ADSL modem P-660RU-T3

Sekcia: Hardware a Drivery 12.03.2011 | 22:20
Avatar dzairo Teraz nic  Používateľ
ahoj.
mam internet od slovanetu cez ADSL a modem je Zyxel P-660RU-T3
normalne internet funguje ale pokusam sa to spriechodnit aby som bol dostupni aj z webu a vobec sa my to nedari .
nieje tu niekto kto sa v tejto problematike vyzna??? alebo ho tiez pouziva???
na dyndns som sa registroval a nastavil som tieto veci do modemu ale stale neviem ako to rozchodit.

pouzivam winXP , ja viem ste tu len linuxaci ale viete mi pomoct???

dakujem
    • Re: ADSL modem P-660RU-T3 12.03.2011 | 23:43
      Avatar dzairo Teraz nic  Používateľ
      no nejako som rozchodil z jednej strany , ak mam naistalovane AppServ na mojom PC a z mojho androida zadam adresu pocitaca s portom na ktorom my bezi web server tak to funguje ale ak to spravim vo svojojm PC (na ktorom bezi web server) zadam adresu (registrovanu na dyndns) tak nefunguje.
      no neviem ako ale jednou to fungovalo
      • Re: ADSL modem P-660RU-T3 16.03.2011 | 16:11
        Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
        ahoj,
        predpokladam ze android fici na 3G a nie na domacej wifine. ak ano, router je nakonfigurovany dobre, ak nie, neotrestoval si pripojenie zvonku spravne.

        kazdopadne to teraz nesuvysi s tvojim problemom. pokial sa takto k webserveru nepripojis z localhostu, znamena to s najvacsou pravdepodobnostou, ze ti DNS server nespravne resolvuje. tvoje DHCP na routeri prideluje kazdemu clientovi slovanet DNS server. da sa to jednoducho overit - zadaj do firefoxu localhost:<port> (malo by to ist) a tiez 192.168...:<port>. ak to pojde, zmen si /etc/resolve.conf (opendns.com: 208.67.222.222, 208.67.220.220). ak to nepojde, server nepocuvat spravne.
        lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk