Ako urobiť obrázok s vyskakovacou bublinou?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.01.2011 | 23:09
Martin   Návštevník
Dnes som dostal od známeho zaujímavú otázku - ako, v akom programe sa dá urobiť obrázok s vyskakovacou bublinou - popiskou? Malo by to vyzerať asi tak, že keď sa na nejakú oblasť v rámci fotky zájde kurzorom myši, tak sa objaví popiska toho, na čom sa ten kurzor nachádza. Nemyslí sa tým ale hypertextový odkaz.
Nejaké návrhy? ;-)
    • Re: Ako urobiť obrázok s vyskakovacou bublinou? 27.01.2011 | 23:22
      Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
      FLASH ??? JAVA ???
      • Re: Ako urobiť obrázok s vyskakovacou bublinou? 27.01.2011 | 23:31
        Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
        Este ma napadla jedna vec ... len neviem kam to potrebujes ... pokial by to bolo vo webovej stranke tak sa to da spravit takym stylom ako to je na Facebooku ked niekoho oznacis na fotke ...


        Alebo potom je moznost dat to ako RSS a daj jeden hlavny DIV TAG v ktorom bude pozadie ten obrazok a do neho vnoris dalsie DIV TAGY a tie si len umiestnis podla pixelov kde to ma byt ... no a v tychto vnorenych DIV TAGOCH budu priehladne obrazky ... a len na tie obrazky priradis RSS odkaz ... no a ked na tu cast obrazku kde je tento priehladny png obrazok ukazes mysou tak ti vyskoci RSS bublina s popisom ...


        Mozno poznate jednoduchsie navody tak hor sa s nimi ... :-D
        • Re: Ako urobiť obrázok s vyskakovacou bublinou? 28.01.2011 | 00:05
          Martin   Návštevník
          Práveže by to nemalo byť na webe, známy to chce využiť v nejakej prezentácii. A predstavuje si, že si niečo nakliká, typický windowsák.
          Sem som túto otázku dal preto, lebo to aj mňa zaujíma - či a prípadne ako sa to dá vytvoriť, a priznám sa, že z Tvojej odpovede som toho moc nepochopil, ale skúsim si niečo o RSS a "divných tagoch" nájsť.
          Hľadal som vo funkciách GIMPu a našiel som len Image Map, a to je určené na web.
          • Re: Ako urobiť obrázok s vyskakovacou bublinou? 29.01.2011 | 14:42
            Grawp   Návštevník
            Ako chces preboha spravit aby ti obrazok vyhadzoval bublinu? Obrazok je proste obrazok. Mozes ho tak akurat strcit do java appletu, ktory bude tu bublinu vyhadzovat.
            • Re: Ako urobiť obrázok s vyskakovacou bublinou? 29.01.2011 | 16:00
              Martin   Návštevník
              Veď práve to by som rád vedel - ako to urobiť :) Ako som napísal - chce to jeden môj známy a mňa ten nápad zaujal, preto som zvedavý, či to vôbec ide - tak, aby to fungovalo v prezentácii (Impress, PowerPoint).
              Skúšal som to s vložením hypertextového odkazu (nenápadné písmenko ako text + obyčajné neformátovené slovo ako odkaz), ktorý bol umiestnený na fotke, ale nefungovalo to v celoobrazovkovom režime.
              Inak ďakujem za tip, skúsim sa o tom niečo naučiť a možno sa k niečomu dopracujem.
    • Re: Ako urobiť obrázok s vyskakovacou bublinou? 30.01.2011 | 13:28
      Martin   Návštevník
      Tu je presne to, čo mal kolega na mysli - je to flash, ale vyzerá to tak že to je riešenie pre Windows.
      http://flashexplained.com/actionscript/creating-dynamic-dialogue-balloons-in-flash/