Debian 5 DVD ?

Sekcia: Ostatné 11.01.2011 | 21:59
Avatar chaser Debian  Používateľ
Caute
ak to je hlupa otazka prosim neukamenujte ma :D
kedysi som mal na pocitaci debiana, potom som s linuxom prestal, lebo bol pomalsi ako XP, teraz opat rozmyslam nad debianom, ale ak ho chcem stiahnut, potrebujem stiahnut vsetkych 5 DVD ???
Nieje nejaka light stabilna verzia instalacka debianu ? uvazoval som aj nad instalaciou cez internet, ale pri mojej rychlosti sa mi nechce za tym sediet 3 dni ;)

a je momentalna nejaka stabilna distribucia ktora je rychlejsia ako XP ? .. alebo aspon menejj zatazuje system ako XP.
nasiel som cosi tu: forum ale moc mi to nepomohlo
    • Re: Debian 5 DVD ? 11.01.2011 | 22:25
      jano   Návštevník
      Nie nepotrebuješ všetkých 5 DVD. Na tých 5tich DVD je úplne celý debian.

      Tých 5 DVD by si nevyhnutne potreboval len v tom prípade, že by si nemal internet a "drblo by ti v bedni" a chcel by si si ho nainštalovať úplne celý :D

      Odporúčam ti stiahnuť len prvé DVD alebo len prvé CD a ostatok doťahať z netu. A na desktop alebo notebook odporúčam testing verziu (aktuálne je to squeeze).

      Neviem ako ty, ale ja mám pocit, že debian bol a stále je rýchlejší ako XP.
      Pokiaľ sa ti zdá debian pomalý, skús archlinux.
    • Re: Debian 5 DVD ? 11.01.2011 | 22:26
      Avatar default Debian  Používateľ
      ano je 700 mb iso subor http://www.debian.org/CD/http-ftp/ , toto je stable verzia, su aj ine, radsej si to poriadne pozrim, a zatazenie je urcite mensie ako XP, system si viladis potom ako chces :)
      R.K
      • Re: Debian 5 DVD ? 12.01.2011 | 00:06
        Avatar chaser Debian  Používateľ
        super, nemusim to tahat cele :)
        ubuntu velmi nechcem, chcem sa naucit konecne pracovat hlavne s konzolou
        som zvedavy ci sa bude dat odlahcit tak aby bral co najmenej CPU a RAM, pre mna za mna budem fungovat aj na fluxboxe ked mi pojde vsetko
        • Re: Debian 5 DVD ? 12.01.2011 | 01:17
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Stable nestahuj, stahuj squeeze. Stable je dinosaurus ( davno uz nie je sucastou tohto sveta, ale pozostatky este stale nachadzame )
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: Debian 5 DVD ? 14.01.2011 | 00:18
            Avatar chaser Debian  Používateľ
            vdaka, urcite budem tahat to najmensie, ale bude to musiet rochu pockat, kym bude k dispoziicii aj trochu viac casu na instalaciu, teraz sa neda

            ked si do debianu nainstalujem LXDE, alebo fluxbox, budem mohol gnome a ostatne zbytocnosti v pohode zmazat ?




            • Re: Debian 5 DVD ? 14.01.2011 | 00:21
              Avatar default Debian  Používateľ
              hej mozes zmazat prostredie ktore nevyuzivas
              R.K