spravne oznacenie funkcie

Sekcia: Ostatné 04.03.2011 | 19:49
Avatar [zmazany_uzivatel]   Používateľ
caute - verim, ze sa tu pohybuju vysokokvalifikovany ludia ;-) ktori mi dokazu pomoct:
existuje odborne pomenovanie pre cloveka (posobiaceho v online svete), ktory ma nejaky napad a uspesne po podniknuti vsetkych krokov ho zrealizuje , spravuje, resp. potom neskor uspesne preda?

aku poziciu mozno takemuto cloveku prisudit? (nejaky anglicky alebo slovensky termin)

nie je to napriklad copywriter?

prosim len seriozne odpovede! (nie odpovede typu "spekulant" a podobne :)
    • Re: spravne oznacenie funkcie 05.03.2011 | 12:44
      Avatar drak_dragon   Používateľ
      Copywriter to asi nebude, skus si zistit, co to slovo znamena. Co sa tyka nejakeho mojho navrhu, nemam ani sajnu. Je vsak celkom mozne, ze taky vyraz skratka neexistuje - je to celkom normalne, ze jednotlive jazyky nemaju slovnu zasobu pokryvajucu vsetko na svete, zvlast, ked sa jedna o nejaku poskladanu funkciu, ako mas na mysli Ty.
      Ide o to, ze Ty chces jednym slovom popisat 4 funkcie:
      - clovek, co dostal napad
      - clovek, co ho zrealizoval
      - clovek, co dany projekt nejaku dobu spravuje
      - clovek, co dany projekt odpredal niekomu inemu
      Je to dost nezrealizovatelne, popisat tieto 4 veci jednym slovom, vzhladom k tomu, ze vlastne nevieme, o co konkretne sa jedna - v jednej oblasti to moze byt nieco ine, ako v druhej (a vyrazom "online svet" sa tato oblast nijako nespecifikovala).
    • Re: spravne oznacenie funkcie 05.03.2011 | 13:52
      WlaSaTy   Návštevník
      Ahoj Tomáš.
      Pokiaľ hľadáš uvedený výtaz aby si ho dal do životopisu bez toho źe by si poznal jeho názov v materskom jazyku, tak Ti naozaj nepoviem špekulant.
      • Re: spravne oznacenie funkcie 05.03.2011 | 19:44
        jeremeias   Návštevník
        uspesny manager
        • Re: spravne oznacenie funkcie 06.03.2011 | 12:38
          WlaSaTy   Návštevník
          Sales representative.

          S praxou dva týždňe popri nedokončenej škole.
    • Re: spravne oznacenie funkcie 05.03.2011 | 20:25
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Normalne veduci projektu ne? Project-leader alebo co..
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: spravne oznacenie funkcie 06.03.2011 | 13:34
      Avatar [zmazany_uzivatel]   Používateľ
      dakujem vsetkym za feedback, Wlasaty ma stve :-)) - existuje take slovo, a tusim som ho nasiel (?), tu je definicia dakde z googlu: "It is a mental process involving the discovery of new ideas or concepts, or new associations of the existing ideas or concepts, fueled by the process of either conscious or unconscious insight." definicia pojednava o termine 'creativity'. Moze byt oznacenie/funkcia 'Creative' - v slovencine daco ako 'Kreativec' ?
      co myslite?


      • Re: spravne oznacenie funkcie 06.03.2011 | 17:48
        Avatar drak_dragon   Používateľ
        Ze by si sa mal naucit okrem Googlu pouzivat aj Google Translate (alebo skvelu alternativu - obycajny papierovy slovnik). Anglicky vyraz "create" znamená "tvorit". Od toho je podstatne meno "creator" = "tvorca". Cize toto slovo by mohlo oznacit niekoho kto nieco vymysli a maximalne to zrealizuje. Samozrejme, ze taky clovek moze projekt aj viest alebo predat - ale takuto cinnost uz vyraz "creator" nepokryva.
        • Re: spravne oznacenie funkcie 06.03.2011 | 20:31
          Avatar [zmazany_uzivatel]   Používateľ
          viem co znamena "to create", len ma napadlo, ci nemoze byt v slovencine take slovo (zda sa mi ze som ho uz pocul) 'Kreativec' (zasa sa povysovat a pisat, ze je niekto 'stvoritel' - to znie dost blbo :)) rovno si napisat do cv 'boh' ;-D
          • Re: spravne oznacenie funkcie 08.03.2011 | 12:07
            Avatar drak_dragon   Používateľ
            ??? - tak to som trochu mimo. Nechces pouzit slovo "stvoritel" - co je celkom pochopitelne, ale synonymum "tvorca" neznie zle. Slovo "creator" alebo akakolvek "poslovenstena" verzia tohoto slova ("kreativec") v praxi znamena presne to iste, ako slovo "tvorca". Kde je problem?
            Pokial mi je zname, ked krestania po anglicky hovoria o ich bohu ako o stvoritelovi, pouzivaju termin "creator". Cize vazne neviem, o co Ti ide?
            Myslim, ze maskovat slova za anglicke vyrazy nema velmi zmysel - pokial niekto po anglicky vie, nezamaskujes to. Pokial nevie - nepochopi, co si tym chcel povedat.
            • Re: spravne oznacenie funkcie 08.03.2011 | 12:56
              WlaSaTy   Návštevník
              Pod pojmom kreatívec sa skôr rozumie štýl práce ako pracovná náplň.

              Ale IMHO hľadanie zodpovedajúceho výrazu je zbytočná vec. Keby to dokázal opísať , tak sa dá zaoberať prekladom názvu danej pozície.
          • Re: spravne oznacenie funkcie 28.03.2011 | 17:34
            Avatar [zmazany_uzivatel]   Používateľ
            jasne, dam si do CV "stvoritel" a rovno si k tomu pripisem aj "vykupitel", necham si dorast vlasy, bradu, prefarbim na sivo a mozem sa uchadzat leda tak o funkciu siritela evanjelia :)

            dakujem vsetkym za feedback a tiez za cas, uz to uzavriem.