Posielanie SMS na server

Sekcia: Ostatné 01.11.2010 | 18:58
MarianK   Návštevník
Dobry vecer. Poprosil by som Vas o radu pri rieseni mojho problemu. Absolutne sa do tejto problematiky nerozumiem. Potreboval by som vediet, ako je mozne poslat SMS z mobilu na moj Linux server a data z tejto SMS potom spracovat (napriklad ulozenie do databazy). Hladal som nieco na nete, no nenasiel som nic, co by pomohlo. Je to mozne? Dakujem za rady.
    • Re: Posielanie SMS na server 01.11.2010 | 19:00
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Samozrejme, ze je. Bude na to potrebne 3G zariadenie a stipka trpezlivosti.
      http://n00bsys0p.wordpress.com/2009/08/26/sending-recieving-sms-with-a-3g-device-in-linux/
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Posielanie SMS na server 01.11.2010 | 19:11
        MarianK   Návštevník
        Bez 3Gmodemu to nepojde ? Proste priame posielanie SPS z telefonu prostrednictvom netu na privatny server.
        • Re: Posielanie SMS na server 01.11.2010 | 19:11
          MarianK   Návštevník
          Pardon nie SPS, ale SMS
        • Re: Posielanie SMS na server 01.11.2010 | 19:19
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Neviem, do tejto problematiky sa nevyznam, preto necham skusenejsich nech sa vyjadria. Ale no SMS vseobecne patri do mobilnej siete, takze neviem ako by to malo ist 'na net'.. Vzdy je potrebne, aby bolo zariadenie, ktore prijma SMS v mobilnej sieti. Inak si to neviem predstavit. A kde konkretne je problem? Nejaky Huawei stoji par eur a sim karta na kredit sa dnes da kupit takmer zadarmo..

          Ak vam ide o komunikaciu mobil - server, porozmyslal by som nad inym risenim, ako je SMS. Ak budu mobily pripojene na internet, staci posielat informacie na niektory z portov na serveri, na ktorom bude spustena aplikacia, ktora s tymito informaciami bude operovat
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: Posielanie SMS na server 01.11.2010 | 19:26
            MarianK   Návštevník
            Huawei mam jeden doma. Mna len zaujimalo, ci neexistuje aj riesenie ***zadarmo***. Nad riesenim cez SMS som rozmyslal hlavne z hladiska jednoduchosti pre uzivatela a taktiez z hladiska lepsej dostupnosti. Ak riesenie ***zadarmo*** nebude mozne, porozmyslam na tym, ktore ste navrhli. Dakujem za odpoved. Ak sa este najde niekto, kto by vedel poradit, budem vdacny.
            • Re: Posielanie SMS na server 01.11.2010 | 21:12
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              Pokial nemas vstavanu citacku sim kariet, tak nie.. zadarmo nie je ziadne riesenie, pokial chces komunikovat v gsm sieti, obe zariadenia musia byt v gsm...
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: Posielanie SMS na server 01.11.2010 | 21:23
                toms   Návštevník
                americke cislo( alebo dake ine podporovane) + skype + skype_api
                • Re: Posielanie SMS na server 02.11.2010 | 11:55
                  MarianK   Návštevník
                  Zaujimave. Nieco si o tom najdem. Kazdopadne dakujem obom za reakcie. Tema je vyriesena. Dakujem este raz