Zmena rozlisenia po zavedeni jadra 2.36.1, Preco ??

Sekcia: Konfigurácia 11.12.2010 | 20:32
Avatar listrdave Linux  Používateľ
Dobry ludkovia ..

Mal by som jednu otazku na ktoru by som rad zistil odpoved .. vcera som si nainstaloval nove jadro 2.36.1 . na moj Debian Squeeze a zda sa ze vsetko frci ako ma .. velmi som v nom nerobil zatial ale hned som si vsimol zmenu rozlisenia obrazovky .. xtermu aj xdm .. vsetko bolo take natiahnute .. neviete ci by to mohlo byt lebo som myslel ze pri pouziti stareho configu sa nic nezmeni len jadro bude nove ale asi som sa sekol a rad by som vedel ze preco to malo tento dosledok ... Nebude to nieco s ovladacom grafiky ??? Ide mi hlavne oto ze s touto situaciou nemam skusenosti tak keby ste mi mohly niekto opisat co sa vlastne moze stat pri zavedeni noveho jadra ??
    • Re: Zmena rozlisenia po zavedeni jadra 2.36.1, Preco ?? 11.12.2010 | 23:16
      Avatar peter s.   Používateľ
      2.6.31 to je predpokladám...
      pri bootovaní kým ti ešte bežia initscripty si si nevšímol zmenu vo veľkosti písmen? Nemôže to súvisieť s KMS - kernel mode setting?
      Podľa tvojho popisu máš iné rozlíšenie v xserveri - je to tak? Nemáš nejaký klikací nástroj kde to prestavíš?
      • Re: Zmena rozlisenia po zavedeni jadra 2.36.1, Preco ?? 12.12.2010 | 00:10
        Avatar listrdave Linux  Používateľ
        hej pismo bolo vacsie .. to som si tiez vsimol .. a klikaci nastroj .. hold nie .. pouzivam fluxbox... :(
        • Re: Zmena rozlisenia po zavedeni jadra 2.36.1, Preco ?? 12.12.2010 | 00:21
          Avatar peter s.   Používateľ
          v xorg.conf maš presne definované resolutions alebo je to už robené cez hotplug alebo ako sa to presne volá?

          Príkaz na nastavenie xservera je:
          dpkg-reconfigure -phight xserver-xorg
          ale radšej si urob zálohu xorg.conf pred tým ako začneš experimentovať..


          • Re: Zmena rozlisenia po zavedeni jadra 2.36.1, Preco ?? 12.12.2010 | 03:37
            Avatar listrdave Linux  Používateľ
            aha no dakujem ... dnes poobede to vyskusam a snad to pojde :)