Siet? Presovcan?

Sekcia: Ostatné 07.12.2010 | 22:25
myky   Návštevník
Caute ...hlada chalana ktory by sa mi za nejake to pivko pozrel na notas lebo mam s nim mensi problem nejde ma pripojit k netu ani kablom a ani wifi.. a neviem si s tym pomoct...dik moc
    • Re: Siet? Presovcan? 07.12.2010 | 23:11
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      provider? distribucia? router?
      • Re: Siet? Presovcan? 07.12.2010 | 23:58
        myky   Návštevník
        t-com, ubuntu , belkin n+, doteraz som nemal ziadne problemy
        • Re: Siet? Presovcan? 07.12.2010 | 23:59
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          skus bodnut kabel a sudo dhclient eth0 , robi to aj na inych linuxoch? na liveCD myslim
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: Siet? Presovcan? 08.12.2010 | 00:32
            myky   Návštevník
            To som skusal ved linux mam uz nejaky ten rok len mi je divne ze nejde ani kablom ani wifi a wifi mam usb adapter..notebook je starsi cize len dufam ze mi tam neodisiel nejaky radic alebo nieco,.....
            • Re: Siet? Presovcan? 08.12.2010 | 01:04
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              prelistuj dmesg cez `dmesg | less` ci tam nieco nevidis .. Ked si spusti dhclient dostal si nejaku odpoved? ako sa to sprava? interakcia je vytvorena, ale jednoducho nejde pingovat, alebo sa stane nieco ine? Aku verziu ubuntu mas?
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: Siet? Presovcan? 08.12.2010 | 01:21
                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                a nemoze problem robit router? router vidi siet, ked sa nan pripojis aj cez kabel?
                • Re: Siet? Presovcan? 08.12.2010 | 16:43
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Nechcem byť sviňa, ale ešte mu mohli zrušiť alebo degradovať aj DSL linku či jej dvihnúť protokol. Treba pozrieť logy z routera ktorý by sa mal myslím starať o overovanie cez PPPoE. A možno by pomohol aj loopback test, DSLko by to malo podporovať.

                  Teda, ak ten router nie je pichnutý do magio boxu, tam neviem na akej vrstve sa to zasiela. Vyhol som sa takej technológii.

                  PS.: Dosť častý zjav jeď si dá niekto vyššie turbo. A buď mu to nestíhajú káble, alebo sa koncové zariadenie (modem/router) nedohodne s ústredňou.
                  • Re: Siet? Presovcan? 10.12.2010 | 14:09
                    myky   Návštevník
                    chalani ide o to ze PC mi bezi v pohode sestrin notebook maly toez aj telefonnom sa tam viem pichnut len na mojom notebooku to njeako nejde a vypisy tu pastnem cez vikend lebo teraz nestiham
                    • Re: Siet? Presovcan? 10.12.2010 | 14:35
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Ak to ide sestre ces ten router/switch ci co to je, tak to skus opisat ze ako je to nastavene a ako by to podla navodu malo byt.

                      Mozno sa Ti sestra pripaja priamo cez meno/heslo do internetu a teba uz cez to meno/heslo nepusti kedze sa mozes pripajat len raz. Take nieco sa potom riesi tak, ze router sa autorizuje tym menom/heslom a on poskytuje doma internet.
                      • Re: Siet? Presovcan? 14.12.2010 | 17:08
                        myky   Návštevník
                        ide o to ze je prblem na notebooku lebo je napojene na router sestra je cez wifi ja na kompe cez kabel a na tom notebooku sa neda cez nic cize neviem...skor si myslim ze tam bude nejaka hardwardova chyba....
                        • Re: Siet? Presovcan? 14.12.2010 | 20:44
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Čítal si to po sebe?
                        • Re: Siet? Presovcan? 14.12.2010 | 21:24
                          Avatar default Debian  Používateľ
                          :D:D:D rofl prispevok zalohujte a pouzite to v dakom komickom materiale
                          R.K
    • Re: Siet? Presovcan? 09.12.2010 | 22:29
      ksajsjfk   Návštevník
      neni problem