Graficke prostredia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.11.2010 | 13:08
Avatar walper   Používateľ
Aké je najlepsie graficke prostredie a ako ho nainstalovat do ubuntu 10.10??? za rady dakujem
    • Re: Graficke prostredia 08.11.2010 | 13:11
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      s ubuntu dostanes uz gnome defaultne. ak si myslel toto.
      • Re: Graficke prostredia 08.11.2010 | 13:45
        Avatar walper   Používateľ
        ale ja nechcem gnome
        • Re: Graficke prostredia 08.11.2010 | 14:13
          xxxx   Návštevník
          ja mam rad icewm - mas ho v repozitaroch...
        • Re: Graficke prostredia 08.11.2010 | 14:17
          Lotar   Návštevník
          Najlepsie graf. prostredie je subjektivny pojem.
          Ak ti nevyhovuje gnome tak si mozes nainstalnut kde, xfce, lxde, openbox, fluxbox atd.
          Vsetky su v repozitaroch ubuntu. Odtial si ich mozes nainstalnut bud graficky:
          v synaptic oznacis k instalacii kubuntu-desktop (ak chces kde), lubuntu-desktop ak chces lxde alebo xubuntu-desktop ak chces xfce atd.atd.
          Ak chces radsej instalovat cez terminal tak das prikaz napr: sudo apt-get install kubuntu-desktop.

          Po instalacii noveho prostredia restartnes system a pri prihlaseni si mozes dole vybrat ake desktopove prostredie chces.
          • Re: Graficke prostredia 08.11.2010 | 14:38
            Avatar walper   Používateľ
            aha diki moc za radu
          • Re: Graficke prostredia 08.11.2010 | 14:39
            Avatar walper   Používateľ
            ale pita si to sudo password co to je???
            • Re: Graficke prostredia 08.11.2010 | 14:54
              Lotar   Návštevník
              sudo password, napis si to heslo, ktore pouzivas pri prihlaseni.
              Ak to instalujes cez terminal tak pri pisani passwordu nebudes vidiet nic ale ty len napis a daj enter.
    • Re: Graficke prostredia 08.11.2010 | 17:08
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Ja pouzivam fluxbox, maximalna spokojnost
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Graficke prostredia 08.11.2010 | 18:34
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      najlepsie pracovne prostredie... fajn, odpovieme, ak ty odpovies na toto:

      1) aky mas hardver?
      2) kto okrem teba by pouzival ten pocitac?
      3) co od toho ocakavas?
      4) ake programy najradsej pouzivas v linuxe?

      super vec je stiahnut si napriklad virtualbox a nejake tie iso obrazy a mozes si porovnavat bez toho, aby si nieco instaloval.
      • Re: Graficke prostredia 08.11.2010 | 19:25
        xxxx   Návštevník
        graficke prostredia je zbytocne skusat cez virtualbox, ked sa daju jednoducho doinstalovat do aktualneho systemu... virtualbox je vhodny pre odskusanie celych distribucii...
        • Re: Graficke prostredia 08.11.2010 | 20:28
          Avatar maor Mint, Debian, Raspbian, LibreELEC  Používateľ
          Zbytočné to nie je, lebo ak si to nahodíš do svojho systému, tak sa ti vytvoria rôzne konfiguráky, ..., ktoré sa nezmažú po odinštalovaní. Ja viem ... dá sa to zmazať ... ale ak si začiatočník, tak nevieš čo môžeš zmazať, takže VirtualBox je dobrý aj na grafické prostredia ;-)
          • Re: Graficke prostredia 08.11.2010 | 23:49
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            naco mi bude pozerat KDE? ak by som mal ubuntu a ubuntu by som poznal, tak by som si pozrel kubuntu a porovnal to. alebo daku mandrivu alebo co s KDE.
          • Re: Graficke prostredia 09.11.2010 | 01:21
            Avatar peter s.   Používateľ
            konfiguráky by som vôbec neriešil, je to max. pár desiatok KB...skôr by som mu poradil poznačiť si balíky ktoré inštaluje a po vyskušaní ich všetky odinštalovať..
            • Re: Graficke prostredia 09.11.2010 | 22:19
              Lotar   Návštevník
              Pre zaciatocnika nie je take jednoduche poznacit si baliky (v pripade kubuntu-desktop je ich cez 400) a po vyskusani si ich zase odinstalovat. Nehovoriac o tom, ze pri odinstalacii takychto balikov sa moze stat, ze dany balik si zoberie zo sebou aj taky, ktory tam uz bol aj v povodnom desktope. A potom zaciatocnik ma pruser.
              Ten virtualbox je dobry napad. Ale ak mu nevadi ze velkost systemu sa zdvojnasobi a pravdepodobne aj bude o nieco pomalsi tak nie je problem nahodit aj 3-4 graf. prostredia rovno do systemu.
              • Re: Graficke prostredia 09.11.2010 | 22:53
                WlaSaTy   Návštevník
                Ahoj Lotar. Nerozmýšľal si náhodou pri odinštalovaní vyhodiť len zodpovedný metabalík, napríklad kubuntu-desktop alebo xubuntu-desktop? Vtedy to ešte neodinštaluje nič, len označí balíky ako nepotrebné. A tie sa dajú bez naslinenia odinštalovať príkazom ktorý to ponúkne.

                Odinštalovávanie s parametrom --force --nodeps obvykle skončí plačom.
              • Re: Graficke prostredia 09.11.2010 | 23:27
                xxxx   Návštevník
                nie je nutne v pripade kde instalovat cely kubuntu desktop - staci nahodit zaklad kde... lahsie prostredia su distribuovane doslova v par balikoch, takze nie je problem s instalaciou/deinstalaciou... napr. moje oblubene icewm sa vojde tusim do troch deb balikov...
                • Re: Graficke prostredia 10.11.2010 | 14:14
                  Lotar   Návštevník
                  Ja viem ze nie je nutne nainstalovat cely .buntu desktop. Aj ja mam len ubuntu minimal install+xorg,gdm a programy, ktore potrebujem a tak mam rychlejsi, lahsi a mensi system. Ale pre zaciatocnika aky je walper, ktory len teraz poznava rozne prostredia je mozno lepsie ak vidi cely rozdiel medzi gnome, kde, lxde atd.

                  Ahoj WlaSaTy. Keby som ja mal nainstalovany na Lucide kompletny kubuntu-desktop (co sa nestane ale keby) a chcel by som naspat cisty gnome robil by som to takto