Debian Sqeeze a zamrzanie

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.02.2011 | 01:10
Avatar Vladimir Debian Sqeeze (ktorý mrzne)  Používateľ
Zdravím poslednej dobe čo Ubuntu sa natoľko zhovadilo že ostáva strašne pomalé a lemravé som sa rozhodol vyskúšať niečo nové.
Skúsil som Debian Squeeze 6.0, LMDE, momentálne mám nainštalovaný Debian Squeeze no mám s ním problém a to že mi dosť často zamrza. Ten istý problém som mal aj pri LMDE.
Neviete niekto čo s tým môže byť ?
Proste to len tak samé od seba zatuhne prípadne keď hrá hudba tak sa začne sedať na 1sekunde dookola.
Už si s tým neviem dať rady. Moja zostava je Asus F3M, AMD Turion 64Bit 2Ghz, 1,5Gb Ram, Gforce GO 6100 128 Mb.

Za ochotu ďakujem .
    • Re: Debian Sqeeze a zamrzanie 20.02.2011 | 01:12
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Instaloval si 64b verziu ? Skusal si sa ked sa ten PC sekne dostat do tty ?
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Debian Sqeeze a zamrzanie 20.02.2011 | 01:14
        Avatar Vladimir Debian Sqeeze (ktorý mrzne)  Používateľ
        Nie, je to 32 Bit verzia, a prosím upresni výraz tty. Niesom veľmi zbehlý aj keď isté veci viem ohladom Linuxu no mám ešte veľké nedostatky.
        • Re: Debian Sqeeze a zamrzanie 20.02.2011 | 01:16
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          zmacknes ctrl + alt + f1 a dostanes sa na tty1, na tty8 ( ctrl + alt + f8 ) ti bezi Xserver.. Ci ti nemrzne nahodou len graficke prostredie
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: Debian Sqeeze a zamrzanie 20.02.2011 | 01:21
            Avatar Vladimir Debian Sqeeze (ktorý mrzne)  Používateľ
            aha tak toto som neskúšal no môžem to skúsiť, ale mám pocit že to bude niečo s grafou lebo aj keď som mal mint debian tak mi robilo toto isté.
            Do debianu som ale inštaloval proprietárne graf. ovládače priamo od výrobcu.
            Ak by mi mrzlo len graf. prostredie dá sa s tým niečo robiť ?
            • Re: Debian Sqeeze a zamrzanie 20.02.2011 | 01:27
              Avatar default Debian  Používateľ
              mal by si skusit prehodit do textoveho rezimu v okamihu ked to bude zamrznute, tak na nieco prides ;)
              R.K
            • Re: Debian Sqeeze a zamrzanie 20.02.2011 | 01:27
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              Netusim, ale boli by sme blizsie ku specifikacii problemu.. Co robis, ked to zamrzne?
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: Debian Sqeeze a zamrzanie 20.02.2011 | 01:31
                Avatar Vladimir Debian Sqeeze (ktorý mrzne)  Používateľ
                No v tom momente keď to zamrzne som skúšal CapsLock či sa rozsvieti no koktala sa mi hudba v pozadi tak som nemal na výber a na tvrdo som notas vipol podržaním tlačítka power.
                Skúšal som aj ctrl alt delete ale nič to nepomohlo. Takže keď mi to zatuhne tak mám dať ctrl+alt+f1 áno?
                • Re: Debian Sqeeze a zamrzanie 20.02.2011 | 02:20
                  Avatar default Debian  Používateľ
                  hej malo by to byt tak, naspat do grafickeho sa vratis myslim ctr+alt+f7 , skus si to este pred tym...
                  R.K
                  • Re: Debian Sqeeze a zamrzanie 20.02.2011 | 15:41
                    Avatar Vladimir Debian Sqeeze (ktorý mrzne)  Používateľ
                    Zdar páni tak som to skúsil keď to zamrzlo a nedá sa nič robiť ani ctrl+alt+f1 nič nespravilo.
                    Zatuhne to na totálku.
                    • Re: Debian Sqeeze a zamrzanie 20.02.2011 | 15:48
                      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                      Vzhladom na to ze si zaciatocnik sa toho budes musiet trosku naucit. Skus postupovat podla tohto: http://www.debian-administration.org/articles/492

                      Ako root:
                      cat /var/log/kern.log
                      cat /var/log/daemon.log
                      cat /var/log/messages

                      A skus tam najst nieco co spospobuje koliziu pravdepodobne kernelu ( mozno sa jedna o chybu HW )
                      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people