Ubuntu 10.04 a notebook Acer Aspire 5538G

Sekcia: Hardware a Drivery 14.11.2010 | 10:21
Avatar sagittarius Ubuntu  Používateľ
Zdravim priatelia

Dnes nebudem hladat radu, skor napisem, nieco co mozno pomoze inym pouzivatelom Ubuntu.

Mame doma notebook napisany vyssie, kde bol ako primarne predinstalovany Windows 7, kedze bol pouzivany tzv. BFU :) a bol v nom spominany Windows, tak som bol poziadany o "opravu" spomaleneho pocitaca...
Nuz ale po prezreti vsetkeho co v nom bolo som sa rozhodol pre reinstal.
Ale vzapati mi napadlo, naco tam davat spat nieco, co sa za par mesiacov rozhadze opat.

Tak som sa rozhodol pre Ubuntu 10.04 64bit, a teraz pride to najlepsie, po mojich skusenostiach s instalaciou na moj pocitac som bol az zarazeny kompletnou funkcionalitou hardwaru na tomto notebooku, hned isiel zvuk, wifi, touchpad,bluetooth,klavesove skratky na zvysenie znizenie jasu a zvuku, zapnutie BT...

Takze dufam ze si moji spolubyvajuci Ubuntu oblubia a nebudu tam chcet naspat ten Windows...

Pekny den :)
    • Re: Ubuntu 10.04 a notebook Acer Aspire 5538G 14.11.2010 | 14:42
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      podla mojich skusenosti,v poslednom case, to takto funguje na vacsine notebookov a desktopovych PC (ak nemaju samozrejme exoticky HW)
      je skor vinimkou ze nieco nefunguje out of box, aj to sa da zvacsa poliecit jednoduchym postupom
      najcastejsie sa vyskytujucim problemom je ovladac grafickej karty a snim spojene uspanie do ramky
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Ubuntu 10.04 a notebook Acer Aspire 5538G 14.11.2010 | 23:50
        Avatar Ondrej Danko Debian | Fedora  Používateľ
        Hej s grafikou mas pravdu a to je ten najvacsi problem, coraz viac sa rozmahaju notebooky s dvomi prepinatelnymi GPU a pokial sa nedaju prepnut v BIOSE tak je pouzivatel v koncoch.

        Podla mojich skusenosti vacsina veci funguje hned ale vzdy nieco nejde (napr nastavenie jasu, uspavanie/hibernacia, senzor jasu, korektne nastavenie DPI pri nvidia ovladacoch, rozpoznanie touchpadu ako kolieskova mys a hocikedy este par multimedialnych klaves ktore maju vacsi keycode ako 255)
        • Re: Ubuntu 10.04 a notebook Acer Aspire 5538G 15.11.2010 | 10:27
          Avatar sagittarius Ubuntu  Používateľ
          Ono trosku som na nom skusal, a mam dojem ze hibernacia predsa nefunguje, na nb zostane iba cierna obrazovka a nic sa nedeje,ale jeho uzivatelia ani len nevedia co je hibernacia, ale uspat ide bezproblemov... :)
          • Re: Ubuntu 10.04 a notebook Acer Aspire 5538G 16.11.2010 | 15:56
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            hibernacia mi pride uplne zbytocna , notebook uspaty do ram vydrzi na baterii aj tyzden a stale bude mat zvysnu bateriu na pouzitie. nehovoriac ze sa zapina ovela rychlejsie a hibernacia nerobi az taky rozdiel od normalneho zapnutia

            uz ani nepamatam kedy som notebook vypol, jedine co ma donuti krestartu je update jadra
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment