C++ please help

Sekcia: Programovanie 21.12.2010 | 16:57
HudbaZMarsu   Návštevník
Zdravym chcem zacat programovat v c++ nejake skusenosti mam s Delphi 7 a pascalom. Chcem sa spytat kde mam najst C++ pre linux mandriva 2010.1 v repozitary som nasiel len gcc-c++ naistaloval ale zistil som ze to nieje to tak Vas prosim o radu kde najst c++.
    • Re: C++ please help 21.12.2010 | 17:02
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      to si nasiel kompilator pre C++. ak chces najst C++, musis sa ho najprv naucit. a poviem ti, budes potrebovat k tomu urcite ten kompilator ;) (a aj devel balicky)
    • Re: C++ please help 21.12.2010 | 17:15
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Ak hladas este nejake prostredie k tomu, tak mozes skusit napriklad Code::Blocks, ktore tiez najdes v repozitaroch.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: C++ please help 21.12.2010 | 17:39
        HudbaSMarsu   Návštevník
        no naistaloval som ten Code::Blocks ale nespusti sa mi. Takto by som sa spytal ake balicky potrebujem aby som mal to C++ a mohol sa v nom uz zacat ucit totis zajtra sa chystam ist si kupit nejake knihy o C/C++ pre samoukov tak chcem to mat uz pripravene aby som zajtra zacal
        • Re: C++ please help 21.12.2010 | 17:42
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          spusti ho zo shellu (konzola) a sleduj co ti vypise. ak si to instaloval cez balickovaci system, tak vsetky zavislosti by sa mali nainstalovat automaticky. teda ak mandriva nieco nepokaslala.
          • Re: C++ please help 21.12.2010 | 17:59
            HudbaSMarsu   Návštevník
            Mozno blba otazka ale ako to spustim cez Shell?? lebo ked zadam cestu kde lezi ten code::blocks tam mi vypise operacia zamietnuta viem ze to treba nejaky prikaz napisat pred tym ale si ho uz nepametam
    • Re: C++ please help 22.12.2010 | 03:06
      iwtu   Návštevník
      To mas kompilator ale bez neho by to bola iba horda obycajneho epickeho textu. Kompilator ten text skontroluje a laicky povedanie prevedie do jazyka, ktoremu rozumie tvoj procesor.

      Pravdepodobne chces nejake IDE. Mne sa codeblocks niekedy davno osvedcilo iba na jednoduche veci (dnes to radsej rovno spravim vo vim a skompilujem rucne) ale ako IDE sa mi velmi osvedcilo Eclipse alebo QtCreator. Samozrejme mozno Ti sadne Netbeans (vacsinou je to Eclipse vs Netbeans). Ale ak si uplny zaciatocnik, tak si myslim, ze ten QtCreator by mohol byt strasne fajn. Je tiez multiplaformovy ako vsetky, ktore som spomenul.

      Rada. Nepytaj sa primitivnosti typu ako skompilovat zdrojovy kod zo shellu ale pouzi google (alebo priatela na jabberi) a az ked ani toto naozaj nepomoze, skus sa spytat na fore. Ako vyborne forum odporucam stackoverflow
      • Re: C++ please help 23.12.2010 | 21:08
        HudbaSMarsu   Návštevník
        Dik pekne za rady kusok som si nastudoval tie IDE a prisiel som na to ze KDevelop mi vyhovuje najlepsie da sa v nom programovat v C aj C++ nakolko som sa rohodol najprv nejake zaklady ziskat v C a potom prejst na C++. Najprv som netusil ze treba nejake IDE mat naistalovane pretoze ked som robil v Delphi (v linuxe lazarus) tak tam som len naistaloval a mohol som zacat, to ma kus zmiatlo :D ale teraz uz vo velkom sa ucit mam bezva knihu od samotnych tvorcou C-cka. Tak drzte palce :P