu, linux novacikom, bez problemov som instaloval baliky, aplikacie... prostrednictvom centrum sofveru ubuntu, no prisiel zrejme nejaky restart a pri kazdom pokuse istalacie balika cez to centrum hodi hlasku "Vyžaduje inštaláciu nedôveryhodných balíkov / Operácia by vyžadovala inštaláciu balíkov z neautentifikovaných zdrojov.", ospravedlnujem sa ak je to naka moja prilisna hlupost, ale verim, ze mi poradite.. vopred dik ;o)
    • Re: Ubuntu 10.10 "Vyžaduje inštaláciu nedôveryhodných balíkov" 26.10.2010 | 09:49
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      to moze byt doplnkovy repozitar ... napriklad, ak si pridaval dalsi zdroj balikov. ak si odtial instaloval nejaky speci program, tak to mozes kludne pustit dalej :)
      • Re: Ubuntu 10.10 "Vyžaduje inštaláciu nedôveryhodných balíkov" 26.10.2010 | 13:55
        toeq   Návštevník
        neviem ci uplne rozumiem tomu co si napisal :), ale dalej to urcite pustit nemozem, proste a jednoducho: kliknem na balik, nainstalovat a hodi chybovu hlasku "Vyžaduje inštaláciu nedôveryhodných balíkov" a tym to konci :), klik na OK a nic sa neudeje... robi to pri kazdom baliku, ktory sa snazim nainstalovat cez toto centrum... vsetky baliky mi v pohode idu naistalovat cez terminal, ale predsa len, pre pohodlnejsich, by som rad vedel, kde moze byt problem :)
        • Re: Ubuntu 10.10 "Vyžaduje inštaláciu nedôveryhodných balíkov" 26.10.2010 | 14:02
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          cudne ... a ked das v konzole apt-get -f install ?

          a potom by si skusil nieco nainstalovat cez klikatko?
          • Re: Ubuntu 10.10 "Vyžaduje inštaláciu nedôveryhodných balíkov" 26.10.2010 | 14:03
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            ten install je tiez sucastou prikazu :D
    • Re: Ubuntu 10.10 "Vyžaduje inštaláciu nedôveryhodných balíkov" 26.10.2010 | 18:37
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      To je v pohode, pokiaľ vieš odkiaľ ťaháš.
      Problém je v tom, že zdroj nemáš podpísaný.
      Pokiaľ vieš kde sa kľúč nachádza, daj tento príkaz.
      wget -q -O - http://cesta_ku_klúču/klúč.key | sudo apt-key add -
      cesta_ku_klúču/klúč.key nahraď cestou a kľúčom.
      To zistíš na stránkach zdroja.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: Ubuntu 10.10 "Vyžaduje inštaláciu nedôveryhodných balíkov" 29.10.2010 | 14:08
      Marcel   Návštevník
      mne pomohlo v centre zdrojov odškrtnúť a znova povoliť zdroje..
      • Re: Ubuntu 10.10 "Vyžaduje inštaláciu nedôveryhodných balíkov" 28.03.2011 | 01:12
        matej   Návštevník
        aj mne to pomohlo. dík!
        • Re: Ubuntu 10.10 "Vyžaduje inštaláciu nedôveryhodných balíkov" 20.02.2012 | 16:21
          jurij7   Návštevník
          iba odobrat a znovu pridat zdroje sowtwaru, aj mne to pomohlo, koho by to napadlo, taka blbost... diky chlapci.
    • Re: Ubuntu 10.10 "Vyžaduje inštaláciu nedôveryhodných balíkov" 21.02.2012 | 10:47
      bubo   Návštevník
      Radím ti, aby si prešiel na novšiu verziu. 10.10 má síce podporu 2 roky, ale nie som si istý či Canonical venuje dostatok úsilia údržbe starých repozitárov. Tiež mám 11.04 (čakám na 12.04) a tiež mi to hlási problém s jedným softvérom a pochybujem, že ja robím niekde chybu. Také hackovanie, aké ti radia nie je riešením.