zisťovanie nových mailov

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.12.2010 | 00:12
jonatan   Návštevník
Mám kubuntu 10.10 a potrebujem notifikáciu mailov. Widget pre plasmu neexistuje a tak som skúšal aplikáciu mail-notification, ktorú mi síce spustí, ale keď chcem pridať mail konto, vyhodí mi túto hlášku:



(mail-notification:3133): Gtk-WARNING **: Error loading theme icon 'stock_internet' for stock: Icon 'stock_internet' not present in theme

(mail-notification:3133): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_unref: assertion `G_IS_OBJECT (object)' failed

(mail-notification:3133): Gtk-CRITICAL **: gtk_default_render_icon: assertion `base_pixbuf != NULL' failed

(mail-notification:3133): Gtk-CRITICAL **: IA__gtk_style_render_icon: assertion `pixbuf != NULL' failed

(mail-notification:3133): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_ref: assertion `G_IS_OBJECT (object)' failed

(mail-notification:3133): Gtk-WARNING **: Error loading theme icon 'stock_internet' for stock: Icon 'stock_internet' not present in theme

(mail-notification:3133): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_unref: assertion `G_IS_OBJECT (object)' failed

(mail-notification:3133): Gtk-CRITICAL **: gtk_default_render_icon: assertion `base_pixbuf != NULL' failed

(mail-notification:3133): Gtk-CRITICAL **: IA__gtk_style_render_icon: assertion `pixbuf != NULL' failed

(mail-notification:3133): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_ref: assertion `G_IS_OBJECT (object)' failed

(mail-notification:3133): Gtk-WARNING **: Error loading theme icon 'system' for stock: Icon 'system' not present in theme

(mail-notification:3133): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_unref: assertion `G_IS_OBJECT (object)' failed

(mail-notification:3133): Gtk-CRITICAL **: gtk_default_render_icon: assertion `base_pixbuf != NULL' failed

(mail-notification:3133): Gtk-CRITICAL **: IA__gtk_style_render_icon: assertion `pixbuf != NULL' failed

(mail-notification:3133): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_ref: assertion `G_IS_OBJECT (object)' failed

(mail-notification:3133): Gtk-WARNING **: Error loading theme icon 'stock_internet' for stock: Icon 'stock_internet' not present in theme

(mail-notification:3133): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_unref: assertion `G_IS_OBJECT (object)' failed

** CRITICAL **: gtkRenderIcon: assertion `base_pixbuf != NULL' failed
aborting...
    • Re: zisťovanie nových mailov 18.12.2010 | 00:32
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      aku mailovu schranku pouzivas?
      • Re: zisťovanie nových mailov 18.12.2010 | 00:43
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        to nebude mat s mailovou schrankou nic spolocne. aplikacia nedokaze nahrat nejake resource, ikony tak crashne. skusil by som pozriet ci balickovaci system neponuka moznost nainstalovat nejake sady ikon.
        • Re: zisťovanie nových mailov 18.12.2010 | 01:11
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          pytal som sa, lebo ma zaujimalo ci hlada nieco na gmail. takych je aktualne dost vela, pre rozne prostredia.
          • Re: zisťovanie nových mailov 18.12.2010 | 11:31
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            tak sorry, toto som absolutne nepochopil. ale neva.
          • Re: zisťovanie nových mailov 18.12.2010 | 13:22
            jonatan   Návštevník
            Na gmail je ich naozaj veľa. Asi tam naozaj chýbajú nejaké knižnice, ale radšej skúsim asi pohľadať inú aplikáciu.
        • Re: zisťovanie nových mailov 18.12.2010 | 13:34
          jonatan   Návštevník
          Pozeral som. Gnome-icon-theme mám na inštalované a potom je tam mnoho ďalších, ale nechcem všetko inštalovať.
      • Re: zisťovanie nových mailov 18.12.2010 | 00:45
        jonatan   Návštevník
        Problém v schránke nebude. Inak používam pop3 konto. Chybu vyhodí hneď po kliknutí na ADD - pridať konto.

        • Re: zisťovanie nových mailov 18.12.2010 | 00:59
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Ja by som sa popozeral po softe pre KDE, aby si si zbytocne do Qt netahal GTK knizice. Napr. http://kde-apps.org/content/show.php/E-mail+Notifier?content=136128 a kopec ineho.
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: zisťovanie nových mailov 18.12.2010 | 13:30
            jonatan   Návštevník
            Skúšal som a pridalo mi ju aj do panela, ale nefunguje. Jednoducho nereaguje na kliknutie myšou.
        • Re: zisťovanie nových mailov 18.12.2010 | 20:55
          xxxx   Návštevník
          pozri sem a skontroluj, ci mas ok vsetky zavislosti
          • Re: zisťovanie nových mailov 18.12.2010 | 23:44
            jonatan   Návštevník
            Prekontróloval som ich. Mám ich všetky nainštalované.
    • Re: zisťovanie nových mailov 18.12.2010 | 01:01
      xxxx   Návštevník
      pripojim svoju podotazku - potrebujem nieco podobne, ako mail-notification, ale s tym, aby mal heslo pre mail konto na disku ulozene sifrovane... existuje nieco take?
      • Re: zisťovanie nových mailov 19.12.2010 | 01:11
        jonatan   Návštevník
        Existuje. Stiahni si program screenlets a tam máš túto možnosť. Heslo však zostane bez šifrovania, pokiaľ nebudeš mať k tomu nainštalovaný gnomekeyring.

        Aj môj problém sa asi tým vyriešil, ale zatiaľ to testujem.
        • Re: zisťovanie nových mailov 19.12.2010 | 02:15
          jonatan   Návštevník
          Vyriešil som to inou aplikáciou. Stiahol som si do kubuntu cairo-dock a tam som našiel vhodnú aplikáciu, takže už nepotrebujem riešiť ten problém. ďakujem všetkým za pomoc.