repository 4 ubuntu

Sekcia: Konfigurácia 23.09.2005 | 10:35
diablik   Návštevník
dobry den, predvcerom som si nahodil na PC ubuntu 5.10 a vsetko je fajn az na to ze neviem velmi instalovat balicky. normalne pouzivam prikaz sudo apt-get install ,ale problem nastane ked sa balicek nenachadza na oficialnom serveri (repository), ked som si stiahol na plochu operu a pouzijem horeuvedeny prikaz, tak mi napise, ze balicek sa nenasiel. ako mam k repository pridat aj plochu, alebo ako mam instalovat rucne stihnute balicky. dakujem
    • Re: repository 4 ubuntu 13.09.2005 | 19:53
      Avatar martin Fedora 13  Používateľ
      baliky sa instaluju tak ze prides do adresaru v ktorom sa bailk nachadza a tam zadas: sudo dpkg -i "meno baliku" repository si pridas do /etc/apt/source.list
    • Re: repository 4 ubuntu 14.09.2005 | 13:44
      Avatar Bzuk Mandriva 2006  Používateľ
      Všecko najdeš na adrese http://www.ubuntu.cz/dokumentace a na oficiálních stránkách projektu Ubuntu.
    • Re: repository 4 ubuntu 14.09.2005 | 23:57
      Avatar Bzuk Mandriva 2006  Používateľ
      Tady je ještě odkaz na dokumentaci k poslední verzi Ubuntu. Podle toho to nastaví i začátečník celkem bez potíží.
      • Re: Re: repository 4 ubuntu 15.09.2005 | 14:29
        d   Návštevník
        Este jeden problemik. ani za boha neviem nainstalovat slovensky preklad pre openoffice.org (1.9.125) slovencinu som si stiahol na plochu ako .deb balik ale neviem ako to mam nainstalovat. inak ten navod mi je asi tak na dve veci.....5.10 a 5.04 sa trochu dost lisia. (5.10 ma graficky instalator "add software/synaptic package manager")taze velmi mi to nepomohlo. a plochu si ako repository dat neviem, lebo mi vypisuje ze ju nevie indexovat a ze ju synaptic nebude akceptovat tak mi prosim napiste ako mam nainstalovat subory, ktore som si stiahol z netu na plochu(v konzole) a su to .deb balicky.....dakujem
        • Re: Re: Re: repository 4 ubuntu 16.09.2005 | 01:04
          Avatar hurfo Ubuntu 6.10  Používateľ
          takze nakopiruj si to trebarz do zlozky /tmp a potom zadaj v konzole cd /tmp sudo dpkg -i opera ... .deb
          • Re: Re: Re: Re: repository 4 ubuntu 16.09.2005 | 11:36
            d   Návštevník
            okej skusim dik. inak neviete niekto....ci ubuntu ma ci nema devel balicky? hlavne make/./configure apod.....
            • Re: Re: Re: Re: Re: repository 4 ubuntu 16.09.2005 | 15:47
              Avatar Bzuk Mandriva 2006  Používateľ
              Ubuntu má určitě všecko co je potřeba na překlad a kompilaci nebo vývoj. Vždyť to sám můžeš snadno zjistit naklikáním v Synapticu, ve kterém uvidíš co máš instalováno a co můžeš instalovat z repozitářů Ubuntu, nebo pokud sis přidal jiné zdroje, tak i z nich. Trochu si s tím distrem pohraj, jinak o něm nic nezjistíš :-)
          • Re: Re: Re: Re: repository 4 ubuntu 16.09.2005 | 19:08
            d   Návštevník
            tibor@ubuntu:~$ cd Desktop tibor@ubuntu:~/Desktop$ sudo dpkg-i opera.deb Password: sudo: dpkg-i: command not found tibor@ubuntu:~/Desktop$
            • Re: Re: Re: Re: Re: repository 4 ubuntu 16.09.2005 | 19:09
              d   Návštevník
              co s tym????
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: repository 4 ubuntu 23.09.2005 | 01:42
                Avatar martin Fedora 13  Používateľ
                myslim ze chyba je v tom ze medzi dpkg a -i musi byt medzera:) lebov tom tvojom prepise nie je...
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: repository 4 ubuntu 23.09.2005 | 10:35
                  d   Návštevník
                  dik uz som to vyriesil, ale trapi ma este jedna vec. ako mam spustit dvd?? chcem pouzivat mplayer (ostatne kodeky okrem w32 su v cajku) ale ani dvdcss ani w32 kodeky v repositories pre debian nie su....vie mi niekto poradit slusnu nahradu ak vobec existuje?? dakujem....inak opera sa mi nechce nainstalovat lebo gcc je 4.01 a ono to chce nejake lib...daco, ale ja mam vyssiu verziu....kurnik....