Boot visty

Sekcia: Hardware a Drivery 28.01.2011 | 13:53
Palo   Návštevník
Zdravim.
Mam v PC win Vista a na druhej particii som mal linux ubuntu s grubom. To ubuntu mi už dlhšie nešlo, ale pekne pri štarte PC sa ma grub spítal na OS ktorý chcem spustiť. Kvoli jednej aplikacii som potreboval dočasne nainštalovať aj win XP a tak som si povedal že linux zatiaľ nepotrebujem a nainštalujem na jeho miesto XP, lenže nejak som zabudol na ten grub. Teraz mi Vistu nejde načítať. Skúšal som aj program Acronis OS selector, ale ten mi najde iba to XP.
Vie mi niekto poradiť ako by som mohol nabootovať vistu miesto toho XP?
Vopred ďakujem za odpovede.
    • Re: Boot visty 28.01.2011 | 14:40
      pilulka   Návštevník
      Strc W Vista DVD daj Repair, ono si to samo dá dokopy ...najde particiu s Vistou a urobi korekne aj boot
      • Re: Boot visty 28.01.2011 | 18:19
        Palo   Návštevník
        Ja CD s vistou nemam, lebo som ju už mal predinštalovanu v notebooku. Mam len zalozne CD ktore mi zmaze cely HDD a obnovy vsetky veci od vyroby, teda vistu ovladace a ine blbosti.
        • Re: Boot visty 30.01.2011 | 13:48
          dajhghjsdgfhyjsdgshjsdf   Návštevník
          Asus?
        • Re: Boot visty 30.01.2011 | 14:30
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          No, Palo

          kedže si tam kedysi mal ten Linux .... stiahni si:
          http://download.cnet.com/Auto-Super-Grub-Disk/3000-2094_4-11033538.html
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: Boot visty 31.01.2011 | 19:55
            Palo   Návštevník
            Ten supergrub som skúšal ešte predtým ako som tu písal. Mám síce staršiu verziu napalenu už asi 3 roky, predtým som mal podobný problém a pomohlo mi to. Teraz som vyskúšal asi všetky možnosti ktoré v supergrube sú a zo šiadnou mi to nešlo.
            Mám Toshibu A300D.
            • Re: Boot visty 01.02.2011 | 14:27
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Toto je blbu-vzdornejšia verzia pod Win a má názov AUTO-SUPERGRUB.
              Tak si to stiahni a vyskúšaj tento.

              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Boot visty 31.01.2011 | 19:13
      joe24   Návštevník
      mas niekolko moznosti
      -mainstlovat gub
      -rucne pridať vistu do menu zavdzaca xp (navod ti presme nepoviem lebo si ho nepamätam, google pomoze)
      -použit hirens boot cd a nim velmi jednoducho opravit zavadzač
      -zohnat dvd visti
      ...
    • Re: Boot visty 01.02.2011 | 01:26
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Nerád radím Widlákom, ale spusti live cd Widlows, potom spusti konzolu a tam daj mbr... len už neviem čo niečo ako mbrrevive a podobne, vygoogli si to. Po ďalšie keď Widle spustíš pod Linuxom vo VirtualBoxe, tak si spravíš čo potrebuješ a máš po starostiach.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org