Tvrde Vypnutie

Sekcia: Ostatné 14.09.2005 | 17:18
Radeon   Návštevník
Mam MandrivaLinux LE 2005 a som uplny zaciatocnik. az sa mi stalo ze som pracoval v Linuxe a vypadol elektricky prud. Ked som potom opetone zapinal pocitac tak sa Linux startoval cca 45 minut ale normalne je do 1 minuty natartovany. Ak viete kde je problem tak mi pls poradte DIKY
    • Re: Tvrde Vypnutie 12.09.2005 | 17:34
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      po vypnuti prudu a opatovnom spusteny sa pravedpodobne spustil fsck na kontrolu integrity filesystemu
      • Re: Re: Tvrde Vypnutie 12.09.2005 | 21:22
        The Fox   Návštevník

        No na to by som to zvalil aj ja, lenže 45 minút?? To je trochu priveľa. Je niečo podozrivé v logoch, stane sa to aj v iných prípadoch, alebo len po páde systému? Čo bolo zobrazené na obrazovke, keď to tak dlho čakalo?

        • Re: Re: Re: Tvrde Vypnutie 12.09.2005 | 22:44
          Radeon   Návštevník
          Stalo sa to len vtedy. Napisane tm bolo: Aktivacia swap oddielov a tuto to stalo vecsinu casu
          • Re: Re: Re: Re: Tvrde Vypnutie 14.09.2005 | 01:27
            Avatar thefox Slackware  Používateľ
            No dôvod fakt netuším :-/. Ak sa to inokedy nestáva (ani po ďalšom páde systému), tak to riešiť nemusíš, ak sa to stane znova, skús počítač reštartovať, keď bude čakať. Trištvrte hodiny je predsa len trochu priveľa na prečkanie.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Tvrde Vypnutie 14.09.2005 | 17:18
              Radeon   Návštevník
              Skusal som vypnut pocitac resetnut a vysledok bol ten isty ... a nepomaha ani restartovanie pri dlhom cakani....