Skola a linux

Sekcia: Ostatné 02.03.2011 | 14:13
TOMMY-H   Návštevník
Zdravim. Chcel by som sa spytat. Aky linux dat do skoly cca 35student PC.(2 PC miestnosti v kazdom by bol ucitelsky pc z ktoreho by bolo fain odstavit net keby bolo treba) Taky co by nebol moc zlozity fungoval by ako na dvojjadrovom pc tak aj na pentium celeron 1000Mhz.

Internet by isiel cez server(tiez by som poprosil ci debian a pod.. ale aby zvladol neskor dalsie nove PC) kde by sa dali zablokovat neziaduce stranky..instalacia programov a pod.. Spustit FTP.
cez ktory by sa dalo na student PC instalovat po sieti.

A hlavne je to bezpecne aj bez antiviraku? Lebo som si vsimol ze avg predava serverovsku verziu antiviru pre linux..za 250eur na rok.. ci by to bolo treba

A este jedna vec.. deti maju dost specificke programi z infoveku.(matematika pre najmensich a pod..) Da sa cez ten winkonvertor (neviem uz ako sa vola) spustit akykolvek program pre windows?
    • Re: Skola a linux 02.03.2011 | 14:33
      Avatar default Debian  Používateľ
      Tak podla mojho nazoru by bolo dobre a jednoduche riesenie debian, tie vase pozadovane veci urcite zvladne,a co sa tyka toho programu tak nazov je WINE , rozchodit sa cez to da vecsina programov pre windows, urcite by to nejak slo program takehoto jednoducheho typu, a stopercentne existuju aj open-source alternativy , pokial by slo o prostredie mohlo by ist gnome, to je jednoduche nenarocne prehladne, da sa dobre prisposobit, keby slo o co najjednoduchsie riesenie, mohlo by ist o daku odrodu ubuntu, ale ubuntu je skor pre lepsie pocitace v dnesnej dobe by som povedal, ale keby sa vyhodili blbosti ako su efekty, a mozno sa dalo jednoduchsie prostredie (napriklad xfce) tak by slo aj to
      R.K
      • Re: Skola a linux 02.03.2011 | 15:03
        TOMMY-H   Návštevník
        Problem bude asi s RAM niektore maju aj 2GB ale vacsina ma 256. Prikupovat sa asi nebude dat. HDD su min40GB
        Zatial mam skusenosti len s winserver2003 tam viem ako im obmedzit prava hromadne cez active directory aby nemohli instalovat upravovat ikony na ploche a podobne.. ale je to mozne a podobne aj v debiane? kolko by asi priemernemu cloveku trvalo sa do toho dostat?

        A este by som poprosil nejake informacie ohladne bezpecnosti.
        • Re: Skola a linux 02.03.2011 | 15:04
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          RAM 256MB nie je nic zle... Debian/Fedora vo verzii so XFCE4 a urcite to bude postacovat na plnohodnotnu pracu
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Skola a linux 02.03.2011 | 15:13
          Avatar default Debian  Používateľ
          tak daco sa budes musiet naucit, ale debian ma pekne vo wiki vysvetlene, to by si mal keby si sa do toho pustil nie za dlho, bezpecnost by som neriesil, ak im das prava beznych uzivatelov tak ani nebudu moct spustat binarne subory okrem tych co su v systeme ako programy, a instalovat tak isto nie.... antivirak na linuxe kde budu ziaci je podla mna blbost :) , ja si dovolim povedat ze aj na beznom pc co mozes aj instalovat nemusi byt AV, ked sa bude pouzivat soft s repozitarov a s origo webov tak nic nehrozy..... daj tam do FF daky WOT nech im to filtruje web a dalsiu vec si mozes odskrtnut
          R.K
    • Re: Skola a linux 02.03.2011 | 15:51
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      odporucam si pozriet tento web, ktory je pre teba asi ako stvoreny ;)
      • Re: Skola a linux 02.03.2011 | 17:42
        TOMMY-H   Návštevník
        Ano ten som si uz vsimol. Dakujem vsetkym za cenne odpovede.:)
    • Re: Skola a linux 03.03.2011 | 21:50
      iwtu   Návštevník
      Ja by som dal Arch. A len preto, ze nemal by to byt problem a nic ine neviem. Teda rada, dajte, co viete :)