Server za Routrom

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.01.2011 | 16:14
Martin   Návštevník
Caute, chcel by som sa opytat ci je mozne si pripojit server na privatnu siet(moju domacu) a zabezpecit aby bol viditelny aj z internetu(napr zo skoly a tak...). Ak ano, ako to urobim ?
    • Re: Server za Routrom 23.01.2011 | 16:25
        Návštevník
      No jasné.
      Ak si zapojený:
      SERVER <----> ADSL ROUTER <----> INTERNET
      Tak stačí v nastaveniach routra, vyhľadať položku virtual server a tam pridaj IP a port ktorý má byť prístupný z vonka.
      Ak napríklad chceš mať prístupné z vonka ssh, tak číslo portu bude 22.
    • Re: Server za Routrom 23.01.2011 | 16:26
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      idealne je mat pevnu IP adresu
      ak nie tak aspon router s podporou alternativnych DNS sluzieb (DynDNS) - neni nutne (da sa to obist softwarovo)
      a uz len nastavenie routra - nastavenie portu pre server na pristup z vonka

      najprv si o tomto pohladaj nieco sam na googli a potom sa vrat s otazkou - ked nieco nebude fungovat alebo niecomu konretnemu nebudes rozumiet.

      lebo ako odpoved na tvoju otazku by sa dala napisat taka kratsia bakalarska praca :-DDD
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: Server za Routrom 23.01.2011 | 16:49
        Návštevník
      Ináč toto sa tu už X krát riešilo a bol tu aj jeden pekne popísaný postup.
      • Re: Server za Routrom 23.01.2011 | 16:59
        Martin   Návštevník
        Jooo diky moc, som rad ze to pojde...ja este musim pohladat niekde v pivnici dajake stare zelezo nacom to bude ficat...ale nasiel som si na routri ten virtual server takze snad to uz pojde bez problemov :)