Linux a torrenty - problém

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.01.2011 | 17:05
Avatar fatmatt Debian Squeeze  Používateľ
Zdravím, mám problém s torrentami na linuxe (konkrétne Debian). Pokiaľ dám sťahovanie nejakého torrentu cez klienta (skúšal som Transmisson a Azareus), vypadne mi internet a až následný reštart routra tomu pomôže. Keď som skúšal sťahovať torrenty vo windowse, išlo to v poriadku. V čom môže byť problém?
    • Re: Linux a torrenty - problém 10.01.2011 | 17:21
      Avatar default Debian  Používateľ
      konkretny priklad ma nenapada, ale moze to byt kludne aj distribuciovm, neveril by si ze ja s mamou som na rovnakom swithi a net siel vzdy dobre az kym som jej tam nedasl ubuntu, to zacal aj mne aj jej padat,a pomohlo az ked jeden s nas vypol pc, dal som jej tam inu distribuciu a zas to ide. toto je rada dopedu nerob hu ako prvu, ked uz vycerpaju iny ludia vsetky moznosti, ak to nevyriesis tak skus stiahnut slax Live Distribuciu, alebo nejaku inu live nabootuj a skus to v nej, ci to bude padat, mozno to znie ako blbobst ale kedze si napisal ze na XP ti to slo, preto usudzujem ze to moze byt tym, ale reinstal OS v koncovom dfosledku je moc radikalny, moze byt len daco zle nastavene n konfiguracii netu, ale kedze je to len u torewntov tak to bude nieco specificke
      R.K
      • Re: Linux a torrenty - problém 10.01.2011 | 17:46
        Avatar default Debian  Používateľ
        moment som pako :) ten problem svoj som prave vyriesil dal som tomu druhemu pc rovnaku ip ako mam ja, tak sa podla tej casti neriad :D, trvalo mi tyzden kym som na to prisiel
        R.K
      • Re: Linux a torrenty - problém 11.01.2011 | 02:23
        Avatar fatmatt Debian Squeeze  Používateľ
        ďakujem, ale distribúciu kvôli tomu meniť nebudem, debian squeeze mi funguje výborne, skúšal som aj iné, ale žiadna mi tak dobre nepadla ako táto :)...
        HW problém to asi nebude, keďže vo winXP mi to ide... skúšal som aj vypnúť firewall v routri, ale nepomohlo to...
        inak som zabudol dodať, že niekedy, ako sťahujem torrent, mi začne sťahovať a rýchlosť sa pomaly šplhá hore a zrazu z ničoho nič ide dole a takto to ide stále dokola a za niekoľko minút to vypadne úplne
    • Re: Linux a torrenty - problém 11.01.2011 | 10:36
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Doporučujem v prvom rade skúsiť stiahnuť torrent Debianu. Pokiaľ to ide v pohode, tak tie torrenty čo sťahuješ, nemajú aktívnych pripojených užívateľov. Potom sú aj hajzlíci, čo keď zbadajú že od nich niekto ťahá, tak useknú spojenie, preto môže padať rýchlosť sťahovania. Ja niesom ťahač vecí z netu, ale podľa mňa najlepší ťahač torrentov je BitTorrent. A čo sa tíka ťahania muziky, tak Nicotine plus. Ja som skôr odporca sťahovania z netu, takže pokiaľ sa ti nejaká stiahnutá muzika zapáči, kúp si originál CD, nech autory nemusia obhrýzať suché rožky a aby si môhli dať aj trochu salámi na vrch :) Odporúčam aj Jamendo, kde je kopec muziky legálne zdarma.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: Linux a torrenty - problém 11.01.2011 | 15:55
      miso   Návštevník
      Na zaciatok by sa zislo upresnit co si mame predstavit pod "vypadne mi internet". Lokalna siet ide? Router odpoveda? Dns, gateway? Niektore klienty sa cez upnp snazia konfigurovat router (port forwarding), mozno by stalo za to toto skusit zakazat.
      • Re: Linux a torrenty - problém 17.01.2011 | 17:42
        Avatar fatmatt Debian Squeeze  Používateľ
        Torrent Debianu mi tiež stiahnuť nešiel (v Debiane, vo WinXP mi to išlo). Pokiaľ sa mi hudba páči, kúpim si originálne CD, 3€ ma nezabijú :). Ale to je jedno...
        Vypadne mi net - upresním. Modem funguje bez problémov, ale vypadne mi router. Lokálna sieť funguje, ale router pravdepodobne prestane komunikovať s modemom, alebo tú komunikáciu zablokuje. Skúšal som aj vypnúť UPnP (aj v nastaveniach torrent klientu Transmission, aj v nastaveniach routru), no nič z toho nepomohlo. Zdá sa mi to však čudné, prečo vo Windowse mi ide sťahovať torrenty a v Debiane nie.
        • Re: Linux a torrenty - problém 17.01.2011 | 18:05
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Len tak priateľsky, naokraj a nesmelo,
          :-)

          človek sa pri čítaní tohoto úplne hanbí opýtať na to, aký typ routera, aký modem a typ I-netu, a o providerovi už ani nehovoriac ....
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: Linux a torrenty - problém 17.01.2011 | 22:31
            Avatar fatmatt Debian Squeeze  Používateľ
            router mám Netgear WGR614, modem je Glittel GT-318RI, provider je T-Com, s tým by to však nemalo mať nič spoločné... a typ internetu je 2mbps/512kbps myslím, pokiaľ myslíš rýchlosť pripojenia
            • Re: Linux a torrenty - problém 18.01.2011 | 08:52
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              Keď ti preruší komunikáciu s tým strojom kde je Debian, tak na ďalšom PC v sieti, ti ide internet? Nenastavoval si už predtým IPtables, prípadne neinštaloval Firestarter, alebo ESET.
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • Re: Linux a torrenty - problém 18.01.2011 | 16:44
                Avatar fatmatt Debian Squeeze  Používateľ
                Na ďalšom PC nejde internet tiež. IPtables a Firestarte netuším čo je :D a na tom druhom počítači (je tam WinXP) je NOD32
        • Re: Linux a torrenty - problém 18.01.2011 | 01:28
          miso   Návštevník
          "Zdá sa mi to však čudné, prečo vo Windowse mi ide sťahovať torrenty a v Debiane nie."

          Je mozne ze IP stack windowsu kladie nejake obmedzenia na pocet otvorenych spojeni, pripadne win klienti mozu mat ine, nizsie, defaulty. Znizit max. pocet spojeni si neskusal? Ked "router pravdepodobne prestane komunikovať s modemom" tak jeho web rozhranie je stale dostupne? Da sa nan prihlasit? Skontrolovat status... ?
          • Re: Linux a torrenty - problém 18.01.2011 | 16:51
            Avatar fatmatt Debian Squeeze  Používateľ
            Po prečítaní tohoto príspevku som skúsil znížiť počet maximálnych klientov na torrent na 40 a maximálny počet všetkých klientov na 80. Zdá sa, že to pomohlo, zatiaľ to ide :)
            Ďakujem za pomoc, dúfam že to pôjde takto aj naďalej :)