error:no such device grub rescue

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.12.2010 | 21:55
kaarol   Návštevník
zdravim vsetkych linuxovych expertov
mam na PC na C: instalovany WinXP prof., na D: som nainstaloval Ubuntu cez wubi. Dlhsi cas som Ubuntu nepouzival az do vcera. Po nalogovani som dal stiahnut a nainstalovat update -y a po vyzve na restart PC som ho dal restartovat. No a tu nastal problem, lebo mi vobec nedalo ponuku na vyber OS a rovno vyhodi hlasku error: no such device: xxxxxxx grub rescue>.
Chcel by som spustit win a odinstalovat Ubuntu, zalohovat data, prerozdelit disk a nanovo nainstalovat win xp na jednu particiu a ubuntu na druhu particiu.
dik za pomoc.
    • Re: error:no such device grub rescue 23.12.2010 | 09:42
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      o ubuntu co tam je sa nestaraj, nehod CD s novym ubuntu do mechaniky. v instalacii prerozdel disk a nakonci instalacie nakonfiguruj grub...
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
    • Re: error:no such device grub rescue 23.12.2010 | 09:43
      Avatar Lubos ubuntu  Používateľ
      Daj instalacne cd (win) do mechaniky spusti system z cd, potom je tam dajaka moznost repare windows (myslim treba stacit R). Ked ti nabehne konzola tak potom napis: fixmbr (neviem ci zato netreba este c:).
      Prepise ti to grub takze sa ti bude spustat priamo win. A ubuntu by sopm radsej instaloval z liveCD ako cez wubi.
      a zaspal so svojim starym joystickom v ruke...
      • Re: error:no such device grub rescue 23.12.2010 | 10:49
        kaarol   Návštevník
        dik za rekcie
        uz mi to fici. urobil som to presne tak, este vcera, ako si napisal.Teraz si uz len zalohujem data a potom to cele preinstalujem a prerozdelim disky. co je lepsie instalovat skor? linux ci win xp???alebo na tom nezalezi?
        • Re: error:no such device grub rescue 23.12.2010 | 14:03
          Avatar Lubos ubuntu  Používateľ
          Ja by som najprv instaloval win a potom linux.
          1. pri instalacii linuxu ti uz rozpozna ze tam mas iny OS (win) a automaticky ti ho hodi do grub.
          2. sa mi zda ze ak by si instaloval ako 2. win tak by ti prepisal mbr a vymazalo by ti to grub.
          a zaspal so svojim starym joystickom v ruke...