pomoc

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.11.2010 | 20:11
mufi   Návštevník
Dobry den.

Pred dvoma rokmi som si kupila novy notebook, na ktorom bol Windows Vista. Onedlho sa mi Vista pokazila takym sposobom, ze zapol sa pocitac, nacitalo sa loho Windows a potom ostala cierna obrazovka. Trapilo ma to, lebo som tam mala fotky, ale nastastie moj byvaly priatel sa vyborne vyznal v pocitacoch, tak mi pomocou jedneho zvlastneho CD a cez bios tie fotky vytiahol. Potom mi tam nainstaloval Linux a bola som spokojna. Pred nedavnom sa mi aj tento Linux pokazil a presne tak isto, ako ten Windows. Opat sa nacita logo Kubantu a potom cierna obrazovka . :( Pred pol rokom sme sa s byvalym priatelom rozisli. Nejak si s tym sama neviem poradit, uz som to dlho skusala. Mohli by ste mi prosim niekto poradit, co robit? Chcela by som dotial vytiahnut fotky.
Vopred dakujem za odpoved.
    • Re: pomoc 20.11.2010 | 20:25
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      ok, mas kubuntu ... ak si z bratislavy, dojdi pripadne buduci tyzden vo stvrtok po 18tej na installfest na panskej 13 (byvala park passage) -> http://www.progressbar.sk/location
      • Re: pomoc 20.11.2010 | 20:27
        mufi   Návštevník
        Hej, som z Bratislavy, ale prestahovala som sa do Nemecka. :( nemam moznost prijst... dalo by sa takto nejak poradit, co s tym robit prosim?
        • Re: pomoc 20.11.2010 | 20:32
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          nooo, chodia tu aj chalani, co tiez pracuju//byvaju v nemecku, co ty vies, mozno je niekto pobliz ;) pomohlo by napriklad LiveCD, s ktorym by sa dal spravit test disku a pripadne aj fsck (nemusis vediet presne vyznamy, skusime ist krok za krokom)
          • Re: pomoc 21.11.2010 | 00:07
            mufi   Návštevník
            A ty vies kde ti chlapci su presne? :-D ale dakujem moc moc
    • Re: pomoc 20.11.2010 | 21:08
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      1.NAJPRV STIAHNU LIVE CD

      2.potom ho vypal (nieze vypalis ten subor na cd) - idealne rozklikni ten subor (alebo prava mys a vypalit pomocou "nero-alebo iny vypalovaci program")

      3.vloz CD do mechaniky pokazeneho pc a ten zapni, malo by vybehnut menu kde zvolis jazyk (slovencina/nemcina - co ti vyhovuje) a zvolis vyskusat kubuntu z cd (bude to 1. volba z toho menu)

      4.ak sa ti nenacita OS z toho cd tak sem napis pomozeme

      5.ked nabootujes to LIVE KUBUNTU skopiruj svoje data na USB alebo ich akokolvek inak skopiruj do ineho pc, data najdes po otvoreni pocitaca a otvoreni diskov ktore tam su

      6.nasledne budes instalovat nove kubuntu podla tohto navodu STIAHNI NAVOD

      7.pri neistote sa radsej opytaj
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: pomoc 20.11.2010 | 21:29
        Avatar m4jkl   Používateľ
        ten odkazovany navod je riadne stary...
        • Re: pomoc 21.11.2010 | 00:07
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          ale aka realna zmena nastala, ak si dobre pamatam je v nom vsetko potrebne
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: pomoc 21.11.2010 | 11:44
            Avatar m4jkl   Používateľ
            nie pre zaciatocnika... cely ten dokument je riadny overkill. nezabudaj, ze je pre 3 roky staru verziu ubuntu a o tej instalacii tam aj tak poriadne nic nie je. slecna tiez nehovorila, ze tam chce ten linux znovu instalovat, cize by som sa najskor sustredil na live cd a zachranu tych fotiek ;)
        • Re: pomoc 21.11.2010 | 00:08
          mufi   Návštevník
          Ako myslis stary?
      • Re: pomoc 21.11.2010 | 00:10
        mufi   Návštevník
        dakujem moc, ach, ale ja a technika, bojim sa ze nieco pokazim... totiz mam vistu este furt v tom a tri linuxi dokopy... rozdele je to a ja neviem ktory je ktory
        • Re: pomoc 21.11.2010 | 00:33
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          fu tak v tejto situacii tazko niekto pomoze bez toho aby to videl, mozno by tu niekto bol ochotny to spravit cez remote desktop, taky teamviewer sa instaluje par klikmi
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: pomoc 22.11.2010 | 13:43
      Linux?   Návštevník
      a co skusit vybrat disk a pripojit ho na funkcny pc ci uz s linuxom alebo windowsom a fotky presunut ? to by nemal byt problem a potom cely komp preinstalovat a urobit si vsetko po poriadku ako ma byt?