Apache na ubuntu

Sekcia: Ostatné 10.12.2010 | 14:24
Karci   Návštevník
Dobry den. Spojazdnil som si apache server. Potrebujem ho na uverejnovanie informacii pre mojich spoluziakov. Budem na nom uverejnovat informacie tykajuce sa studia a podobne. Spoluziaci sa nan pripoja http://moja_IP_adresa. Chcel by som ale spojazdnit hromadne rozposielanie mailov z tohto servera. Mail by sa poslal vsetkym uzivatelom v zozname a mohol by ho poslat hocikto zo zoznamu. Problem je v tom, ze ked som spravil formular na odosielanie mailu a pomocou prikazu mail v PHP som zabezpecil jedho odoslanie, mai som nedostal. Teda dostal som ho na thunderbird na moje konto na www.centrum.sk. Mail sa zobrazil iba v thunderbirde, ale na uzivatelskom rozhrani na centrum.sk sa nezobrazil. Ako to spojazdnit, aby maily dosli k uzivatelom korektne? Nie kazdy ma e-mail klienta. Dakujem.
    • Re: Apache na ubuntu 10.12.2010 | 14:30
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      co ti povie /var/log/maillog ? dalsi problem moze byt aj to, ze maily idu z localhost/localdomain ... kym nemas nastavene korektne mail server lokalne napriklad alebo skus pouzit Pear mail, kde nastavis nejake exxistujuce konto ako odosielatela, len doplnis hodnoty reply-to na odosielatela realneho (ten co posle ten mail) ...
      • Re: Apache na ubuntu 10.12.2010 | 14:41
        Karci   Návštevník
        /var/log/maillog je prazdny. Teraz som skusil mail odoslat opat na moje konto na centrum.sk a mail dosiel. Odosielatel je www-data@cd2. Mam nanestastie aj spoluziakov na azet.sk a tam ziadny mail nedosiel.
        • Re: Apache na ubuntu 10.12.2010 | 16:31
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          tak sprav tak, ako som ti poradil ...
    • Re: Apache na ubuntu 10.12.2010 | 14:32
      Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
      problem je v php scripte ak MTA mail odoslal, tak mas blbo urobeny php script, ktorym odosielas dany mail, ja by som tam hladal chybu ;)
      Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
      • Re: Apache na ubuntu 10.12.2010 | 16:31
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        chyba je v tom, ze PHP ma nieco nastavene pre funkciu mail ... jedna vec je ta, ze by sa tam nastavilo korektne SMTP spojenie napriklad v php.ini ...