K3B nevie zmazat CD-RW

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.12.2010 | 20:02
Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
Cavte ludia, Nahodil som K3B a ked som chcel zmazat CR-RW tak mi pisalo error hlasku ze ho nevie zmazat. Zmaze ho jedine vtedy ked spravim unmount rucne prikazom v konzole.

Neviete preco to robi ??? alebo ako to nastavit nech ho dokaze unmountnut ???
    • Re: K3B nevie zmazat CD-RW 06.12.2010 | 20:24
      WlaSaTy   Návštevník
      KDE Nepoznam uz roky. Ale ktoru jeho verziu startujes v sedeni?
      • Re: K3B nevie zmazat CD-RW 06.12.2010 | 22:08
        Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
        je to 2.0.1 ako ono funguje ale musim vzdy spravit rucne unmount cez konzolu potom vymaze to CD-RW. Ked kliknem len vymazat tak to napise ze nepodarilo sa unmountovat disk.
        • Re: K3B nevie zmazat CD-RW 06.12.2010 | 22:51
          WlaSaTy   Návštevník
          A to si si preco dal do mesiac starej distribucie? Priznam sa ze sa mi nechce hladat pred kolkymi rokmi to vyslo a ci to vtedy vedelo zasielat aplikacne spravy vyuzitelne aj na odpojenie disku pred jeho prepisanim. Ale, v toto pripade sa jedna o vlastnost a nie chybu.
          • Re: K3B nevie zmazat CD-RW 07.12.2010 | 09:29
            Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
            Ja som to len nainstaloval ako doporuceny soft od Mintu. Oni maju vlastne repozitare s vlastnu databazou softov. Ok skusim update.
    • Re: K3B nevie zmazat CD-RW 07.12.2010 | 12:03
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      Mne kedysi s K3b pomohlo toto.
      Skús pridať seba-užívateľa do skupiny cdrom ( a prípadne aj do skupiny disk).

      Ako root spustiš:
      usermod -G cdrom user-name

      Veľa štastia.
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: K3B nevie zmazat CD-RW 07.12.2010 | 21:55
        Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
        No spravil som to ale nepomohlo ba dokonca horsie som musel potom nastavit cez chmod prava aby to bolo tak ako predtym :-D ale pohode :-) Ide o to ze ten K3B nevie spravit unmount. Stale to vypise ze Ten disk pouziva ina aplikacia a pritom ziadna ho nepouziva. Ked to zadam rucne tak ho normalne odpoji a nieje problem. Potom CD-RW formatuje a da sa aj na neho napalovat.