Otazka ohladom FreeBSD a Linuxu

Sekcia: Ostatné 05.02.2005 | 18:49
skywaker   Návštevník
Zdravim, asi pred 2mesiacami som si nainstaloval FreeBSD ale trvalo to len 3 dni, potom som nahodil linux. MAl som vtedy 5.2-RELEASE ale stiahol som si uz 5.3- ktoru by som si chcel nainstalovat aj som si ju skusil na jeden starsi hardisk ale nevedel som nakonfigurovat X.Org ... Standartne mam v PC takyto hardver AMD DURON 750 192MB RAM Brooktree bt878 FlyVideo 98FM TV Tuner SiS 7018 Triden sound Sony DVD LG 52/52/24 rewriter a tu je rozdelenie hardiskov: Prim Master 15gb IBM DeskStar: 15GB WINDOWS Prim Slave 30gb DeskStar: hda1: 12GB windows - túto partíciu by som chcel pozit na FreeBSD Slice hda5: ReiserFS / (slackware 10.0) hda6: swap hda7: ReiserFS /home dalo by sa to urobit tak aby som pouzival LILO boot manager a aby som nemusel preinstalovat linux iba updatnut lilo.conf ??? Dakujem Lukas Veselovsky
    • Re: Otazka ohladom FreeBSD a Linuxu 03.02.2005 | 13:13
      skywaker   Návštevník
      a este jedna otazka ktoru som zabudol: ako je to s podporou napalovania pod freebsd a s TV kartami
      • Re: Re: Otazka ohladom FreeBSD a Linuxu 03.02.2005 | 13:41
        michal00   Návštevník
        napalovanie je v pohode (pozri do handbooku a man burncd) televizna karta asi tiez (neskusal som, zatial) konfiguraciu X.org mozes pouzit aj tu z linuxu (ak nie su problemy s inymi verziami) (je to vec aplikacie a nie operacneho systemu)
        • Re: Re: Re: Otazka ohladom FreeBSD a Linuxu 04.02.2005 | 10:40
          skywaker   Návštevník
          Mal som pred mesiacom 5.2 verziu a ta mala na to xfree86 konfiguracne nastroje ale 5.3 to nema takze to budem musiet urobit asi rucne (mam slackware 10.0 s X.org zatial) chcel by som mat aj linux aj freebsd... mymochodom zabudol som povedat ze mam ATI RADEON 9200SE 64MB a neviem aka je podpora vo FBSD inac XAWTV asi nepojde pod fbsd je tam nejaka nahrada ... Linuxove jadro potrebuje zadat do lila hdd=ide-scsi pre napalovacku ... ako je to vo fbsd? inac uz som prisiel na to ze moduly sa davaju do /boot/default/loader.conf takze zo svukovkou nemam problemy ... dakujem za kazdu radu ... lukas.
          • Re: Re: Re: Re: Otazka ohladom FreeBSD a Linuxu 05.02.2005 | 13:58
            m0d0r   Návštevník
            Najskor by si sa mal kuknut ci je tvoja TV-katra podporovana :):):)
          • Re: Re: Re: Re: Otazka ohladom FreeBSD a Linuxu 05.02.2005 | 18:49
            neprezradim   Návštevník
            > inac uz som prisiel na to ze moduly sa davaju do /boot/default/loader.conf :-(. Nauc sa citat, prosim ta. Je tam napisane "You should not edit this file!". Pozri si "man 5 loader.conf", kde zistis, ze to ma byt v "/boot/loader.conf".