NEVIE NIEKTO POMOCT SO SLAX-om??? PLEASE

Sekcia: Ostatné 13.09.2005 | 10:02
pablo   Návštevník
Napalil som si Slax na Mini CD a pri bootovani som zadal tie udaje, co to ziadalo, cize root, toor a potom dalsie dva prikazy, ktore tam su udane, ale ono to len popise nieco a koniec no a na tom konci sa ma vraj stlacit ctrl+alt+del a nakoniec sa vyhodi CD a tot vsio. neviete, co mam s tym robit??? dik velmi moc
    • Re: NEVIE NIEKTO POMOCT SO SLAX-om??? PLEASE 12.09.2005 | 13:28
      Avatar titanik mint  Používateľ
      no po prikaze # startx by ti mali nabehnut Xy. Mne nabehnu
      • Re: Re: NEVIE NIEKTO POMOCT SO SLAX-om??? PLEASE 12.09.2005 | 13:39
        pablo   Návštevník
        mam dopisat ja sam # startx, alebo iba startx a ta mriezka ma byt ta, ktora tam uz bola??? lebo mne sa zda, ze ten slax sa spusti, zaznie akoby uvadna znelka, no monitor sa vypne a nereaguje. Podla mna tam ma ten slax nejaky problem s identifikovanim monitoru??
        • SLAX - spustanie 12.09.2005 | 15:51
          martin   Návštevník
          1. prikaz startx pises samozrejme bez mriezky ta mriezka oznacuje ze mas mat rootovske prava - tj. byt prihlaseny ako root alebo prepnutie sa do roota prikazom su 2. ja mam graficku kartu nvidia a predtym ako spustim X musim nakonfigurovat xorg. Myslim ze je to prikazom xorgconf alebo guiconf, momentalne si to nepamatam - mal by byt vypisany na konzole pri spusteni Slaxu. Az potom spustam prostredie X prikazom startx. Skus co bude tebe ako fungovat...
        • Re: Re: Re: NEVIE NIEKTO POMOCT SO SLAX-om??? PLEA 12.09.2005 | 16:46
          Avatar daimonion kubuntu  Používateľ
          mriesku nepis , jednoducho sa prihlas ako root a daj heslo "toor" a potom napis "xconf". Pockaj chvilu ci ti to nastavi a potom uz napis bud "startx" alebo "flux". Samozrejme vsetko pises bez uvodzoviek.
          • Re: Re: Re: Re: NEVIE NIEKTO POMOCT SO SLAX-om??? 12.09.2005 | 22:36
            pablo   Návštevník
            skusal som to, ono sa to akoby spusta, zaznie uvodna znelka, no monitor je vypnuty a blika červena kontrolka, pritom asi tak na 99,99% slax bezi, lebo reaguje na nejake prikazy, cd sa roztoci po urcitych prikazoch, cize musi bezat, ale monitor je vypnuty
            • Re: Re: Re: Re: Re: NEVIE NIEKTO POMOCT SO SLAX-om 13.09.2005 | 10:02
              Avatar titanik mint  Používateľ
              nemas nahodou LCD? lebo to ma nizsie Hz, tak to treba nastavit v /etc/X11/xorg.conf