Jazykova podpora pre debian

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.01.2011 | 16:07
Jimmy   Návštevník
Zdravim Lidi... presiel som z ubuntu na debian a volak osa mi nedari dostat tam podporu jazykov.

Polka systemu na mna hovori po slovensky a poslka po anglicky... to by mozno ani tak nevadilo...

ale horsie je to ze na mna hovori aj OpenOffice po anglicky.

Na ubuntu som bol zvyknuty ze najdem v menu>sprava>sprava jazykov pekne vypisane jazyky a toť to nieje :-D asi ze to je debian...

Skusal som davat update a stale nic proste ta podpora tam je nekompletna
    • Re: Jazykova podpora pre debian 09.01.2011 | 16:21
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ked otvoris synaptic a das tam vyhladat "slovak", nenajde aj nieco ohladne OOo? :)
      • Re: Jazykova podpora pre debian 09.01.2011 | 16:29
        Jimmy   Návštevník
        Akurat som to nahodil cez synaptic takze openoffice ide uz po slovensky ... len ten debian este hovori z polovicky po anglicky.

        V ubuntu stacilo kliknut na jazykovu podporu a on uz sam zistil ze tam nieje kompletna a stiahol si ju sam :-D ...
        • Re: Jazykova podpora pre debian 10.01.2011 | 07:34
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Čo konkrétne máš z polovice po anglicky? Lebo keď sa pozriem na preklady Gnome, tak je preložené prakticky všetko okrem dokumentácie.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: Jazykova podpora pre debian 10.01.2011 | 15:02
            Jimmy   Návštevník
            no polovicku veci tam mam po anglicky... tato vec je aj na ubuntu pravidelne ... potom musis kliknut na stiahnutie vsetkych balikov s jazykmi.

            uvediem priklad.

            mame subor xxxxx.png
            - prave tlacitko klikneme zmazat to ide po slovensky ... ale ked uz sa ta ma opytat ze ci chces naozaj zmazat subor tak sa to spyta o anglicky a da ti na vyber yes / no

            alebo chces zmenit plochu tak das prave tlacitko na plochu --- zmenit pozadie --- a tam uz je po anglicky style --- zoom

            proste ako keby sa tam nainstalovala len ta zakladna slovencina ktora bola na live CD uplne len tie hlavne vyrazi ...

            mne osobne to nevadi lebo viem po anglicky ale problem by nastal keby to naistalujem niekde inde a oni po anglicky nevedia....

            • Re: Jazykova podpora pre debian 10.01.2011 | 21:42
              Avatar default Debian  Používateľ
              mal som debiuana slo mi to, myslim ze staci ked pojdes vybrat jazyk a ono ti to navrhne samo, ale zda sa mi tiez ze tam bnolo aj priamo to tlacidlo ze poodporaq jazyku, radsej to kukni ci sa to nevola inaka nema inu ikonu
              R.K
              • Re: Jazykova podpora pre debian 10.01.2011 | 21:49
                Avatar default Debian  Používateľ
                uz som si spomenul, skus ist do jazyk a tam by malo byt dakde language suppoort a vtedy bi ti to malo navrhnut , hadam sa nepletiem :)
                R.K
                • Re: Jazykova podpora pre debian 10.01.2011 | 22:23
                  Jimmy   Návštevník
                  Hej hej takto to funguje na ubuntu a asi by to tak malo fungovat aj pod debianom :-D ale ja som bud sprosty alebo slepy :-D lebo to tam nevidi som to hladal asi pol hodinu a tu ikonku tam nemam :-D

                  keby ste neverili prikladam odkaz
                  http://imghost.sk/share/339566-Obrazovka-.png
                  • Re: Jazykova podpora pre debian 10.01.2011 | 22:28
                    Avatar default Debian  Používateľ
                    co keby si to skusil spravit takto http://feb.kopca-soft.com/obrazky/linux/problemy/jazykova-podpora.png
                    nechod tam cez to menu , ale daj System->Sprava->a skus najst daco s jazykom, mozno to bude aj v predvolbach neviem, inac to jer asi daky bug ze tam nemas nic s jazykom , to je fakt divne :)
                    R.K
                  • Re: Jazykova podpora pre debian 10.01.2011 | 22:30
                    Avatar default Debian  Používateľ
                    uz viem ako na to, chod do konsoly a napis len gnome-language-selector ;)
                    R.K
                    • Re: Jazykova podpora pre debian 10.01.2011 | 22:32
                      Avatar default Debian  Používateľ
                      moze sa stat ze ho nemas nainstalovany, a ak ti napise ze nieje, tak ho nainstaluj prikazom apt-get instalĺ gnome-language-selector
                      R.K
                      • Re: Jazykova podpora pre debian 10.01.2011 | 22:38
                        Jimmy   Návštevník
                        Proste nieje v tom menu ... ja som to hladal uz dlho kym som sa tu spytal a inak

                        gnome-language-selector: command not found
                        • Re: Jazykova podpora pre debian 10.01.2011 | 22:41
                          Avatar default Debian  Používateľ
                          to nieje mozne, podla mna neni nainstalovany, skus apt-get install gnome-language-selector
                          R.K
                          • Re: Jazykova podpora pre debian 10.01.2011 | 22:43
                            Avatar default Debian  Používateľ
                            aalebo zisti ci ho tam mas napis dpkg -s language-selector
                            R.K
                            • Re: Jazykova podpora pre debian 10.01.2011 | 22:44
                              Avatar default Debian  Používateľ
                              napis vypis, ak ho mas napise: Status: install ok installed
                              R.K
                              • Re: Jazykova podpora pre debian 10.01.2011 | 22:59
                                Jimmy   Návštevník
                                # apt-get install gnome-language-selector
                                Načítavajú sa zoznamy balíkov... Hotovo
                                Vytvára sa strom závislostí
                                Načítavajú sa stavové informácie... Hotovo
                                N: Ignoring file 'opera.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
                                E: Nedá sa nájsť balík gnome-language-selector


                                # dpkg -s language-selector
                                Balík „language-selector“ nie je nainštalovaný a nie sú o ňom dostupné žiadne informácie.
                                Použite dpkg --info (= dpkg-deb --info) na preskúmanie súborov archívov,
                                a dpkg --contents (= dpkg-deb --contents) na vypísanie ich obsahu.
                                • Re: Jazykova podpora pre debian 10.01.2011 | 23:07
                                  Avatar default Debian  Používateľ
                                  takze chod do spravcu balikov synaptic a kukni ci tam mas: language-selector , ak tam neni nic o nom tak to znamena ze ho nemas v repozitare, nemas spravne zdroje softu, bolo bi dobre skusit este pred dat: apt-get update aby si mal aktualizovane zdroje
                                  R.K
                                  • Re: Jazykova podpora pre debian 10.01.2011 | 23:34
                                    Jimmy   Návštevník
                                    Nic tam take nieje :-D fakt ...
                                    • Re: Jazykova podpora pre debian 10.01.2011 | 23:45
                                      Avatar default Debian  Používateľ
                                      hmmm, tak uz ma napada len jedno chod do System->Sprava->Zdroje softwaru nechapem preco by ale neboli zaskrnute, ale inak si neviem vysvetlit ich absenciu, ved to je sucast gnome, skus sa tam kuknut ci si nevsimnes daco divne, popripade ak veis co robis tak povol vsetky zdroje, potom chod do konsoli napis apt-get update a potom to skus najst ten language-selector , ci uz v balikoch alebo cez konsolu
                                      R.K
                                      • Re: Jazykova podpora pre debian 11.01.2011 | 00:30
                                        Jimmy   Návštevník
                                        Uz som skusil nepomohlo ... a mam odskrtnute vsetky zdroje ...
                                      • Re: Jazykova podpora pre debian 11.01.2011 | 00:38
                                        xxxx   Návštevník
                                        • Re: Jazykova podpora pre debian 11.01.2011 | 13:40
                                          Jimmy   Návštevník
                                          Pozrel som a nenajde nic v spojitosti s gnome-language-selector alebo len language-selector
                                          • Re: Jazykova podpora pre debian 11.01.2011 | 14:18
                                            Avatar default Debian  Používateľ
                                            mozno je pre debian daky taky program, len sa tak nevola a nemas ho, neviem, pozri v tych balikoch daco v suvislosti s jazykom
                                            R.K