Nefunkcny zvukovy vystup

Sekcia: Hardware a Drivery 05.01.2011 | 18:18
Avatar Jojov11   Používateľ
Zdravim,
mam Kubuntu 10.10 a nefunguje mi vystup na zvuk. Zapojim repraky alebo sluchatka a zvuk stale ide z repracikov na notebooku. Ako keby som nic nezapojil.
Za kazdu radu dakujem.
    • Re: Nefunkcny zvukovy vystup 05.01.2011 | 22:05
      Avatar drak_dragon   Používateľ
      Nie som si celkom isty, ako je to v KDE, ale mozno keby si sa kusocek povrtal v nejakom tom spravcovi hlasitosti (alebo ako to nazvat) pripadne aj v niecom ako nastavenia multimedii a nastavil vystup na nejaku inu moznost, cim by si prepol vystup zo vstavanych reprakov na ten stereo jack, ci co to je? Mozno trieskam, ale zrejme Ti to akosi neprebehlo automaticky a treba to odkliknut.
      • Re: Nefunkcny zvukovy vystup 07.02.2011 | 15:11
        Avatar Jojov11   Používateľ
        mohol by si byt trocha presnejsi? Kde mam co odkliknut lebo ja som uz skusal vselico a stale nic. Jedine co sa mi da prehodit je bud Stero alebo HDMI.
        • Re: Nefunkcny zvukovy vystup 08.02.2011 | 22:38
          Avatar drak_dragon   Používateľ
          Bohuzial, presnejsi nemozem byt. KDE som videl parkrat z rychlika a netrufam si Ta presne naviest. Ale ak vravis, ze si uz skusal kadeco, asi bude problem inde a ja som iba trieskal do vetra.
    • Re: Nefunkcny zvukovy vystup 07.02.2011 | 15:24
      Roj-i   Návštevník
      No mal som podobny problem v mandrive a pomohla mi tato stranka, je to sice na mandrivu ale v podstate ide o to aby si nastavil spravny model v Ovládací centrum → Hardware → Prohlížet a nastavovat hardware→"Zvukova karta" a ked tak mozes si nastudovat aj toto forum