AKO NA SLAX Z USB???

Sekcia: Ostatné 23.07.2006 | 13:28
pablo/19   Návštevník
Stiahol som si miniverziu Slaxu na USB. Skontroloval som ju prostrednictvom MD5 a potom som to vsetko rozbalil na USB kluc. Nastavil som boot zo vsetkeho, co malo priponu USB, no ani pri jednej volbe mi SLAX nenabehol. Jedine pri volbe USB ZIP mi napisalo, ze mam vybrat CD, lebo je zle a vlozit nove, potom stlacit lubovolny klaves, pritom som pouzival USB. Neviznate sa niekto do toho??? Dik vopred za vasu pomoc.
    • Re: AKO NA SLAX Z USB??? 12.05.2006 | 21:17
      janci222   Návštevník
      Musis si na ten usb dat syslinux. Predpokladam ze pouzivas win a mas popcorn verziu. Chod do adrsara cesta/ku/slaxu/tools/WIN. Uvidis tam syslinux.exe, syslinux.cfg (syslinux.cfg len ak pouzivas 5.1.4 - myslim). Nakopiruj obsah CD na USB a vymaz odtial isolinux.cfg . Potom z adresara /boot vyber subor vmlinuz a initrd.gz a presun ich do zakladneho adresara USB kluca. Nakopiruj do zakladneho adresara aj syslinux.cfg (al. si ho vytvor). Potom Start/Spustit - cmd - a otvori sa ti command line. Presun sa do adresara kde mas syslinux.exe a napis syslinux.exe f: (al. ine oznacenie jednotky USB) Potom nabootuj z niektoreho z usb (hdd, zip, cdrom) a malo by zo ist. :) Postup v linuxe je podobny ... ale musis mat syslinux pre linux
      • Re: Re: AKO NA SLAX Z USB??? 15.05.2006 | 18:02
        eat   Návštevník
        hmm existuje aj Gentoo verzia na Usb??? Ak ano ako ju tam dostanem pripadne dajte link na manual, kolko priblizne zabera? Alebo poradte nejake dobre disra na Usb. Dakujem
        • Re: Re: Re: AKO NA SLAX Z USB??? 15.05.2006 | 18:26
          XY   Návštevník
          Vsetky live verzie by sa mali dat spustit aj z usb...
          • Re: Re: Re: Re: AKO NA SLAX Z USB??? 15.05.2006 | 19:09
            eat   Návštevník
            ako to spravim?? iba jednoducha chitim a skopirujem live distribuciu na usb kluc naprikla??? to je az take jednoduche??
    • Re: AKO NA SLAX Z USB??? 23.07.2006 | 13:28
      viki   Návštevník
      Je na soft do win. Najdes ho na google. Hladaj MySlax Creator.