facebook hry a ich rýchlosť na slabších PC

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.02.2011 | 10:52
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
Pekný deň prajem

narážam čoraz častejšie v mojom regióne na zaujímavý problém - ľudia, ktorý mali kedysi Windows a teraz Linux, sa sťažujú na to, že im idú hry na Facebooku horšie ako pod Windows.

Napadá vás nejaké riešenie? Ide o rôzne často divne napísané a rozsiahle flashové vecičky, ktoré z výkonu žerú nemalé percentá. Niečo som získal povypínaním služieb či skúsením rôznych internetových prehliadačov, no stále je niečo z toho len málo použiteľné. Nejaké nápady?

Aktualizácia flash playera aj celého systému je samozrejmosťou.

Je to inak trochu divné, keď PC len s problémamy stíha sadenie poľnohospodárskych plodín :)
    • Re: facebook hry a ich rýchlosť na slabších PC 21.02.2011 | 11:19
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      jednou z veci je nastavenie velkosti cache pre flash, tym mozes dosiahnut zrychlenie. default je totiz nejakych 100kB ... tak to skus dat na jedno mega, ale zial aj flash od adobe pre linux nie je asi tak odladeny, ako pre win. u zeny na notasi napriklad slots machines ficia jedna radost. svoje spravia napriklad aj reklamy na weboch otvorenych v inych taboch ...
      • Re: facebook hry a ich rýchlosť na slabších PC 25.02.2011 | 18:50
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        kde zmením cache pre flash? :)
        • Re: facebook hry a ich rýchlosť na slabších PC 25.02.2011 | 21:27
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          pravy klik v ramci flashu a tam v tych settings to je ...
    • Re: facebook hry a ich rýchlosť na slabších PC 21.02.2011 | 12:14
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Na starom PC, si moc flash hier neužiješ. Ako píše eMDi, keď budeš púšťať flash hru, ostatné taby pozatváraj, to zaručene pomôže. Potom občas skúsiť Chrome, či to nepôjde rýchlejšie. Chrome má zabudovaný Flash, nejakej staršej verzie. Je pravda že pod Widlami, ide Flash lepšie. To nieje chyba Linuixu, ale Adobe, že na Linux kašle.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: facebook hry a ich rýchlosť na slabších PC 25.02.2011 | 11:15
      Avatar Martin Havran Ubuntu 12.04 Precise Pangolin   Používateľ
      no mne na notebooku Toshiba Satelite A300D a Ubuntu 10.04 idu tiez tie FB veci a o flashi ani nevravim dost mizerne. Celkovo flash ide horsie pod linuxom ako pod win.

      Skusal som aj Chrome, firefox, opera, seamonkey a vzdy rovnaky vysledok. flashplayer samozrejme tiez aktualizovany.

      Hry co su na FB som zatial rozbehol vsetky, ale niektore fakt onicom co sa vykonu tyka, napr. taka Mafia Wars, proste nehratelne, kliknem a cakam cakam idem na kavu.... stale nic tak este na cigo a potom mozem kliknut zas :D