Obnovovacia frekvencia monitora

Sekcia: Ostatné 27.09.2005 | 14:05
Avatar chulo Fedora Core  Používateľ
Vysvetlí mi niekto prečo keď mi linux ukazuje 85Hz na monitore tak mi bliká ako 60Hz, nedá sa na to dívať.Skúšal som v nastaveniach si nastaviť teda mionitor a našiel som tam moj typ, ten som dal..ale stále 60Hz.Tak som nastavil ešte grafiku na tú ktorú mám -NVDIA 6200.Potom ho reštartujem a už nenaštartuje.Skúšal som to už dva krát.
    • Re: Obnovovacia frekvencia monitora 12.09.2005 | 11:33
      losos   Návštevník
      V prvom rade si v konfiguracnom subore /etc/Xorg.conf alebo XFree86.conf pozri v sekcii driver ci je tam nv alebo aspon nvidia, pokial je tam vesa ovladac, ten nedokaze viac ako 60Hz, takze ak nemas nainstalovane binarne ovladace nvidia tak tam daj nv, dalej skontroluj ci v sekcii monitor je nastaveny rozsah
      • Re: Re: Obnovovacia frekvencia monitora 12.09.2005 | 14:58
        Avatar chulo Fedora Core  Používateľ
        no keď naištalujem nanovo distro fedora core, tak tam je štandartne vesa, ale keď to zmením na NVIDIA 6200, tak sa mi nerozbehne už druhý krát systém
        • Re: Re: Re: Obnovovacia frekvencia monitora 12.09.2005 | 17:30
          Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
          nie nvidia 6200 !!!!!! napis tam iba Driver "nv" alebo Driver "nvidia" ale najskor daj "nv" lebo "nvidia" driver budes musiet najskor stiahnut z www.nvidia.com
          A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
          • Re: Re: Re: Re: Obnovovacia frekvencia monitora 14.09.2005 | 02:28
            Avatar chulo Fedora Core  Používateľ
            ok ale bohuzial som nenasiel ani jeden s hore uvadzajucich suborov Xorg.conf alebo XFree86.conf na celom disku
            • Re: Re: Re: Re: Re: Obnovovacia frekvencia monitor 14.09.2005 | 10:34
              Avatar hurfo Ubuntu 6.10  Používateľ
              skus /etc/X11/.... alebo nieco ine na X a tam bodes mat subor *.conf
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obnovovacia frekvencia mon 15.09.2005 | 14:02
                Avatar chulo Fedora Core  Používateľ
                Section "InputDevice" Identifier "Mouse0" Driver "mouse" Option "Protocol" "IMPS/2" Option "Device" "/dev/input/mice" Option "ZAxisMapping" "4 5" Option "Emulate3Buttons" "yes" EndSection Section "Monitor" Identifier "Monitor0" VendorName "Monitor Vendor" ModelName "Proview 770" DisplaySize 320 240 HorizSync 30.0 - 76.0 VertRefresh 50.0 - 150.0 Option "dpms" EndSection Section "Device" Identifier "Videocard0" Driver "vesa" VendorName "Videocard vendor" BoardName "VESA driver (generic)" EndSection Section "Screen" Identifier "Screen0" Device "Videocard0" Monitor "Monitor0" DefaultDepth 24 SubSection "Display" Viewport 0 0 Depth 16 Modes "800x600" "640x480" EndSubSection SubSection "Display" Viewport 0 0 Depth 24 Modes "1024x768" "800x600" "640x480" EndSubSection EndSection Section "DRI" Group 0 Mode 0666 EndSection co konkretne tu mam zmenit, lebo ked som zmenil tu "vesa"na v" tak sa mi stalo to iste ,,,a yase som musel preinstalovat system,,,
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obnovovacia frekvencia 19.09.2005 | 14:23
                  dusanp   Návštevník
                  Clovece nehnevaj sa ale na tvojom mieste by som si prečítal ho re uvedené príspevky. Ten riadok s Driver "vesa" musíš prepísať na Driver "nv" a nezabudni to spraviť ako root.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obnovovacia frekvencia mon 15.09.2005 | 14:04
                Avatar chulo Fedora Core  Používateľ
                a este mam jednu otazku, ako na fedora core nabootujem do konsole, ke+d mi teda zmrzne start graf. prostredia???
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obnovovacia frekvencia 19.09.2005 | 11:09
                  Avatar chulo Fedora Core  Používateľ
                  tak chcel som aj naištalovať nvidia ovladače, ale keď som sa prihlásil ako root a dal init 3 tak mi to skončilo na niečom čosi že spúšťa
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obnovovacia frekve 19.09.2005 | 12:42
                    peter golis   Návštevník
                    nieco cosi ze spusta... mozes byt konkretnejsi?
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obnovovacia fr 27.09.2005 | 14:05
                      Avatar chulo Fedora Core  Používateľ
                      tusim nejaký amazon...pozriem sa na to