apache nahravanie suborov

Sekcia: Konfigurácia 28.11.2010 | 18:44
Avatar Miro Ubuntu   Používateľ
ahoj, pls poradte mi nainstaloval som si apache a neviem co dalej ako nahrat subory a kam a ako si nastavit adresu? dakujem
    • Re: apache nahravanie suborov 28.11.2010 | 19:52
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Apache má obvykle nastavený document root na /var/www . Akú adresu máš na mysli? Ak chceš len skúšať, tak napíšeš do prehliadača adresu localhost.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: apache nahravanie suborov 28.11.2010 | 21:06
        Johny.x.x.x.7   Návštevník
        No mam vlastnu stranku a chcem mat vlastny webhosting len po instalacii apache neviem co dalej
        • Re: apache nahravanie suborov 29.11.2010 | 10:32
          Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
          no tie 2 veci co si napisal sa moc nezlucuju :D
          webhosting nie je o tom ze vygoglis apt-get install apache2 a spytas sa kam nahrat web... zakaznici potrebuju custom php configuraciu, podporu roznych scriptov, https, ftp, ssh, treba nastavit komplet politiku zabezpecenia, atd...
          lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
          • Re: apache nahravanie suborov 29.11.2010 | 16:43
            Johny.x.x.x.7   Návštevník
            nerobim to pre druhych ale pre seba. Zatial by si stacilo aby mi to fungovalo bez ftp, podpory php. len proste chcem napisat do prehliadaca adresu a proste aby mi naslo stranku.
            • Re: apache nahravanie suborov 29.11.2010 | 17:16
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              nastavis si DNS u providera/spravcu domeny, cely adresar hlavny webovy je vo /var/www , nasledne si musis nastavit Vhosts, nezabudni enablovat este pocuvanie na vsetkych IP a pripadne aj na inych portoch ako na 80ke, over nastavenia firewallu, ak mas veci s databazou a chces sa pripajat na tvoj DB server odinakadial, tak musis v my.cnf zmenit aj bind-address na 0.0.0.0, over este instalovane/naloadovane moduly, odporucam zvysit limity na prefork-u, ale vlastne kedze nechces PHP, tak mysql mozes vypustit. :)