opera flash problem s kopirovanim

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.02.2011 | 19:50
Avatar briezka kubuntu / ubuntu  Používateľ
ked chcem kopirovat flash do opery pluginov, vypise mi "Pristup zamietnuty.Nepodarilo sa zapisovat do /usr/lib/opera/plugins/libflashplayer.so.
problem je ako viete s novym flashom na opere :( nasiel som na milion miestach (aj tu na fore riesenie), ale neviem to tak skopcit :/ dovod? (opera nie je zapnuta, spravcom som ja)
    • Re: opera flash problem s kopirovanim 09.02.2011 | 19:52
      Avatar briezka kubuntu / ubuntu  Používateľ
      ci sa nejakym sposobom treba prihlasit ako root? (som novy na linuxe(cca 2-3 tyzdne, tak sa ospravedlnujem za pre niekoho mozno primitivne problemy )
    • Re: opera flash problem s kopirovanim 09.02.2011 | 21:10
      Avatar drak_dragon   Používateľ
      A to nestaci nainstalovat Flash s repozitarov? To si Opera vyzaduje nejako rucne skopirovat? Hmmm... Vie niekto preco?

      V kazdom pripade to vyzera, ze nevies skopirovat ten dany subor do daneho priecinka, pretoze nemas pravo do neho zapisovat. Tymto prikazom skopirujes subor "libflashplayer.so" do priecinka "/usr/lib/opera/plugins/" s tym, ze si to vyziada heslo. Jeho napisanim ziskas pristupove prava do toho priecinka a preto sa tam takto ten subor zapise. Samozrejme, v tom prikaze musi byt zadana cela cesta k tomu suboru, ja som tam dal iba nazov, pretoze neviem, kde ho mas Ty (resp kde sa ten subor nachadza vseobecne v systeme).

      sudo cp libflashplayer.so /usr/lib/opera/plugins/

      Odporucam prestudovat si clanky tu a tu. Nech sa ako zaciatocnik trosku otukas v terminali.
      • Re: opera flash problem s kopirovanim 09.02.2011 | 21:45
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        draku, je to o tom, ze je to nova verzia, ktora sa moze v repoch zjavit aj az o tyzden, hlavne kvoli otestovaniu ...
      • Re: opera flash problem s kopirovanim 09.02.2011 | 22:08
        Avatar briezka kubuntu / ubuntu  Používateľ
        cez konzolu som skopcil aj libflashplayer.so (najprv iba to) potom aj flashplayer.xpt (bolo v jednom baliku, co vraj na 100% funguje) v oboch pripadoch som restartol PC a stale nejde flash na opere (konkretne na youtube som skusil) cize ak mate nejaky iny "starsi flash" ci daco, co isto funguje na kubuntu 10.10 tak ho hodte sem prosim vas (a tie clanky si prestudujem cez weekend, ked budem mat aj cas, nie ako teraz :/) ďakujem
        • Re: opera flash problem s kopirovanim 09.02.2011 | 22:31
          no limit   Návštevník
          máš povolené v Opere pluginy?

          F12 -> povoliť

          Ak nie je plugin Opera ponúka možnosť inštalácie, s linkom na stiahnutie.
          Takto to tiež nefunguje?
          • Re: opera flash problem s kopirovanim 09.02.2011 | 22:34
            Avatar briezka kubuntu / ubuntu  Používateľ
            shame on me... funguje (tie pluginy boli vypnute) diky
            • Re: opera flash problem s kopirovanim 09.02.2011 | 22:37
              Avatar briezka kubuntu / ubuntu  Používateľ
              a este tolko, raz som sa tu pytal/stazoval sa, ze pri zvacseni na fullscreen seka obraz (pri prvom pokuse-rychlejjsi pohyb v klipe) mi obraz neseka.......... asi som mal nejaky blby flash predtym... dnes mam velmi dobry den :DDD