Damn Small Linux XFS

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.02.2011 | 01:53
KiTko   Návštevník
Ahojte prosimvas mam taky problem ze nemam XFS... spustil som si live cd Damn Small Linux ale nechce mi ho nejako spustit v ziadnom mode vzdy mi naskoci can´not locate module XFS.. skusal som si to najst na internete ale nic som nenasiel... ohladom linuxu som amater skusam ho prvy krat.... vopred dakujem za vase odpovede
    • Re: Damn Small Linux XFS 14.02.2011 | 08:51
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      Zaujímavé, začať s niečím, čo sa už nevyvíja...

      http://distrowatch.com/table.php?distribution=damnsmall

      Čo presne chceš s Linuxom robiť? Aké máš plány?
      • Re: Damn Small Linux XFS 14.02.2011 | 10:38
        KiTko   Návštevník
        No je pravda ze sa to uz nevyvija ale myslim si ze by to mohlo frcat celkom dobre na starej sunke ako zakladny operacny system.... a prave som zistil ze to neslo preto lebo mam nieco s hardiskom. odpojil som ho a skusil som to odznovu spustit a ono to ide celkom sfizne. a inac predtym mi spadol windovs xp a prave preto som sa rozhodol skusit daco ine... DSL nema skoro ziadne poziadavky akurat na moj pc a tak si ho idem skusit dako spravit ako ten zakladny operacny
        • Re: Damn Small Linux XFS 14.02.2011 | 11:39
          Avatar default Debian  Používateľ
          ale pocitaj s problemami,a s tym ze bude malo ludi co ti bude vediet poradit, ked zacinas je dobre ist do projektu s rozsiahlou komunitiou, existuju aj ine, ktore maju nizke poziadavky na hardware
          R.K
          • Re: Damn Small Linux XFS 14.02.2011 | 11:47
            KiTko   Návštevník
            Skusal som vsetko mozne hladal som tri dni... xD a nakoniec som spisiel nato ze DSl by mohol celkom dobre frcat... tak mi skus poradit mam 128mb ram 800mhz procesor celkom to ujde... skusal som ubuntu ale to nie a potom som este cital ze by tam mohol ist tubuntu ci daco take... ale nepozeral som nic blizsie ktomu
            • Re: Damn Small Linux XFS 14.02.2011 | 12:02
              Avatar default Debian  Používateľ
              co debian s lxde prostredim
              R.K
            • Re: Damn Small Linux XFS 14.02.2011 | 19:09
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              lubuntu myslíš. upravoval som ho, no myslím, že ani oficiálne ani upravené na takom PC poriadne nepôjde. z *buntu by som skôr skúsil wattos, alebo radšej debian alebo niečo postavené na slackware. ideálne ale pozháňať lepšiu RAM k tomu a pôjdem tam čokoľvek.
            • Re: Damn Small Linux XFS 14.02.2011 | 19:56
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              ahoj.
              Kedy už konečne skúsiš ten

              Zenwalk


              :-)
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Damn Small Linux XFS 14.02.2011 | 13:28
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Medzi najlepšie nenáročné distrá patrí Zenwalk
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Damn Small Linux XFS 14.02.2011 | 22:34
        KiTko   Návštevník
        No konecne pri pc... xD takze len pre informaciu skusal som ako prve tam dat 600mb ubundu a to ani neprdlo proste mi to robilo cely vecer a aj to uplne sekalo.... takze este mozem skusit Tubundu ci dako tak zevraj je to o daco menej narocne ale premna asi nie... idem si skusit precita daco o Zenwalk a ak ma oslovy tak si ho pojdem stiahnut do mesta xD,.... (mam notebook ktoremu nejde napalovacka a ani USB porty zevraj systemova chyba...)
        • Re: Damn Small Linux XFS 14.02.2011 | 23:09
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Ahoj.

          Kedy už konečne prestaneš kecať a vyskúšaš si linuxovú distribúciu Zenwalk. A keď sa to nepodarí alebo nastanú problémy, napíšeš na linuxos.sk a poradí sa Ti niečo iné ...
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: Damn Small Linux XFS 15.02.2011 | 08:04
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          lubuntu myslíš. originál lubuntu za veľa nestojí a ak ho na 128MB rozchodíš, tak si veľký borec. daj niečo s textovým inštalátorom. napríklad zenwalk ako sa už spomínal, alebo salix/debian, alebo poriadne pomrkaj po distrowatch

          ALEBO

          zožeň lepšiu ram, za pár eúr nakúp základ nového PC a máš to. alebo poslúchaj a požiadaj rodičov o nový notebook, kde ti pôjde všetko :)
          • Re: Damn Small Linux XFS 15.02.2011 | 15:14
            KiTko   Návštevník
            pocjte ale ja stale neviem vyriesit problem s tym XFS... takto... ked spustim DSL linux bez hdd tak mi ide normalne ale ako nahle pripojim k pc HDD tak mi nejde nijako nic nacitat a napise mi tam ze je nejaky problem ze nevie najst alebo nacitat XFS /nieco/nieco.... uz neviem co to bolo presne... a ani na internete som ohladom toho nenasiel vela... takze otazka znie ce ci mi pojde ten Zenwalk alebo bude taka ista chyba... vie nieko??? preco to roby?
            • Re: Damn Small Linux XFS 15.02.2011 | 15:49
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Milý KiTko, dúfam že si nerobíš srandu ....
              ;-)
              Tak po prvé:
              Dávaš tu tak málo informácií o svojom NB a o verziii DSL s XFS, že je totálne nemožné Ti niečo odpovedať.


              A tiež po druhé:
              Píšeš: "(mam notebook ktoremu nejde napalovacka a ani USB porty zevraj systemova chyba...)"
              Ked sa vyskytne takéto NIEČO, skoro vždy je to problém, ktorý sa prejavuje vždy, a ked máš takto narušený HW tak ti nepomôže ŽIADNY Linux ....

              A po tretie:

              Aký OS máš teraz na tom NB ?


              Až keď zodpovieš na tieto otázky, možno Ti komunita poradí ...
              Zatiaľ všetko ...
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: Damn Small Linux XFS 15.02.2011 | 17:55
                KiTko   Návštevník
                jedna vec ze mam dva pc teda notebook z ktoreho pisem a pc ktory sa snazim spojazdnit... mam damn small linux 4.4.10 ale to je nic lebo mi ho nejde naistalovat na HDD a preco to neviem lebo ked zadam akykolvek prikaz tak mi vypise ze nevie najst alebo nacitat XFS... ja neviem co presne tam ces nevyznam sa do toho... idem si sitahnut zenwalk a nainstalovat ho tam ak pojde...
                • Re: Damn Small Linux XFS 15.02.2011 | 18:24
                  Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                  čo chcem ?
                  presnú hlášku (odpíš si to), ktorú ti vypíše. keď akože nejde nabootovať ten DSL ...
                  G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."