PC za NAT

Sekcia: Konfigurácia 12.01.2011 | 17:34
Michal   Návštevník
Caute mam jednu otazku.
Chcel by som sa zvonka pripojit na moj PC ktory sa nachadza za NAT.
Nieco som sa docital ze treba na tom routri co ma poskytovatel nastavit port a pridelit ho mojej IP adrese aby na routri automaticky smerovali pakety na moj pocitac. Je to tak ?
Popripade nieje ina moznost ako neotravovat poskytovatela internetu?
    • Re: PC za NAT 12.01.2011 | 21:20
      WlaSaTy   Návštevník
      Mozností je pochopiteľne viac. Na výber je napríklad NAT, PAT alebo VPN. To posledne menované funguje aj bez otravovania poskytovatela internetu.

      Ak by si chcel vedieť ako to rozchodiť či nastaviť, tak sa ozvi.
      • Re: PC za NAT 12.01.2011 | 23:00
        Michal   Návštevník
        a pri tom VPN to bude fungovat aj tak ze ten PC za NAT bude serverovy a ja sa odhocikial cez VPN siet nan pripojim ? pre rychlejsiu kjomunikaciu sa mi prosim ozvi na fb Michal Čiernik ...dakujem
        • Re: PC za NAT 13.01.2011 | 00:16
          WlaSaTy   Návštevník
          Závisí od toho, čo rozumieš pod pojmom "serverovy".

          Hry s kamarátmi si zahráš, pozdieľaš si s nimi veci. Ale torrenty Ti nepôjdu rýchlejšie.
          • Re: PC za NAT 13.01.2011 | 00:18
            Michal   Návštevník
            no presnejsie by mi stacilo napriklad ftp abo nieco podobne aby som mal pristup k datam na mojom disku kdekolvek sa pripojim
            • Re: PC za NAT 13.01.2011 | 00:50
              WlaSaTy   Návštevník
              Presne na takéto prípady vzniklo VPN. Jej plný názov je Virtual Private Network a v preklade to znamená Virtuálna Privátna (Súkromná) Sieť.

              Ale, má to mierne obmedzenie. Bez nastavenia (a nainštalovania) VPN na počítač z ktorého sa chceš dostať do nej to nepôjde. Je to vhodné najmä ak sa chceš dostať z notebooku domov na domáci počítač. Alebo, do práce. Ušetrí to cestu a tým pádom aj čas. Najmä ak si na druhom konci republiky, alebo v zahraničí.
              • Re: PC za NAT 13.01.2011 | 01:00
                Michal   Návštevník
                mozem si teda prepojit moj mobil s mojim PC ? o to mi vlastne ide..poznam VPN len som to ete nejako nerozchodil..
                • Re: PC za NAT 13.01.2011 | 01:06
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Ak Ti ide len o nahratie fotiek a výmenu hudby či uloženie poznámok, tak áno.

                  Teda, pokiaľ máš mobil ktorý podporuje VPN. Ale, IMHO takmer všetky moderné smartphone (chytré telefóny) to podporujú. Len bude treba pozrieť či majú aj zadarmový poskytovatelia podporu zrovna toho typu VPN.

                  • Re: PC za NAT 13.01.2011 | 01:09
                    Michal   Návštevník
                    mam htc desire hd a je tam taka podpora..nasiel so tu clanky o VPN tak idem si to precitat a skusit nadstavit zatial dakujem =)
                    • Re: PC za NAT 13.01.2011 | 01:30
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Taká drobnosť. Predpokladám že máš obidva koncové uzly bez verejnej IP adresy. Takže nemá moc význam inštalovať VPN server. Dosť rozumné by bolo tým pádom porozmýšľať nad pripojením sa cez nejaký zadarmový VPN server na ktorom si človek nakliká svoje parametre.
                      • Re: PC za NAT 13.01.2011 | 01:34
                        michal   Návštevník
                        a kde najdem zadarmovy VPN server ? hej IP na mojom compe neni verejna bo som za NAT a tam kde sa pripojim na internet z mobilu neviem ci budem mat verejnu ale asi nie..
                        • Re: PC za NAT 13.01.2011 | 16:16
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Na mobile si asi za verejnú IP adresu platiť nebudeš.

                          Zadarmových VPN servrov je na internete dosť, keďže slúžia ako internetová služba.
                        • Re: PC za NAT 13.01.2011 | 19:39
                          WlaSaTy   Návštevník
                          A aby som nezabudol, skús toto:
                          http://vpnandroid.com/
                          ževraj funguje a nevyžaduje inštaláciu.