inštalacia distra Unbutu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.09.2005 | 22:27
Avatar chulo Fedora Core  Používateľ
pri inštalácii sa dostanem po shell a potom už neviem čo mám robiť,,,poradte mi pls
    • Re: inštalacia distra Unbutu 06.09.2005 | 18:50
      Avatar jcook Ubuntu Edgy Eft  Používateľ
      Je to sposobene jednou chybou v SK/CZ lokalizacii, treba zadat tieto prikazy: sudo mv /etc/inittab.real /etc/inittab sudo /usr/lib/base-config/menu/finish new alebo to cele nainstalovat v anglictine a po instalacii nainstalovat pomocou aptitude (konzola) alebo Synaptic (GUI) tieto poslovencujuce baliky: language-pack-sk (CD) language-pack-sk-base (CD) aspell-sk (Internet) openoffice.org-l10n-sk (Internet) a v prihlasovacom okne kliknut na language a vybrat Slovensky a po prihlaseni kliknut na Make default.
      • Re: Re: inštalacia distra Unbutu 06.09.2005 | 21:25
        Avatar chulo Fedora Core  Používateľ
        díki to my pomohlo,a dostal som sa na to prihlasovacie okno, ale keď som sa prihlasil(zadal meno a heslo)tak mi ostala len hnedá obrazovka po ktorej som mohol pohybovať kurzorom myši,,,,,
      • Re: Re: inštalacia distra Unbutu 09.09.2005 | 10:48
        Avatar chulo Fedora Core  Používateľ
        kamarát mi vravel, že asi nemám naištalovaného dysplay managera,ale ja netuším či ho mám nie tak aby som ho aj naištaloval
        • Re: Re: Re: inštalacia distra Unbutu 09.09.2005 | 10:55
          Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
          skor nemas window managera ako display managera nainstalovaneho ;)
          A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
          • Re: Re: Re: Re: inštalacia distra Unbutu 09.09.2005 | 15:59
            Avatar chulo Fedora Core  Používateľ
            to jedno čo nemám, ale ja sa pýtam ako to spravím, ja som myslel že keď si stiahne image cd instalácie ubuntu tak to naištalujem a pojde to("snadná instalace")
            • Re: Re: Re: Re: Re: inštalacia distra Unbutu 09.09.2005 | 19:53
              Avatar jcook Ubuntu Edgy Eft  Používateľ
              Tak to este raz preinstaluj v anglictine, ja som s tym potom nemal ziadne problemy. Pozri na www.ubuntu.cz najdes tam aj cesku prirucku.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: inštalacia distra Unbutu 09.09.2005 | 20:10
                Avatar chulo Fedora Core  Používateľ
                no ono ma to hneď napadlo aj tak som učinil..takže preinštaloval som ubuntu v angličtine a už som nemusel vypisovať hentie hovadiny hore a dostal som sa na prihlásenie a keď som sa prihlásil ako uživatel tak --hnedá obrazovka
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: inštalacia distra Unbutu 13.09.2005 | 22:27
                Avatar xpetqa Ubuntu 5.04  Používateľ
                ja som to instalovala asi dva krat v slovencine...a vzdy mi to dajako zblblo tak som sa na to vykaslala a dala som tam anglicku verziu a instalacia prebehla uplne ok..... :)
    • Re: inštalacia distra Unbutu 12.09.2005 | 10:43
      Avatar chulo Fedora Core  Používateľ
      no už som to vyriešil stiahol som si distro FEDORA CORE a ten ide