automaticke stiahnutie titulkov

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.02.2011 | 10:53
Avatar briezka kubuntu / ubuntu  Používateľ
Je nejaky linuxacky prehravac, ktory ponukne stiahnutie titulkov (priblizne v ako to robi BS player) ? Pouzivam VLC a SM player. V sm playeri sice je moznost stiahnut titulky z opensubtitles, ale predpokladam, ze viete ako to funguje v BS playeri, skratka, nech mi pri zapnuti filmu ponukne stiahnut titulky, idealne, ak by som si vedel prednastavit, v akych jazykoch ma hladat (cim menej zbtocneho klikania by bolo naj) a po vybere automaticky hodi titulky do filmu (aby som nemusel ist cez otvorit subor/titulky). Pripadn ak pomoze nejaky plugin do spominanych programov..
    • Re: automaticke stiahnutie titulkov 26.02.2011 | 10:56
      Avatar briezka kubuntu / ubuntu  Používateľ
      Samozrejme mozem pouzivat BS player cez wine, ale pokusam sa vyhybat wine-u vzdy ked sa da.
      • Re: automaticke stiahnutie titulkov 26.02.2011 | 11:38
        Avatar orvaldi Debian  Používateľ
        Totem (GNOME)

        Upravit->Zasuvne moduly->Stahovani titulku

        Spustit film (dulezity je nazev)
        Zobrazit->Titulky->Stahnout titulky

        Totem zacne znova prehravat film s titulky (pokud jsou).

        Cesta k stazenym titulkum (skryty soubor):
        home/jmeno_uzivatele/.cache/totem/subtitles
        • Re: automaticke stiahnutie titulkov 26.02.2011 | 12:51
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          velmi podobne to ma SMplayer
          ale zadavajuci myslim ze chcel aby stacilo pustit film a prehravac sa sam opytal "chces titulky ?" po kliku na ano ich stiahol v prednastavenych jazykoch
          neviem o tom ze by to nejaky linuxovy prehravac takto podporoval - momentalne

          BTW mne osobne to liezlo v BSplayeri na nervy :-D
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: automaticke stiahnutie titulkov 26.02.2011 | 13:41
            Avatar briezka kubuntu / ubuntu  Používateľ
            brano ma pravdu, myslel som to tak, ale toto v toteme postaci, odskusane, spokojny, thanx
          • Re: automaticke stiahnutie titulkov 26.02.2011 | 14:00
            Avatar briezka kubuntu / ubuntu  Používateľ
            a este tolko v BS mi to na nervy neslo, lebo na pozeranie filmov som pouzival aj na Win VLC, iba ak som si trebars stiahol serial (trebars 3 sezony HIMYM) a spravil som si serialovu sobotu (od rana do vecera) tak mi to prislo jednoduchsie, druha vec, mozno co spominate ma aj VLC, netusim.
            a ked sa uz pytam, hodil som si BS-ko cez wine, to kazdy program blbne vo wine? (niekedy zamrzne, atd..) nejak som si odvykol od zamrzania programov, odkedy nemam win :) (samozrejme vecer si precitam cely manual na wine + nejake fora o nom, len som zvedavy na vase skusenosti s nim