Tlaciaren OKI C310DN

Sekcia: Hardware a Drivery 30.11.2010 | 10:18
memo   Návštevník
Ahojte,
planujem kupit farebnu tlaciaren OKI C310DN. Je to sietova tlaciaren s duplexom. Pozeral som na openprinting.org, ale nenasiel som ju v zoznamoch. Snazil som sa najst nejake recenzie a tak, ale velmi mi to nepomohlo. Ma niekto nejake skusenosti s tlaciarnami OKI, resp. so sietovymi tlaciarnami? Je tam moznost, ze mi bude v linuxe fungovat?

Mam MandrivaLinux 2010.1

Vopred dakujem za odpovede.
    • Re: Tlaciaren OKI C310DN 01.12.2010 | 10:03
      memo   Návštevník
      Tak si odpoviem sam :).
      Nakoniec sa mi podarilo skontaktovat s oblastnym riaditelom OKI a dostal som odpoved, ze tato tlaciaren sa neda v linuxe rozchodit, kedze je to tlaciaren s GDI a vsetku pracu za nu robi ovladac - no a linuxovy ovladac pre C310 neexistuje.

      Dostal som aj odporucanie na tlaciarne, ktore v linuxe funguju. Ide o C330 a C530, nakolko tieto su s PCL a postscriptovou emulaciou.

      Pohrabal som sa na strankach OKI a nasiel som aj ovladac pre C330dn.

      Hadam to niekomu pomoze. Ak to je mozne, tak prosim oznacte tento prispevok za vyrieseny.
      Dakujem.
      • Re: Tlaciaren OKI C310DN 01.12.2010 | 10:36
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        velmi pekne dakujem za info ;) snad sa zide aj ostatnym ;)
    • Re: Tlaciaren OKI C310DN 04.12.2010 | 08:57
      memo   Návštevník
      Tak este jedna poznamka. Nakoniec som si kupil C330dn a funguje vyborne.
      • Re: Tlaciaren OKI C310DN 02.09.2011 | 14:27
        svo   Návštevník
        Ano. V Ubuntu se krásně "našla", nabídl se (vyskytoval se v nabídnutém seznamu k OKI) správný soubor .ppd, aniž bych ho musel někde hledat a tiskárna byla rychle nainstalována a pěkně tiskne.

        Hmmm: narozdíl od WXP, kde jsem správný ovladač stáhnul z netu, ale beztak se připojení tiskárny nedaří.
        • Re: Tlaciaren OKI C310DN 04.12.2012 | 12:09
          zdenko janoska   Návštevník
          Oki C310dn, C301dn a mnoho dalsich funguju pod Linux CentOS 6. Driver z http://foo2hiperc.rkkda.com/ pre vsetky distrubucie Linuxu. Driver pre C301dn je zhodny s driverom pre C310dn a funguje OK.
          Zdravim, Z
    • RE: Tlaciaren OKI C310DN 30.05.2014 | 19:04
      Avatar tomas   Návštevník

      dokonca sa da z drivera pre c310dn vybrat "wrapper" (foo2hiperc-wrapper) a previest subory PS na subor PRN a ten potom cez ftp poslat priamo do tlaciarne.

      Takto mam poriesenu tlac, aby som nemusel instalovat CUPS na raspberry pi ku ktoremu mam pripojeny scanner ktory vyuzivam na kopirovanie na c301dn