lives - zelené plátno

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.12.2010 | 17:25
stanley   Návštevník
Ahojte! Vedel by mi niekto, prosím vás, povedať či sa dá v LiVES urobiť trik so zeleným plátnom? Ja som to v efektoch, ani real time efektoch nenašiel. Prípadne mi poraďte, či existuje nejaký plugin, alebo v akom programe sa to dá spraviť. Za všetky rady vopred ďakujem!
P.S. V LiVES sa zatiaľ iba učím.
    • Re: lives - zelené plátno 23.12.2010 | 20:59
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      zial, mam pocit, ze ta sklamem. zatial som to tam nenasiel ani ja, ani google neporadil.
      • Re: lives - zelené plátno 23.12.2010 | 22:54
        stanley   Návštevník
        A čo Cinelerra? Práve ju inštalujem.
        • Re: lives - zelené plátno 24.12.2010 | 00:35
          stanley   Návštevník
          OK. Cinelerra to má, ale zle sa mi nainštalovala. Inštaloval som podľa domovskej stránky projektu. Prvá vec - nepridalo mi spúšťač v multimédiách (to nevadí, spúšťam v konzole). Po spustení však konzola vypíše že nemôže otvoriť MWindow::init_plugins: couldn't open /usr/lib/cinelerra directory. Samotný program vypíše v chybovom okne void MWindow::init_shm(): WARNING:/proc/sys/kernel/shmmax is 0x2000000, which is too low. Before running Cinelerra do the following as root: echo "0x7fffffff" > /proc/sys/kernel/shmmax. Neviem, mám málo pamäte??? Po použití príkazu v konzole sa objaví hláška Permission denied.
          Spustil som ho ako root. Skúšal som zmeniť prístupové práva, ale nedalo sa. Kde je chyba? Poradí mi niekto?
          • Re: lives - zelené plátno 24.12.2010 | 01:09
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            Aku mas distribuciu?
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: lives - zelené plátno 24.12.2010 | 09:41
              stanley   Návštevník
              Mám Ubuntu 10.04.
              • Re: lives - zelené plátno 24.12.2010 | 12:03
                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                Tak potom to instaluj cez spravu softwareu synaptic... Alebo otvor konzolu a napis sudo apt-get install cinerella , zadaj svoje heslo a po zbehnutej instalacii si ten program cez menu spusti
                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                • Re: lives - zelené plátno 24.12.2010 | 12:52
                  stanley   Návštevník
                  Presne tak, cez konzolu, som to inštaloval.
                  • Re: lives - zelené plátno 24.12.2010 | 13:01
                    Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                    MWindow::init_plugins: couldn't open /usr/lib/cinelerra directory. Samotný program vypíše v chybovom okne void MWindow::init_shm(): WARNING:/proc/sys/kernel/shmmax is 0x2000000, which is too low. Before running Cinelerra do the following as root: echo "0x7fffffff" > /proc/sys/kernel/shmmax. Neviem, mám málo pamäte??? Po použití príkazu v konzole sa objaví hláška Permission denied.
                    Takze sudo echo "0x7fffffff" > /proc/sys/kernel/shmmax

                    a skus spustit cinerellu znova
                    There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                    • Re: lives - zelené plátno 24.12.2010 | 13:10
                      stanley   Návštevník
                      Permission denied. Nevie to tam zapísať.
                      • Re: lives - zelené plátno 24.12.2010 | 14:05
                        miso   Návštevník
                        Samozrejme ze to nejde pretoze do /proc/sys/kernel/shmmax by mal moct zapisovat iba root.. Skus:
                        sudo bash
                        echo "0x7fffffff" > /proc/sys/kernel/shmmax
                        exit

                        • Re: lives - zelené plátno 24.12.2010 | 15:01
                          stanley   Návštevník
                          Super! Pomohlo to. Chybová hláška programu zmizla. Konzolová hláška zostala:

                          FileSystem::update /usr/lib/cinelerra/mpeg2enc.plugin: No suchfile or directory
                          MWindow::init_plugins: couldn't open /usr/lib/cinelerra directory
                          Ešte jedno ma zaujíma. Vždy keď som písal sudo myslel som, že príkaz bude vykonaný s právami roota. Tento príklad mi to však vyvracia. Ako to vlastne je? A ešte z iného súdka. Odkiaľ (z akého adresára) mám spúšťať cinelerru, aby program správne hľadal cesty? Viď hlášky vyššie.
                          • Re: lives - zelené plátno 24.12.2010 | 16:06
                            miso   Návštevník
                            "Vždy keď som písal sudo myslel som, že príkaz bude vykonaný s právami roota."

                            Prikaz (echo ...) ano, ale o presmerovanie vystupu (> ...) sa uz stara tvoj shell a ten prava roota nema.
                        • Re: lives - zelené plátno 25.12.2010 | 01:47
                          stano   Návštevník
                          Zisťujem, že na moje účely bude stačiť Kdenlive. Na niečo podobné som zvyknutý. Našiel som tam aj trik so zeleným plátnom vo videoefektoch - Blue Screen (samozrejme treba nastaviť svoju farbu), ale nefunguje. Ak to niekomu funguje, ozvite sa a poraďte ako na to. Celkovo mi nefunguje transparentnosť pri dvoch videostopách.
                          • Re: lives - zelené plátno 25.12.2010 | 17:24
                            stano   Návštevník
                            Už to funguje! Nevedel som ako na to. Našiel som to na fóre. Tu je odkaz http://www.kdenlive.org/forum/problems-blue-screen-transparency-and-transitions. Netreba však čakať zázraky, ale dobre nastaviť osvetlenie scény pri nakrúcaní.
                            P.S. Kdenlive má naozaj príjemný vzhľad a ovládanie oproti cinelerre. Funkčnosť je tiež lepšia (chyby a pády). K možnostiam sa zatiaľ vyjadriť nemôžem, lebo nemám dosť skúseností. Ďakujem všetkým, ktorí sa mi snažili pomôcť. Želám vám pekné sviatky!