Postfix configuracia

Sekcia: Konfigurácia 09.01.2011 | 10:40
Avatar Miro Ubuntu   Používateľ
ahojte pls ak mi môže niekto poradiť, chcel by som na pc rozbehať postfix len keby mi niekto vysvetlil čo všetko treba nastaviť (domena, mail, user) mam vtom trochu chaos.

dakujem
    • Re: Postfix configuracia 09.01.2011 | 11:31
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      na ake ucely presne to ma sluzit? nastavit hosta pre masquerade, zvysok mozes nastavit cez postfix admina (klikatko) ... taktiez aka distribucia? na howtoforge.com si nenasiel nic?
      • Re: Postfix configuracia 09.01.2011 | 11:43
        johny.x.x.x.7   Návštevník
        No len pre mna aby som mohol posielat mail, mam ubuntu 10.10 dost veci som nasiel na googli no cim viac tim ma to viac myli
        • Re: Postfix configuracia 09.01.2011 | 14:28
          WlaSaTy   Návštevník
          Ako, posielat email? Cez Thunderbird Ti staci nastavit tvoje postove konto u poskytovatela a nepotrebujes mat k tomu vlastny postovy server (postfix).
          • Re: Postfix configuracia 09.01.2011 | 14:32
            johny.x.x.x.7   Návštevník
            to hej a potom nepotrebujem ani ubuntu si mozem rovno nainstalovat win 7
            • Re: Postfix configuracia 09.01.2011 | 15:42
              WlaSaTy   Návštevník
              No, Ty vlastne ani nepotrebuješ počítač, stačí Ti fyzický terminál. MS ich začne podporovať po ich 30 ročnej existencii pomocou Windows 8.

              Inak, keď sa chceš naučiť čo-to z správy systému, tak v prípade pošty si naštuduj aké zlo narobí open relay. Inak Ťa vypne poskytovateľ bez náhrady alebo rovno s zmluvnou pokutou.
              • Re: Postfix configuracia 09.01.2011 | 18:07
                johny.x.x.x.x.7   Návštevník
                pls ja potrebujem poradit, ak mi nechces pomoc tak aspon nepis blbosti. V linuxe som zaciatocnik preto si necham rad poradit.
              • Re: Postfix configuracia 09.01.2011 | 18:14
                johny.x.x.x.7   Návštevník
                niekde som nasiel prispevok a jeden pan sa pytal kolko pracujes s linuxom ked toho tolko vies. Tak porad aj mne ako sa toho tolko naucit!!! Citat knihu ma moc nebavi aj tak vela veciam neporozumiem, ale ked skusam nieco nastavit a sa ktomu dostamen potom je to trochu jednoduhsie a viac ma to zaujima
                • Re: Postfix configuracia 09.01.2011 | 19:00
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Učenie bez kníh. Taký luxus si môže dovoliť málo kto. Ale, tu si to môžeš aj vyskúšať.
                  • Re: Postfix configuracia 09.01.2011 | 19:15
                    johny.x.x.x.7   Návštevník
                    tak ako sa nieco naucit ??? odporuc nejaku dobru knihu
                    • Re: Postfix configuracia 09.01.2011 | 19:40
                      WlaSaTy   Návštevník
                      To žiaľ závisí od tvojich jazykových znalostí a smeru ktorým sa budeš chcieť uberať.

                      Ale, napríklad server root.cz má v ponuke hoci aj knihu Linux Dokumentační Projekt.
                      • Re: Postfix configuracia 09.01.2011 | 19:46
                        Avatar Miro Ubuntu   Používateľ
                        dokumentacny projekt 4. mam, pls vies mi poradit stim postfix uz som to nastavil hadam 100krat a nejde mi a pls ak mozes co si myslel ty open relay??? kym som byval doma maly sme mail server cez squirrel len teraz byvam u priatelky a tu mam ineho poskytovatela internetu a nefunguje mi to uz preto si chcel nastavit vlastny mail server
                        • Re: Postfix configuracia 09.01.2011 | 21:11
                          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                          hlavne pozadujem slusnost! netreba zabudat, ze kazdu zmenu v configu postfixu treba este pregenerovat a nasledne restartovat postfix! zakladne klikatko na nastavenie najdes aj vo webmine a postfix-admin ...
                        • Re: Postfix configuracia 09.01.2011 | 21:30
                          Avatar borg Fedora  Administrátor
                          ak budes mat open relay, tak sa necuduj, ze niektory ti nebudu odpovedat na maily. inak v tom dokumente "prirucka systomoveho administratora" to tusim popisane (som to cital uz hodne davno).
                          • Re: Postfix configuracia 09.01.2011 | 21:46
                            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                            a ja som tiez beginner a siel podla toho ... a to som siel pre komercne pouzitie ...
    • Re: Postfix configuracia 09.01.2011 | 12:21
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      http://deja-vix.sk/sysadmin/postfix.html#top
      • Re: Postfix configuracia 09.01.2011 | 12:30
        johny.x.x.x.7   Návštevník
        no tom uz nasiel cital som to
        • Re: Postfix configuracia 09.01.2011 | 14:32
          Majlou   Návštevník
          Ja som postupoval podla serialu.
        • Re: Postfix configuracia 09.01.2011 | 14:34
          Majlou   Návštevník
          Ja som postupoval podla serialu.
        • Re: Postfix configuracia 09.01.2011 | 14:34
          Majlou   Návštevník
          Ja som postupoval podla serialu.
        • Re: Postfix configuracia 09.01.2011 | 14:35
          johny.x.x.x.7   Návštevník
          v terminali sa mi porarilo spustit postfix a ked sa chcem nalogovat vyskoci mi chyba "SORRY No website has been configured at this address or the site has been cancelled" co to mam nastavit a kde PLS???
          • Re: Postfix configuracia 09.01.2011 | 14:39
            Majlou   Návštevník
            Precitaj si ten serial, postupuj krok za krokom. A urcite to pojde...