Boot

Sekcia: Ostatné 05.03.2011 | 12:47
Lubomir   Návštevník
Caute. Prosim vas mam taky problem, ze ked nainstalujem linux ubuntu 10 10 ako aplikaciu do windowsu tak pri restartovani pocitaca by som si mal vybrat ci chcem ist do win alebo do ubuntu... no lenze to mi nenaskoci a zapne sa mi rovno win. :( neviem co som spravil lebo pred tym mi to slo v pohodicke. Potom som skusal nainstalovat este debian, ale nedoinstaloval som ho, a odvtedy mi to nejde :( aj ked som odinstaloval a nainstaloval ubuntu znova. Fak neviem co robit.. ako by som zapol to bootovanie... nerad by som robil na disku particie vyhovovalo mi to tak ako to bolo ked bol linux len ako aplikacia vo windowse. Ale ako bootovanie same o sebe ide.. ked dam prioritu na CD tak pri startovani mi ubuntu z cd spusti :(.... neviem co je zle alebo kde to za=pnut..

No a potom mam este jeden problem.. mam myslu ione lynx-R9 a ta mi robi problemy v ubuntu... nefunguje lave tlacitko mysi a vzy ho treba pravym odkliknut aby fungovala dalej.. vyriesil som to tym ze pouzivam inu myslu (bezdrotovu) ale ta my nevyhovuje :( ci neviete alebo ste sa nestretli s tymto problemom tiez.
Dakujem za odpoved
    • Re: Boot 05.03.2011 | 13:23
      Avatar drak_dragon   Používateľ
      Asi mas na mysli Wubi, vsak? Ten funguje tak, ze zaciatok bootovania ide cez Windowsacky zavadzac. Treba skusit, co sa stane, ked pred nabootovanim Win stlacis klavesu F8 (myslim). Malo by Ti vyhodit vsetky moznosti bootovania Win zavadzaca. Ak sa tam nebude nachadzat moznost bootovat Ubuntu, potom by mozno bolo fajn skusit poeditovat Windows zavadzac. Ako, to uz Ti nepoviem. Ale malo by tam byt mozne doplnit volbu pre bootovanie Ubuntu a nastavit aj default system a cas, po odpocitani ktoreho sa nabootuje default system.
      • Re: Boot 06.03.2011 | 20:46
        Lubomir   Návštevník
        Jo dik to pomohlo ta F8 ale ta mys stale nejde :( skoda no
        vdfaka aj tak
        • Re: Boot 06.03.2011 | 21:29
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Konfiguraciu tej mysi by som hladal v xorg.conf , vsetky dalsie informacie si najdes na nete, konkretne riesenie nepoznam
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Boot 06.03.2011 | 22:43
          WlaSaTy   Návštevník
          Skús opýsať čo je tej myśi. Podĺa predchádzajúceho popisu v nej máš napadaný bordel ktorý bráni stlaćeniu jedného tlačítka pokiaľ nestlaćís iné tlačítko.
          • Re: Boot 08.03.2011 | 19:18
            Lubomir   Návštevník
            Nie :) neni tam bordel aa ten xorg.cfg som uz skusal.. nepomohlo... ide o to ze ked kliknem trebars na listu kde je nieco minimalizovane (lavym tlacitkom) tak akoby si tu mysku ta lista "zobrala" len pre seba a uz inde nefunguje... potom na tu listu musim kliknut pravym tlacitkom a uz znova funguje... inak sa sice hybe, ale vobec sa snou neda na nic klinut.. ako by nefungovala :( je to usb myska
            • Re: Boot 09.03.2011 | 00:19
              WlaSaTy   Návštevník
              Robí to aj pri inom Window Manageri? Skús vypnúť compiz (3D) a skús to. Poprípade pozri či náhodou tá myška nezabudne zaslať ButtonRelease event.
              • Re: Boot 09.03.2011 | 20:02
                Lubomir   Návštevník
                Njn ja som v ubuntu lama :D takze neviem.. vo win mi ta myska slape v pohode :) to je jedno budem pouzivat inu... ale tato sa fajne drzi :/ dik za rady :)