Unity a Ubuntu 11.04

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.11.2010 | 11:58
Avatar pitke ubuntu  Používateľ
To je good idea toto prostredie, čo myslíte? skúšal tu niekto to unity?
tu je link na članok o tom:
http://www.linuxexpres.cz/unity-se-canonicalu-nemusi-vyplatit
    • Re: Unity a Ubuntu 11.04 07.11.2010 | 12:35
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      niekomu sa paci, niekomu sa nepaci. cim viac velmi razantnych zmien, tym viac ludi pouziva rozne derivaty
      • Re: Unity a Ubuntu 11.04 07.11.2010 | 12:43
        Avatar pitke ubuntu  Používateľ
        tha, tak nejak...aj ja má z toho čudné pocity.............
        • Re: Unity a Ubuntu 11.04 07.11.2010 | 18:50
          Lotar   Návštevník
          Lenze ani ten gnome-shell nie je bohvieco. Totiz ubuntaci praveze chcu ten unity pouzit namiesto g-shell co bude uz defaultne v gnome3.
          Dufam ze sa bude dat vybrat aj jednoduchy gnome panel bez shell, unity a compizu. Mne tie wow efekty vobec nechybaju a na desktope ani nemaju opodstatnenie vyhodne su skor pre dotikove obrazovky.
          • Re: Unity a Ubuntu 11.04 07.11.2010 | 19:03
            Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
            Myslim ze klasicke gnome(gnome panel) sa bude dat vpohode doinstalovat. Ak by nie tak je tu LXDE co je velmi podobne prostredie ako gnome a este je aj menej narocne na prostriedky.
            • Re: Unity a Ubuntu 11.04 07.11.2010 | 19:27
              Lotar   Návštevník
              Hej prave lxde mam vyhliadnute keby nieco. Je pravda ze vyzorom sa velmi podoba na gnome. Aj v lxde sa da pouzit 2 panely?

              Ach, teraz vydim ze som napisal dotikovy panel...tik tik dotik :D
            • Re: Unity a Ubuntu 11.04 02.07.2011 | 23:12
              Avatar Peter Mint  Používateľ
              Da sa pri prihlaseni vybrat (mozno len pre tych co upgradovali) ale to Gnome strasne pada! Myslim, ze vela ludi sa poobzera po niecom inom, napr ja po debiane, druha cast si unity zamiluje.
              Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)
      • Ubuntu 11.04-stmavne obrazovka pri instalacii 30.04.2011 | 21:03
        Avatar pitke ubuntu  Používateľ
        Neviete prečo mi stmavne obrazovka pri instalacii a a pomože iba tvrdý reštart?
        Poradte čo s tým..............
        • Re: Ubuntu 11.04-stmavne obrazovka pri instalacii 30.04.2011 | 21:40
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          náhodou neblikajú naraz caps lock a scroll lock?
          • Re: Ubuntu 11.04-stmavne obrazovka pri instalacii 30.04.2011 | 21:53
            Avatar pitke ubuntu  Používateľ
            NO NEVšIMOL SOM SI TO, ALE ASI NIE...................
            • Re: Ubuntu 11.04-stmavne obrazovka pri instalacii 30.04.2011 | 22:00
              Avatar pitke ubuntu  Používateľ
              vyskúšal som to............nie
      • Re: Unity a Ubuntu 11.04 30.06.2011 | 01:18
        Pepo   Návštevník
        Prave naopak....akurat na dalsi komp skusobne instalujem Debian :-D
      • Re: Unity a Ubuntu 11.04 02.07.2011 | 12:54
        Amantius   Návštevník
        Som tu nový. Vie mi niekto poradiť, ako sa pracuje s ubuntu one? Nie žeby som ho veľmi potreboval, ale ak už mám účet, rád by som ho vedel používať, napr. mazať nepotrbné a pod. Ď!
        • Re: Unity a Ubuntu 11.04 02.07.2011 | 14:59
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          ked sa v ramci ubuntu prihlasis menom heslom (do ubuntu one) tak by ti mal v /home/tvojeprihlasovaciemeno/
          vzniknut adresar s nazvom ubuntuone (alebo daco podobne)
          a s tym uz len zaobchadzas ako s kazdym iny adresarom akurat ze jeho obsah sa automaticky synchronizuje s internetovym uloziskom ubuntu one
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: Unity a Ubuntu 11.04 02.05.2011 | 23:55
      Peter Fodrek   Návštevník
      Mam doma OS X 10.5 v skole OS X10.6, KDE na openSUSE a ubuntu na sluzobnom notase. Unity je GUI OS X Cocoa z 10.6 s vylepseniami na urovni OS X10.7, ktore vyjde v lete
    • Re:Kubuntu 11.04 a Ubuntu 11.04 03.05.2011 | 12:04
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahojte.

      Z viacerých internet-zdrojov sa (mi) donieslo, že ak chcete vyskúšať perfektne fungujúci, nádherný a ľahko inštalovateľný desktop Linux, tak treba zobrať Kubuntu 11.04 a nie Ubuntu 11.04. Treba si to vyskúšať ...
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Re:Kubuntu 11.04 a Ubuntu 11.04 09.05.2011 | 05:41
        desať * sedem = (číslom)   Návštevník
        Ta čo, fedora je už zlá?
        • Re: Re:Kubuntu 11.04 a Ubuntu 11.04 09.05.2011 | 17:03
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Ahoj.

          Prečo ?
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Unity a Ubuntu 11.04 10.05.2011 | 13:40
      julo   Návštevník
      vyskusal som, najskor aktualizaciou greenie, co nedopadlo dobre, potom novou intalaciou, ale paci sa mi to. Unity sa mi paci, ale napr. ikonu K3b sa mi nijako nedari pridat, s ostatnymi ikonami problem nemam.
      • Re: Unity a Ubuntu 11.04 10.05.2011 | 14:53
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        Akým spôsobom sa ti nedá pridať? Btw ak máš k3b nainštalované, môžeš spúšťať cez alt+f2 a napísať do toho k3b.
        • Re: Unity a Ubuntu 11.04 10.05.2011 | 17:40
          julo   Návštevník
          takto : vlavo na ploche su pod sebou ikonky a dalsie ikonky som tam pridal jednoducho pretiahnutim zo zoznamu nainstalovanych aplikacii, ktory sa zobrazi, ked kliknem na ikonku s napisom "aplikacie". Ked to urobim s ikonkou K3b, tak po tom, co ju pustim, sa strati.
          • Re: Unity 29.06.2011 | 21:58
            Avatar unknov   Používateľ
            Čo dodať,Unity... inými slovami pomsta Billa G.
            • Re: Unity 29.06.2011 | 22:22
              WlaSaTy   Návštevník
              Čo má Bill Gates spoločné s designom grafického rozhrania pre Linux prosím Ťa? Nemyslím si že by sa v tom angažoval. Už dávno nevykonáva rozhodovanie a ani nepodáva návrhy.

              A Unity napríklad mne vyhovovalo. Je síce že som mu našiel niektoré drobné nedostatky (aplikácia sa maximalizovala pod ľavý panel, chýbal mi v východzej inštalácii monitor CPU a RAM/SWAP, ...) ale čo sa dáčakať od distribúcie ktorá vyjde na jeseň. Ale, vyhľadávanie aplikácií podľa kľúčového slova priamo v menu podobne ako v Androde mi vyhovuje. Najmä ak to zohľadnuje aj frekvenciu používania. Teda obľúbenosť.
              • Re: Unity 30.06.2011 | 01:35
                Avatar briezka kubuntu / ubuntu  Používateľ
                tak mne unity vobec nesedelo... ale to je vec vkusu, ja som si ho vypol (ubuntu classic) par spustacov mam na liste pri ubuntu menu a mne to uplne staci..ale ako pisem sto ludi sto chuti
                • Re: Unity 30.06.2011 | 15:37
                  Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
                  Tak ja som odskusal Unity a odskusal som aj gnome shell a nakoniec som sa na to vykaslal a nainstaloval KDE4 a chrochtam blahobytom :D nedam si ani jedno ani druhe ostanem pri KDE4 lebo je uplne premakane a dotiahnute dost k dokonalosti :) myslim ze KDE4 je asi najlepsie prostredie na desktop ake vôbec na trhu je :) a ako tu niekto povedal ze je tak vzdialene od ostatnych ze nie ze ho nedobehnu ale oni ho uz ani nevidia :D
            • Re: Unity este raz 30.06.2011 | 20:55
              Avatar unknov   Používateľ
              Aby sa nepovedal toho Bila beriem spät ale faktom je ze pokial niekto hlada linux zamerany viac na efekt tak unity je spravna volba
              • Re: Unity este raz 30.06.2011 | 21:59
                WlaSaTy   Návštevník
                Jedným z efektov je aj funkčnosť zvyšujúca efektivitu. Ale, zvyk je železná košela.
    • Re: Unity a Ubuntu 11.04 02.07.2011 | 15:39
      adamec   Návštevník
      Pocujte ludkovia. Mam problemik s Unity a Ubuntu 11.04. Mam nastavene "desktop edges" - na show desktop (ktory momochodom v unity nefunguje ako show desktop ale co uz), no niekedy mi proste nefunguju po starte a niekedy hej. Nemate podobne problemy, rsp. neviete mi s tym helfnut?

      Inak, po tyzdni som si na Unity zvykol - keby nebolo zabugovane jak svina, tak je super.