Mint 10 vs Mint Debian

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.12.2010 | 20:46
Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
Dlho som hľadal na internete nejaké porovnania v čom je jeden lepší od toho druhého ale nič poriadne som nenašiel.

Takže nechcem tu spraviť FLAME alebo niečo podobné ale chcem vedieť vaše názory. Chcem to inštalovať do firmy a preto Výhody/Nevýhody Mint Ubuntu a Mint Debian.

Graficky sú tieto systémy úplne identické možno len nejaké drobnosti.
Ale pokiaľ by sa jednalo o stabilitu tak myslím že s Debianom to bude asi lepšie a hlavne nebudem musieť každý pol rok preinštalovávať PC na novú verziu.

Takže ľudia čo by ste vybrali a prečo ? Díky za každý príspevok.
    • Re: Mint 10 vs Mint Debian 22.12.2010 | 15:33
      Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
      Sam si si odpovedal na otazku ;), ale naco brat derivat ked si rovno mozes dat debian ak to je desktop tak rovno testing ;)
      Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
      • Re: Mint 10 vs Mint Debian 22.12.2010 | 16:21
        Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
        jasne tiez nad tym rozmyslam ze testing .... bude to na desktopy. Nakolko si ich spravujem sam tak nemusim nikomu nic platit za instalaciu a uz duplovane nemusim kupovat Windows7 profesional a MsOffice profesional.
    • Re: Mint 10 vs Mint Debian 22.12.2010 | 15:50
      Avatar garcia ArchBang 2011.01  Používateľ
      Mint Debian je zatial experimentalny projekt.. a zatial sa moc stabilne netvari... najme po aktualizacii na najnovsie balicky.. to mi polovica app prestala fungovat a rozne zvlastne errory sa obajvili.... skusal som to viac krat ale vzdy rovnaky vysledok.. treba pockat pokial to vychytaju tie najvecsie bugy
      • Re: Mint 10 vs Mint Debian 22.12.2010 | 16:23
        Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
        Uvidime pockame. Ale co som ho skusal nainstalovat tak isiel uplne pohode. Natiahlo vsetky aktualizacie a fici jedna radost. Teraz mam Mint 10RC a tiez pohodicka az na par drobnosti.