Hibernate/Suspend pod Ubuntu 10.10 na Lenovo U165 && Zapnutie WiFi pri starte

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.11.2010 | 15:28
Avatar DimmuBoy #crunchbang!  Používateľ
Zdravim,
mam problem s hibernaciou ci suspend systemu, pretoze ked ho dam ci uz hibernovat alebo uspat tak sa mi uz jednoducho neprebudi.. pri oboch stavoch sa sprava adekvatne avsak pri zobudzani sa nezobrazi nic na obrazovke.. ani sa nerozsvieti a pomoze jedine tvrdy restart.
- mam ubuntu 10.10 pre 64bit (cistu instalaciu)
- verziu jadra 2.6.35-22
- moj stroj je notebook Lenovo U165, 4GB RAM a 4GB SWAP
- skusal som uz v /etc/default/acpi-support zmenit hodnotu "POST_VIDEO" na false no nepomohlo a iny navod ako to spojazdnit som nenasiel

Tu je este log /var/log/pm-suspend.log
http://pastebin.com/kwK5hb8n

A este taky vycuc z /var/log/kern.log kedze bol prilis dlhy, tak som z neho vybral iba cas kde prebehol suspend systemu.
http://pastebin.com/fgWYuVCs

Druha otazka ktoru mam je ze ak necham zapnute wifi aj softwarovo aj hradwarovo (hw prepinac) tak sa mi po restarte o5 vypne.. a je to trochu otravne znovu ho zapinat vzhladom na to ze zapnutie a vyhladanie sieti mu trva castokrat aj niekolko minut. Neviem ake logy sem mam hodit alebo co no skusal som viacero navodov ktore mi nepomohli zrejme preto ze boli pre starsie systemy.
Google vie všetko, len sa treba vediet správne opýtať!
    • Re: Hibernate/Suspend pod Ubuntu 10.10 na Lenovo U165 && Zapnutie WiFi pri starte 04.11.2010 | 23:02
      nepoviem   Návštevník
      Vyzeráš že si o pár levelov vyššie ako ja no skúsim. Ubuntu 10.10 mam cca týždeň a prišiel som na to že nb sa mi prebudi po stlačeni ESC...neviem možno to je známa vec ale ja som o tom nevedel :D
      • Re: Hibernate/Suspend pod Ubuntu 10.10 na Lenovo U165 && Zapnutie WiFi pri starte 04.11.2010 | 23:49
        Avatar DimmuBoy #crunchbang!  Používateľ
        hh dik za uznanie ale nemyslim si to o sebe :D
        a dik za tip ale ja mozem stlacat co len chcem no nezapne sa.. je sice pravda ze pri uspani ked nieco stlacim tak vyzera ako keby sa chcel zapnut.. rozbehne sa HDD aj ledky zacnu svietit no obrazovka sa nerozsvieti.. preto som rozmyslal ci to nebude iba graficky problem.. mam grafiku radeon no nemam nainstalovane FGLRX ovladace.. ale predtym som ich mal aj nainstalene no tiez to neslo..
        Google vie všetko, len sa treba vediet správne opýtať!
    • Re: Hibernate/Suspend pod Ubuntu 10.10 na Lenovo U165 && Zapnutie WiFi pri starte 05.11.2010 | 00:47
      Avatar Ondrej Danko Debian | Fedora  Používateľ
      Hibernácia ti tiež nefunguje? Mne napríklad problémy so suspendom vyriešilo pridanie acpi_sleep do kernel riadku v grube ;)
      Pre vyskúšanie stačí pri štarte pri výbere OS stlačiť e, za quiet splash pridať acpi_sleep=nonvs a s CTRL+X nabútovať.

      Ďalej môžeš vyskúšať skripty s2ram a s2disk, ktoré nájdeš v balíčku uswsusp. Pekne spracované návody sú na ArchWiki, kde si pozri hlavne toto.

      Treťou možnosťou je vyskúšať TuxOnIce kernel, kt. má kompletne prerobené uspávanie, PPA zdroj pre ubuntu nájdeš tu.

      A ak by to stále nešlo, tak pohľadaj na launchpade (a iných bugzillách) či niekto už nenahlásil podobný bug, prípadne vytvor nový :P
      • Re: Hibernate/Suspend pod Ubuntu 10.10 na Lenovo U165 && Zapnutie WiFi pri starte 05.11.2010 | 01:14
        Avatar DimmuBoy #crunchbang!  Používateľ
        hmm.. tak toto vyzera celkom slubne.. dik za namahavu odpoved.. konecne aspon niekto ;) uz aj to idem skusat :D
        Google vie všetko, len sa treba vediet správne opýtať!
        • Re: Hibernate/Suspend pod Ubuntu 10.10 na Lenovo U165 && Zapnutie WiFi pri starte 13.11.2010 | 04:02
          Avatar DimmuBoy #crunchbang!  Používateľ
          no tak po dlhsej dobe som sa o5 do toho pustil no bez vysledku..
          uprava v grub (acpi_sleep=nonvs) nefunguje.. bez zmeny
          s2ram robi to isto co aj predtym a s2disk mi po nainstalovani repozitarov TuxOnIce vypise:
          Looking for splash system... none
          s2disk: splashing system
          _
          a navyse mi pribudlo po nacitani grub a pred usplash asi 20-sekundove zobrazenie upozornenia
          resume libgcrypt version 1.4.5
          neotalal som a skusal som najist nejake riesenie no vela som toho nevygooglil.. skusal som par tipov odtialto ale neuspesne
          Google vie všetko, len sa treba vediet správne opýtať!
    • Re: Hibernate/Suspend pod Ubuntu 10.10 na Lenovo U165 && Zapnutie WiFi pri starte 05.11.2010 | 03:31
      Avatar DimmuBoy #crunchbang!  Používateľ
      tu druhu otazku som uz vyriesil prikazom spustanym pri starte systemu
      dbus-send --system --type=method_call --dest=org.freedesktop.NetworkManager /org/freedesktop/NetworkManager org.freedesktop.DBus.Properties.Set string:org.freedesktop.NetworkManager string:WirelessEnabled variant:boolean:true
      Google vie všetko, len sa treba vediet správne opýtať!
      • Re: Hibernate/Suspend pod Ubuntu 10.10 na Lenovo U165 && Zapnutie WiFi pri starte 19.01.2011 | 09:20
        Avatar DimmuBoy #crunchbang!  Používateľ
        bump!
        Google vie všetko, len sa treba vediet správne opýtať!
    • Re: Hibernate/Suspend pod Ubuntu 10.10 na Lenovo U165 && Zapnutie WiFi pri starte 12.09.2011 | 12:47
      Avatar DimmuBoy #crunchbang!  Používateľ
      Zdravim, po dlhsej dobe som zistil ze mi to uz funguje, zrejme to bude novym kernelom, aktualne mam 2.6.35-30-generic
      Dakujem za rady ;)
      Google vie všetko, len sa treba vediet správne opýtať!