remote desktop VS compiz

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.11.2010 | 10:57
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
situacia je nasledovna, na ubuntu10.04 mam compiz a v nom zapnutych par veci ktoré mi ulahcuju pracu. ale ked sa k tomuto pc pripojim cez vzdialenu plochu (VNC, Teamviewer) tak mi nezobrazuje zmeny na obrazovke - teda pocitac ovladam ale nezobrazuje mi co sa deje len obrazovku ktoru stiahlo pri pripojeni k VNC

rovnake spravanie pri pripojeni z ineho PC(aj windowsoveho), moblu, iPadu
ked vypnem compiz uz to funguje normalne

vsimol si toto spravanie aj niekto iny ??
da sa to nejako obist bez vypinania compizu ?? (nepouzivanie compizu nie je riesenim)
Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: remote desktop VS compiz 01.12.2010 | 00:15
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Všimol, ale na starej AGP karte, na novom kompiši mi to šlapalo. Bola to NVidia 6200 128MB RAM AGP.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: remote desktop VS compiz 01.12.2010 | 14:01
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        ja mam notebookovu nvidu GT8600 s 512 MB vlatnej pamate a najnovsi ovladac z repozitarov ubuntu, vsetko funguje perfektne, efekty, fullHD video cez vdpau

        nevie niekto ako to obist??
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: remote desktop VS compiz 03.12.2010 | 09:19
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Tak keď nikto neodpisuje, sprav si pre remote ďaľšieho užívateľa, bez Compizu. Asi to bude nejaký bug v NVidiackych drajvroch pre niektoré karty, tie sú uzavreté, takže s tým asi nič nespravíš.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: remote desktop VS compiz 03.12.2010 | 12:39
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            riesim to tak ze sa pripojim a v system try mam compiz-fusion-icon na nu kliknem a odpojim sa a znovu pripojim - tak sa zobrazi menu a tam stuknem vypnut compiz

            je na to treba 4 prihlasenia a 3 odhlasenia a potom to uz ide
            smutne riesenie, viem, ale zase az tak casto to nepouzivam
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: remote desktop VS compiz 03.12.2010 | 19:21
              WlaSaTy   Návštevník
              Smutné je to kôli použitej technológii. Zobrazená 3D scéna sa totižto celá nevyskytuje v pamäti RAM ktorá sa pri zobrazovaní vkladá do VRAM ale tá 3D scéna existuje len vo VRAM odkiaľ sa nie vždy dá získať späť. Takže VNC alebo iný software na ovládanie vzdialenej plochy tú scénu nemôže spracovať a poslať vzdialenému klientovi. Otázkou je kedy sa táto limitácia hardware eliminuje a akým spôsobom. Možno to bude ešte v X Window Systéme pridegradácii grafického systému, možno až v Wayland. A možno, vzhľadom na rozrastajúcu sa technológiu prenájmu hier zobrazujúcich sa na vzdialenej ploche terminálu, to bude pridané do bežného hardware čoskoro.